Lechia rozgromiła Polityków i Przyjaciół

1 stycznia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Maciej Kalkowski, podobnie jak przed rokiem, ustrzelił hat-tricka, ale tym razem to nie do niego należał pierwszy gol roku w Trójmieście. Maciej Kalkowski, podobnie jak przed rokiem, ustrzelił hat-tricka, ale tym razem to nie do niego należał pierwszy gol roku w Trójmieście.

Oldboje Lechii Gdańsk pokonali drużynę Polityków i Przyjaciół aż 8:3 (1:2) w noworocznym meczu na bocznym boisku przy Traugutta. Przegranym na pociechę pozostaje inauguracyjna bramka strzelona w Trójmieście w 2013 roku. Jej autorem po raz pierwszy od kilku lat nie był gracz biało-zielonych, a Piotr Bejrowski, pracownik Urzędu Marszałkowskiego.

Bramki zdobyli:
Lechia:
Maciej Kalkowski 3, Sławomir Wojciechowski, Jacek Grembocki, Tomasz Dawidowski, Krzysztof Rusinek, Marcin Kubsik
Politycy i Przyjaciele: Piotr Bejrowski 2, Witold Kamiński

LECHIA: Woźniak - Pęczak, Sierpiński, Kulwicki, Brede - Marchel, Małek, Wojciechowski, Grembocki, Kalkowski - Dawidowski oraz Gładyś, Osmólski, Rusinek, Łatkowski, Kubsik, Czajka, Gąsiorowski, Błondek.

Strzelec pierwszej bramki w 2013 roku, Piotr Bejrowski. Strzelec pierwszej bramki w 2013 roku, Piotr Bejrowski.
Pierwsza trójmiejska bramka w roku, po raz piąty z rzędu padła w Gdańsku. Równo o godzinie 12:20 do siatki trafił Piotr Bejrowski, który dał prowadzenie zespołowi Polityków i Przyjaciół. Blisko 10 minut później lechiści odpowiedzieli golem Sławomira Wojciechowskiego, ale na przerwę (grano dwa razy po 40 minut) i tak schodzili z jednobramkową stratą, gdyż celnym strzałem popisał się Witold Kamiński.

Po zmianie stron obraz gry diametralnie uległ zmianie, a prowadzeni przez trenera Jerzego Jastrzębowskiego biało-zieloni urządzili sobie istną strzelecką kanonadę. Remis dał im gol Jacka Grembockiego, a pierwsze prowadzenie w meczu zapewniło uderzenie Tomasza Dawidowskiego.

Na boisku rządził i dzielił Maciej Kalkowski. Jeden z asystentów przy pierwszej drużynie Lechii, Bogusława Kaczmarka podobnie jak przed rokiem popisał się hat-trickiem, a także miał spory udział przy pozostałych bramkach. Politycy i Przyjaciele zdołali odpowiedzieć tylko jednym trafieniem - po raz drugi do siatki trafił Bejrowski.

- W pierwszej połowie postawiliśmy "autobus" przed polem karnym, przeprowadziliśmy dwie skuteczne kontry i to w zasadzie na tyle. Walczyliśmy dzielnie, ale pomimo ambicji, umiejętności niestety zabrakło. Swoją drogą trzeba sprawdzić piłkarzom Lechii dowody, bo mam wątpliwości czy wszyscy osiągnęli już wiek oldbojów. A tak już całkiem poważnie to dla nas wspaniała sprawa, że mogliśmy zagrać przeciwko takim graczom, którzy jeszcze niedawno z powodzeniem radzili sobie na ligowych boiskach - mówi Andrzej Kowalczys z zespołu Polityków i Przyjaciół.

- Gratulacje dla rywali za pierwszą bramkę, bo przynajmniej w meczach, w których brałem udział to chyba jedyny taki przypadek, że uprzedzili nas w nowym roku. W pierwszej połowie gra nie bardzo nam się kleiła, ale w drugiej pokazaliśmy trochę błysku sprzed tych kilku lat - zauważył Sławomir Wojciechowski.

Opinie (36) 3 zablokowane

• Dawid jak zwykle zdobywcą bramki - świetny zawodnik, brakuje go w BKSie...

• 17 29

• Średnia ilość .....ii na boisku

niewyobrażalna

• 11 4

• Promil (1)

Ciekawe ilu z nich miało jeszcze promile we krwi?

• 32 10

• Jak to ilu ?

wszyscy.

• 9 0

• Ciekawe i dość niemoralne - urzędnik wśród przyjaciół polityków?

• 29 5

• o jest dzik Dawidowski (1)

dawać go zamiast Traore!

• 30 8

• Przed chwilą zawodnik z pierwszego składu.

Teraz oldboy.

• 9 1

• Pomyślności w Nowym Roku

dla nieszczęśliwych i sfrustrowanych internautów. Życzę wam więcej pogody ducha. Niektórzy z Was nie mają lekkiego żywota. Plucie, obrażanie oraz ilość epitetów NA KAŻDY TEMAT jest imponująca.

• 20 9

• oldboj awfis (2)

panowie z trojmiasta wchodzicie w d.. tzw.poltykom i klamiecie,bo najsatrszy mecz noworoczny odbywa sie od 34 lat na awfis,a wtym roku padla tam bramka z karnego juz o 12.18 ,redaktor glowczynski jest dosc stary by o takich faktach uczciwie pamietac,

• 9 9

• :) (1)

podejrzewam, kto jest autorem tego wpisu ale Kolego wyluzuj, macie chyba swój, prywatny portal do tego typu wpisów chyba wybrzeze24.pl ? :)

• 8 3

• Tak

Spotykają się (przy mniejszym kacu) raz na kilka lat i udaja zawodowych dziennikarzy i piłkarzy