Urlep pogroził sopockim koszykarzom

Marta
4 lutego 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Łukasz Koszarek najskuteczniejszym zawodnikiem meczu z AZS Koszalin. Łukasz Koszarek najskuteczniejszym zawodnikiem meczu z AZS Koszalin.

Nie mieli łatwej przeprawy koszykarze Trefla z AZS Koszalin. Drużyna prowadzona przez Andrieja Urlepa jeszcze w trzeciej kwarcie minimalnie prowadziła w Ergo Arenie. Sopocianie, dowodzeni przez Łukasza Koszarka dogonili wynik, a w ostatniej odsłonie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, triumfując 84:76 (12:24, 25:16, 24:18, 23:18).

TREFL: Koszarek 20, Wiśniewski 18, Turek 16, Waczyński 14, Dylewicz 9 - Cummings 3, Mallett 2, Kuzminskas 2, Stefański 0.

AZS: Bigus 19, Milicić 18, Łączyński 9, Dutkiewicz 8, Surmacz 0 - Eziukwu 10, McIntosh 9, Jarmakowicz 3.

Przed meczem żółto-czarnych z Akademikami z Koszalina wiceprezes Trefla Marcin Kicior przestrzegał przed lekceważeniem drużyny ze środkowego Pomorza, zwracał uwagę na niezły obwód i grę obronna ekipy prowadzonej przez doskonale w Polsce znanego Andrieja Urlepa.

Te obawy w pełni potwierdziły się w czasie meczu. Wprawdzie wynik otworzył John Turek ale kolejne punkty zdobyli byli gracze Prokomu Trefla Sopot Rafał BigusIgor Milicić i goście wyszli na prowadzenie 6:2. Gospodarze zagrali z o wiele gorszą skutecznością i goście po objęciu przewagi na początku pierwszej odsłony później stopniowo ją powiększali. W 7 minucie było 19:7 dla AZS-u zaś po 10 minutach gry goście prowadzili 24:12.

Sopocianie ruszyli do odrabiania strat w drugiej kwarcie, jak to zazwyczaj bywa impuls do niwelowania dystansu dał Łukasz Koszarek, m.in. dwukrotnie ma początku drugiej odsłony trafiając zza łuku.

Gospodarze byli już skuteczniejsi ale nadal nie wykorzystywali wszystkich szans do odrobienia strat. AZS popełnił w tym okresie meczu kilka strat rzędu jednak gospodarze nie wykorzystali wówczas szansy na łatwe punkty. W 17 minucie meczu było 31:27 dla AZS-u, za chwile LaMont McIntosh trafił za 3 i znów rywale nieco odskoczyli sopocianom.

Wiele emocji przyniosły ostatnie sekundy pierwszej połowy. Najpierw Marcin Dutkiewicz trafił za 3 punkty (32:38), później Filip Dylewicz oddał celny rzut za 2 punkty a Adam Waczyński trafił z dystansu. Było już tylko 38:37 dla gości, w następnej akcji Turek zablokował Milicicia ale i tak równo z ostatnią syreną trafił Dutkiewicz ustalając wynik pierwszej połowy na 40:37 dla AZS-u.

Goście dzielnie bronili się przed atakami sopocian aż do 27 minuty, wówczas to Filip Dylewicz doprowadził do remisu 55:55 a za moment Waczyński trafił na 57:55. Dla Trefla było to zaledwie drugie prowadzenie w meczu ale tym razem sopocianie już go nie oddali.

Nie oznacza to jednak wcale, że sopocianie z łatwością sięgnęli po komplet punktów, po 30 minutach gry było 61:58 dla Trefla. Po 30 sekundach gry w ostatniej odsłonie Mateusz Jarmakowicz trafił "trójkę" i był remis 61:61. Kolejne akcje przyniosły sukces gospodarzom, którzy wreszcie uzyskali nieco wyraźniejszą przewagę. 68:61. Tej siedmiopunktowej przewagi nie zdołali jednak powiększyć a rywale znów zniwelowali straty. W 36 min. było 70:68 dla sopocian.

Wówczas m.in. Filip Dylewicz do spółki z Łukaszem Koszarkiem sprawili, że Trefl powstrzymał pogoń gości. W końcówce gospodarze zagrali już skuteczniej, dzięki temu ostateczny wynik 84:76 był jednocześnie ich najwyższym prowadzeniem w meczu.

Tabela wprowadzona: 2012-02-06
W pozostałych meczach 25 kolejki TBL: Energa Czarni Słupsk - PGE Turów Zgorzelec 83:70 (14:22, 28:14, 23:15, 18:19), Polpharma Starogard Gd. - Zastal Zielona Góra 82:76 (23:21, 23:22, 17:13, 19:20), Anwil Włocławek - Siarka Jezioro Tarnobrzeg 86:70 (19:16, 19:9, 19:21, 29:24), ŁKS Łódź - AZS Politechnika Warszawska 65:77 (16:25, 19:11, 13:25, 17:16), w poniedziałek zagrają: Śląsk Wrocław - Kotwica Kołobrzeg.