Unia Oświęcim - Stoczniowiec Gdańsk 3:1. Zwycięstwo stracone w 8 sekund

dak.
15 stycznia 2021 (artykuł sprzed 3 lat)
Michał Kieler musiał wyjąć krążek w 16. i 24. sekundzie 25. minuty. Michał Kieler musiał wyjąć krążek w 16. i 24. sekundzie 25. minuty.

Stoczniowiec Gdańsk przegrał na wyjeździe z Re-Plast Unią 1:3 (1:0, 0:2, 0:1) w 28. kolejce Polskiej Hokej Ligi. Gdańszczanie objęli prowadzenie po golu Mateusza Rompkowskiego, ale stracili je w 8 sekund. W takim odstępie czasowym dwukrotnie kapitulował Michał Kieler. Podopieczni Krzysztofa Lehmanna kolejne spotkanie rozegrają w Jastrzębiu. Z miejscowym JKH GKS zmierzą się w niedzielę, o godz. 13

0:1 Mateusz Rompkowski as. Krystian Mocarski - Michał Zając 14:48
1:1 Teddy Da Costa as. Danił Oriechin 24:16
2:1 Brett McKenzie as. Miroslav Zatko - Luka Kalan 24:24
3:1 Ryan Glenn 58:48

UNIA: Saunders - Bratley, Pretnar, McKenzie, Kalan, Brule - Glenn, Luza, Sherbatov, Da Costa, Oriechin - Zatko, Noworyta, Kowalówka, Krzemień, Przygodzki - Noworyta, Malicki, Garszyn Trandin, Koblar

STOCZNIOWIEC: Kieler - Mat. Rompkowski, Wala, Strużyk, Pesta, Stasiewicz - Lehmann, Leśniak, Vitek, Mocarski, Zając - Liśkiewicz, Mac. Rompkowski, Mac. Rybak, Sadowski, Mic. Rybak - Żurawski, Niedźwiecki, Łabinowicz, Drąg, Bondarenko

Hokeiści Stoczniowca Gdańsk czekają na zwycięstwo od 22 listopada. Wtedy to właśnie sensacyjnie pokonali Re-Plast Unię Oświęcim i na podobny obrót spraw liczyli w piątkowy wieczór. Mimo, że wieloma fragmentami starcie było wyrównane, to górą okazali się jednak rywale.

Oba zespoły zaczęły bardzo spokojnie. Bramkarze nie musieli zbytnio interweniować od początku starcia, ale tempo zaczęło narastać w 8. minucie. Michał Kieler mógł zostać zaskoczony, ale Danil Oriechin zmarnował dogodną okazję po podaniu Klemena Pretnara. Niedługo potem Aleksiej Trantin nie trafił w krążek, więc na tablicy wyników wciąż utrzymywał się bezbramkowy remis.

Stoczniowiec Gdańsk dokończy sezon w małej hali Olivia

Z czasem do głosu zaczęli dochodzić goście. Dzięki grze w przewadze najpierw Clarke Saunders wybronił strzał Michała Rybaka, a następnie interweniował po zamieszaniu, które powstało po wrzutce Mateusza Rompkowskiego. W 15. minucie to właśnie jeden z najbardziej doświadczonych gdańskich hokeistów wziął sprawy w swoje ręce i precyzyjnym strzałem otworzył wynik tego starcia. Gol padł zaledwie 4 sekundy po zakończeniu kary Luki Kalana.

Wszystko runęło w drugiej tercji. Gospodarze potrzebowali tylko 8 sekund, by objąć prowadzenie. Najpierw do remisu doprowadził Teddy Da Costa, który idealnie przymierzył z bulika, a następnie Kieler skapitulował w sytuacji sam na sam z Brettem McKenziem.

9. Plebiscyt Trojmiasto.pl na Najlepszego Ligowca Roku 2020. Głosowanie rozpoczęte

Drużynie z Oświęcimia nie było jednak mało. Natychmiast ruszyli z kolejnymi atakami. Tym razem jednak swoich okazji nie wykorzystali Martin Przygodzki czy Ryan Glenn. Jeszcze równo z syreną uderzał Da Costa, ale tym razem górą był bramkarz Stoczniowca.

Trzecia partia, podobnie jak całe spotkanie nie porywała. W końcówce trener Krzysztof Lehmann postawił wszystko na jedną kartę i zdjął Kielera. Takie rozwiązanie nie przyniosło efektu, a ponadto się zemściło. "Kropkę nad i" postawił Glenn.

Stoczniowiec Gdańsk - GKS Tychy 0:2. Relacja live i możliwość wystawienia ocen hokeistom oraz trenerowi

Przyjezdni nie wykorzystali faktu, że częściej grali w przewadze. Sami na ławce kar siadali tylko 2-krotnie, a rywale aż 5 razy.

Okazję do rehabilitacji Stoczniowiec będzie miał już w niedzielę, gdy na wyjeździe zmierzą się z JKH GKS Jastrzębie. Początek o godz. 13.

10 Stoczniowiec Gdańsk 28 2 0 0 26 32:141 6
W sezonie zasadniczym każda drużyna rozegra po 36 spotkań. Najlepsze ósemka awansuje do play-off. Zespołu z miejsc 9 i 10 kończą sezon. Nikt nie spada.
Tabela wprowadzona: 2021-01-16