Lechia strzeliła 5 goli w grze wewnętrznej

11 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Danijel Aleksić zdobył dwie bramki dla zwycięskiej drużyny w wewnętrznym sparingu Lechii Gdańsk. Danijel Aleksić zdobył dwie bramki dla zwycięskiej drużyny w wewnętrznym sparingu Lechii Gdańsk.

Wygraną "żółtych" nad "pomarańczowymi" 3:2 (1:2) zakończyła się wewnętrzna gra piłkarzy Lechii Gdańsk. Dla zwycięzców dwa gole zdobył Danijel Aleksić, a jednego Paweł Czychowski. Ten drugi, który jest wiceliderem strzelców Grupy Bałtyckiej III ligi, został włączony do treningów z zespołem ekstraklasy. Klub oficjalnie poinformował, że Tomasz UntonMaciej Kalkowski poprowadzą biało-zielonych w meczu z Legią w Warszawie 17 października, a jednocześnie o prowadzonych rozmowach z "z kandydatami na pierwszego trenera".

Aleksić 2, Czychowski - Łukasik, Colak

ŻÓŁCI: Trela (31 Bąk) - Możdżeń, Bougaidis, Valente (31 Nishi), Leković - Makuszewski, Nazario, Kaszuba (34 K.Wiśniewski), Kacajew - Czychowski, Aleksić

POMARAŃCZOWI: Bąk (31 Trela) - Pietrowski, Powszuk, Rudinilson, Hoffman - Łukasik, Wolski - Pawłowski, Vranjes, Grzelczak - Colak

ZAGŁOSUJ I WYBIERZ NAJLEPSZEGO PIŁKARZA WEEKENDU W TRÓJMIEŚCIE

Wewnętrzną grę trenerzy Tomasz UntonMaciej Kalkowski zarządzili korzystając z przerwy w ekstraklasie na mecze reprezentacji narodowych. Na głównym boisku przy Traugutta lechiści zagrali pomiędzy sobą dwie połowy po 30 minut.

Na boisku zabrakło przeziębionych Ariela BorysiukaPiotra Wiśniewskiego oraz młodzieżowców powołanych do narodowych reprezentacji: Adama Dźwigały, Adama Buksy, Damiana Podleśnego oraz Kevina Friesenbichlera.

Ci na razie w kadrach sobie nie pograli. Jedynie Buksa zaliczył 13 ostatnich minut w wygranym meczu z Mołdawią 4:1 na inaugurację turnieju eliminacyjnego mistrzostw Europy U-19.

JAK SZKOLĄ PIŁKARZY TRÓJMIEJSKIE KLUBY - ZAGŁOSUJ

Ich miejsca zajęli za to zawodnicy występujący na co dzień w III-ligowych rezerwach: Maciej Wolski, Tsubasa Nishi, Karol Wiśniewski, Andrzej Kaszuba oraz aktualny wicelider klasyfikacji strzelców Grupy Bałtyckiej Paweł Czychowski.

CZYCHOWSKI Z REZERW LECHII DO EKSTRAKLASY?

To właśnie ten ostatni, który na III-ligowym froncie zaliczył w tym sezonie już 8 trafień, otworzył wynik sobotniego sparingu. Czychowski wykończył kontrę już na początku meczu i dał prowadzenie zespołowi grającemu w żółtych znacznikach.

Wyrównanie z rzutu wolnego mógł zdobyć Stojan Vranjes, ale po strzale Bośniaka piłka uderzyła w poprzeczkę. Na remis trafił jednak Daniel Łukasik, który pokonał Dariusza Trelę, uderzając zza pola karnego.

LECHIA NIE ZATRUDNI HAJTY. MONIZ MA KONTRAKT W MONACHIUM LEPSZY NIŻ W GDAŃSKU. WOJCIECHOWSKI MENEDŻEREM BIAŁO-ZIELONYCH

Jeszcze przed przerwą "pomarańczowi" poszli za ciosem i objęli prowadzenie po golu Antonio Colaka z kilku metrów. Chorwat wykorzystał zamieszanie w polu karnym po krótko rozegranym rzucie rożnym i wrzutce Vranjesa.

Po przerwie szybko ponownie skapitulować musiał Trela, a ponieważ bramkarze zamienili się drużynami, gol Danijela Aleksicia dał remis zespołowi "żółtych". Kilka minut później Serb popisał się efektownym uderzeniem po wrzutce Makuszewskiego i dał swojej drużynie prowadzenie, które obroniła do końca meczu.

TRENER UNTON: PRACA W NIEPEWNOŚCI DO BRAK SZACUNKU

Lechia w ekstraklasie najbliższy mecz rozegra 17 października o godz. 20:30 w Warszawie przeciwko Legii. Klub poinformował, że w spotkaniu tym biało-zielonych poprowadzą Unton i Kalkowski. W piątek z trenerami spotkały się nowe władze Lechii. Szkoleniowcy zostali poinformowani, że długość ich pracy uzależniona jest od "od postępu rozmów prowadzonych z kandydatami na pierwszego trenera"

17 października 2014, godz. 20:30
Legia Warszawa

52% 295 typowań Legia Warszawa
23% 131 typowań REMIS
25% 140 typowań LECHIA Gdańsk

Opinie (35)

• Nie męczcie piłkarzy jakimiś sparingami (5)

Bo oni są na maksa zajechani przez maczetę.

• 7 35

• No może dwa razy po 30 min. wytrzymują. (3)

Ale z Legią przyjdzie im "biegać" 2 x po 45 min. i co potem - katastrofa

• 13 12

• (2)

Tylu dobrych napastników w Lechii , a bramek nie ma kto strzelić.

• 7 10

• Mandziaro i piekarzu może jeszcze jakiś szrot pościągacie do lechii (1)

• 9 3

• Zaden Bąk , ani Trela

• 5 4

• no wlasnie za machety bylo luz blus bez zadnego przygotowania motorycznego na swiezosci

• 4 0

• męczarnie z rezerwami zapowiadają totalna porazkę z Legią.

• 23 0

• Lechia wypie.. znaczy sie wyrzuciła Mandziare (5)

takiego tytułu nie mogę się doczekać

• 33 2

• (2)

To poczekaj do przyszłego tygodnia.Lotos stawia ultimatum:Mandziara,Hajto odchodza-albo Lotos przestaje dawac na 1 zespół.Przekonany jestem,ze Wetzke odsunie Mandziare.Bo Hajto juz odpadł.

• 11 1

• I

Wojciecha

• 7 1

• Oby. Tak na marginesie co ma ten niemiec ze go kusza tacy ludzie z wyrokami albo gosc jak Mandziara co juz polozyl Wisle. Niemiec tego nie widzi?

• 6 1

• odsunie mandziare a przyjdzie moniz...

j.w.t

• 9 1

• won z Lechii

p. Kowalska z p. Mandziareą zniszczyli Telefonikę i p. Cupiała,
      Piekarski jest jeszcze gorszy
      Obaj sa mistrzami świata samym sobie sprzedali swoje "szkapy" Kto bedzie płacił ich niebotyczne i extremalnie długie kontrakty

• 0 0

• martwi mnie, że Lechia straciła 5 bramek

tzn, ustawienie obrony ani u Pomarańczowych ani u Żóltych nie gwarantuje dobrej gry tej formacji