Unia Swarzędz - Bałtyk Gdynia 3:1. Porażka z beniaminkiem na otwarcie sezonu

mip
6 sierpnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Energa Bałtyk Gdynia

Mateusz Długołęcki (z lewej) zdobył honorową bramkę dla Bałtyku w Swarzędzu. Mateusz Długołęcki (z lewej) zdobył honorową bramkę dla Bałtyku w Swarzędzu.

Bałtyk Gdynia przegrał na wyjeździe z Unią Swarzędz 1:3 (0:1) w meczu 1. kolejki III ligi grupy drugiej. Honorową bramkę dla biało-niebieskich z rzutu karnego zdobył Mateusz Długołęcki. Gdynianie do końca walczyli o wyrównujące trafienie, ale gospodarze w doliczonym czasie gry pozbawili ich złudzeń o wywiezieniu punktów z Wielkopolski.

Gedania - Błękitni Stargard 3:1. Przeczytaj relację z meczu, zobacz zdjęcia

Bramka dla Bałtyku: Mateusz Długołęcki 63 (karny)

BAŁTYK: Bartkowiak - Korpalski, Lengiewicz, Długołęcki, Bohm - Bach (38 Waszczuk), Fietz (74 Kośnik), Skrzecz, Bożym, Gołuński (74 Kaźmierczak) - Sluga (64 Jankowski)

Biało-niebiescy w 1. kolejce zmierzyli się z beniaminkiem III-ligowych zmagań - Unią Swarzędz. Gospodarze po awansie mocno przemeblowali swe szeregi i na spotkanie z Bałtykiem do wyjściowej "11" desygnowali 8 debiutantów i 3 młodzieżowców.

Trener Robert Reiwer natomiast od początku wystawił trzech piłkarzy pozyskanych przed startem rozgrywek. Pomiędzy słupkami nie oglądaliśmy Pawła Rabina. Szkoleniowiec biało-niebieskich zdecydował się postawić na Michała Bartkowiaka, który w poprzednim sezonie był pierwszym bramkarzem Bałtyku. W kadrze meczowej nie znalazł się za to 21-letni Filip Łukasik.

Przeczytaj relację z ostatniego sparingu Bałtyku

Od pierwszej minuty wystąpili za to: Fabian LengiewiczOktawian Skrzecz. Obaj leczyli ostatnio urazy. Co ciekawe, Skrzecz w piątek, jako ostatni, parafował nowy kontrakt z gdyńskim klubem.

Po pierwszej połowie to gospodarze mogli cieszyć się z prowadzenia, bo Bartkowiaka w 20. minucie zaskoczył Jan Paczyński. Gdynianie próbowali odpowiedzieć, ale ta sztuka im się nie udała. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Unia podwyższyła prowadzenie. Tym razem do siatki trafił Ernest Korek.

Przeczytaj wywiad z Andrzejem Adamczykiem o przedsezonowych celach Bałtyku

Gdynianie nie poddali się jednak i w 63. minucie zdobyli kontaktowego gola. Jego autorem został Mateusz Długołęcki, który z zimną krwią wykorzystał rzut karny. Biało-niebiescy starli się, parli po wyrównującą bramkę, ale gwóźdź do trumny w doliczonym czasie gry wbili gospodarze, pieczętując swoje zwycięstwo.

Tym samym piłkarze Bałtyku nie zdobyli żadnych punktów na inaugurację sezonu. Kolejna szansa już w piątek, 12 sierpnia, gdy na wyjeździe zmierzą się z Błękitnymi Stargard, którzy rozbili Gedanię 5:2.

Gdynianie mają także nowego obrońcę. Do klubu dołączył Jan Klimek. 22-latek to obunożny środkowy obrońca i jest wychowankiem Cracovii. Ostatni sezon spędził w III-ligowym Sokole Ostróda. Do Bałtyku przechodzi z klubu Termalica Bruk-Bet Nieciecza.

Wyniki 1 kolejki

• GEDANIA GDAŃSK - Błękitni Stargard 2:5 (0:2)
  • Unia Swarzędz - BAŁTYK GDYNIA 3:1 (1:0)
  • Świt Skolwin - Polonia Środa Wielkopolska 6:0 (3:0)
  • Stolem Gniewino - Olimpia Grudziądz 0:4 (0:2)
  • Vineta Wolin - Zawisza Bydgoszcz 1:3 (0:1)
  • Unia Solec Kujawski - Cartusia Kartuzy 0:1 (0:1)
  • Pogoń Nowe Skalmierzyce - KP Starogard Gdański 1:1 (1:0)
  • Sokół Kleczew - Unia Janikowo 4:1 (3:1)
  • Jarota Jarocin - Pogoń II Szczecin 0:2 (0:0)