Unihokeistki Olimpii zagrają o złoto

20 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
  • Gdańskie unihokeistki będą bronić złota przed własną publicznością podczas Super Finału w hali AWFiS.

Unihokeistki Interplastic Olimpii Osowa pokonały we własnej hali PUKS Trzebinia 8:6 (3:4, 2:0, 3:2) i awansowały do finału mistrzostw Polski. 8 kwietnia o godz. 17 w hali AWFiS będą bronić złota w meczu z Podhalem Nowy Targ.

Bramki dla Olimpii: Stenka x3, Stój x2, Zagórska, Polańska, samobójcza

OLIMPIA: Mariola Szarmach, Dominika Marzec, Patrycja Bernacka - Hanna Samson, Malwina Zagórska, Jagoda Wieczorek, Katarzyna Pawłowska, Monika Kraus - Maja Stenka, Anna Raczkowska, Irena Mroch, Weronika Grądzka, Karolina Damps, Marta Chudyszewicz, Alicja Stój, Roksana Polańska

Ponad 200 kibiców oglądało w hali przy ul. Wodnika mecz, którym gdańskie unihokeistki przypieczętowały awans do finału. W półfinałowej rywalizacji do dwóch zwycięstw Olimpia prowadziła po wyjazdowej wygranej z PUKS i musiała dołożyć jeszcze wygraną przed własną publicznością.

Początek spotkania wcale nie zapowiadał zwycięstwa aktualnych mistrzyń kraju, które przegrywały w pierwszej tercji już 0:2 i 1:3. Przyjezdne zagrały bardzo mocno w obronie i wykorzystały wszystkie okazje do zdobycia goli. Gospodynie doprowadziły do remisu i wydawało się, że sytuacja jest pod kontrolą, jednak w ostatnich sekundach rywalki znów zdobyły bramkę i na pierwszą przerwę schodziły prowadząc 4:3.

W drugiej odsłonie Olimpia podkręciła tempo, co przyniosło efekt w postaci dwóch goli. Niestety prosty błąd obrony sprawił, że już minutę po przerwie na tablicy wyników był remis. Przeciwniczki poszły za ciosem i ponownie wyszły na prowadzenie.

- Od tego momentu nasze dziewczyny jeszcze bardzie podkręciły tempo i całkowicie zdominowały rywalki. Co chwilę przeprowadzały groźne ataki i zmuszały zmęczone przeciwniczki do błędów. Cały zespół zasłużył na pochwały, a w szczególności Weronika Grądzka, która zagrała pomimo złamanego palca - mówi Piotr Ludwichowski ze sztabu szkoleniowego Olimpii.
Ostatecznie osowianki odjechały rywalkom i przypieczętowały awans do finału. Jak ustalono już wcześniej, turniej w Gdańsku odbędzie się 8 kwietnia. O medale zagrają zarówno męskie jak i żeńskie zespoły. Olimpia o godz. 17 zmierzy się z Podhalem Nowy Targ i spróbuje sięgnąć po drugie złoto z rzędu i siódme w ciągu 9 lat. O brąz zagrają PUKS Trzebinia i Jedynka Trzebiatów.

Opinie (9) 1 zablokowana

• Super. Będziemy na pewno !!

• 2 1

• Ktoś wie w jakiej cenie bilety? (2)

I czy jest jakaś zniżka dla szkół? Przywiózłbym swoją drużynę młodychunihokeistek by popatrzyły na grę najlepszego klubu w Polsce

• 6 1

• (1)

Bilety są bardzo atrakcyjnej cenie.7 zł ulgowy i 12 zł normalny.To wszystko za 4 spotkania najlepszych drużyn w Polsce!

• 2 0

• Diękuję

W takim razie będziemy na pewno. Pozdrawiam!