Unia Solec Kujawski - Bałtyk Gdynia 0:2. Arcyważne zwycięstwo pomimo gry w "9"

mip.
24 maja 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (50)

Energa Bałtyk Gdynia

Bałtyk Gdynia wygrał arcyważny mecz w Solcu Kujawskim i wrócił do gry o utrzymanie w III lidze. Bałtyk Gdynia wygrał arcyważny mecz w Solcu Kujawskim i wrócił do gry o utrzymanie w III lidze.

Bałtyk Gdynia wygrał na wyjeździe z Unią Solec Kujawski 2:0 (2:0) w meczu 30. kolejki grupy drugiej III ligi. Dla podopiecznych Roberta Jędrzejczaka było to pierwsze zwycięstwo po pięciu porażkach z rzędu. Dzięki niemu gdynianie wrócili do gry w walce o utrzymanie, a do 15. pozycji tracą 4 punkty. Po raz drugi z rzędu Bałtyk musiał kończyć mecz w "9", bo czerwone kartki obejrzeli Paweł Rabin i Ezana Kahsay.

Gedania 1922 Gdańsk - Zawisza Bydgoszcz 0:3. Przeczytaj relację Gedania 1922 Gdańsk - Zawisza Bydgoszcz 0:3. Przeczytaj relację

Długołęcki 32 (karny), Bach 44

BAŁTYK: Rabin - Kaźmierczak, Korpalski, Długołęcki, Waszczuk - Fietz, Kośnik (61 Gołuński), Wołowski, Bach (84 Sluga) - Jankowski (64 Bartkowiak), Kahsay oraz Bohm

Środowy mecz dla piłkarzy Bałtyku Gdynia był meczem ostatniej szansy. Gdynianie musieli wygrać w Solcu Kujawskim, by do ostatniej kolejki liczyć się w walce o utrzymanie. Widać było, że podopieczni Roberta Jędrzejczaka doskonale zdawali sobie z tego sprawę i od pierwszego gwizdka ruszyli do ataku.

Początkowy napór nie dawał rezultatów, ale był poważnym sygnałem ostrzegawczym dla miejscowych. Biało-niebiescy z każdą kolejną minutą byli coraz groźniejsi. W końcu udało im się dopiąć swego. W 32. minucie Mateusz Długołęcki wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Ezanie Kahsayu.

Bałtyk Gdynia - Świt Skolwin 1:2.  Przeczytaj relację z poprzedniego meczu Bałtyk Gdynia - Świt Skolwin 1:2. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

To trafienie nie zaspokoiło gdynian, którzy jeszcze przed przerwą dążyli do podwyższenia prowadzenia. I udało się to. Typową "bramkę do szatni" zdobył Jakub Bach. Piłka po jego mocnym strzale wylądowała pod poprzeczką.

Od samego początku drugiej połowy do ofensywny ruszyli zmotywowani gospodarze. Nic w tym dziwnego, bo Unia to także zespół uwikłany w walkę o utrzymanie. Na próbę wystawiony został Paweł Rabin, który w tym meczu strzegł bramki Bałtyku. Golkiper już w 49. minucie uratował przyjezdnych od straty gola.

Z każdą kolejną minutą rosła przewaga Unii. Na dodatek od 63. minuty Bałtyk musiał grać w "10", po tym jak boisko musiał opuścić...Rabin. Bramkarz gdynian przerwał groźną kontrę gospodarzy, faulując poza polem karnym. Jego miejsce musiał zatem zająć Michał Bartkowiak.

Przeczytaj, jak sytuację w III lidze ocenia Jerzy Jastrzębowski Przeczytaj, jak sytuację w III lidze ocenia Jerzy Jastrzębowski

To podziałało na gospodarzy jak płachta na byka. Bałtyk nie był już w stanie opuścić własnej połowy, a solczanie zaciekle atakowali. Ich strzały były jednak bardzo niecelne. W końcówce jednak w poczynania obu drużyn wkradło się wiele nerwów. Gorąco było także na ławkach rezerwowych. Ponadto czerwoną kartkę zobaczył Kahsay i po raz drugi z rzędu, Bałtyk musiał grać w "9".

Co ciekawe, arbiter do drugiej połowy doliczył aż 10 minut! Gospodarze nie potrafili jednak wykorzystać gry w dwuosobowej przewadze i 3 punkty pojechały do Gdyni. Dla Bałtyku było to arcyważne zwycięstwo, które zmniejszyło stratę do 15. Unii Solec Kujawski do 4 punktów. Przypomnijmy, że do końca sezonu pozostały 4 kolejki.

18 Unia Janikowo 30 2 4 24 17:73 10
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Unia Janikowo po 17. kolejkach wycofała się z rozgrywek i na koniec sezonu zajmie ostatnie miejsce. Kolejne spotkania z jej udziałem będą weryfikowane jako walkower na korzyść rywala.
Tabela wprowadzona: 2023-05-25