Wybrzeże bez problemów ograło Real

mik
15 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
Zdaniem Pawła Ćwiklińskiego (z piłką) o pewnej wygranej Wybrzeża z Realem Astromalem przesądził monolit w gdańskiej obronie. Sam skrzydłowy zdobył w tym meczu 5 bramek. Zdaniem Pawła Ćwiklińskiego (z piłką) o pewnej wygranej Wybrzeża z Realem Astromalem przesądził monolit w gdańskiej obronie. Sam skrzydłowy zdobył w tym meczu 5 bramek.

Gdańscy szczypiorniści wciąż pozostają w walce o baraże do PGNiG Superligi. Podopieczni Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego pokonali we własnej hali, ligowego sąsiada, Real Astromal Leszno 29:18 (15:8). W ofensywie ciężar walki wzięli na siebie skrzydłowi Wybrzeża, którzy zdobyli łącznie 16 bramek. W 22. kolejce nie dojdzie do derbów Trójmiasta. Mecz SMS Gdańsk - Spójnia Gdynia został przełożony na 27 kwietnia z uwagi na 9 powołań dla licealistów do reprezentacji Polski juniorów.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Plaszczak - Ćwikliński 5, Dworaczek, Niedziółka 1, Bednarek, Sulej 1, Rogulski 3, Prymlewicz 5, Papaj 6, Kondratiuk 6, Skrzypczak 2, Abram, Reseman

REAL: Musiał, Skorupiński - Budner, Krystkowiak 6, Nowak, Giernas, Wesołek 4, Łuczak 4, Szkudelski 2, Wierucki 2, Grys, Kołodziejczyk, Frieske, Meissner

W pierwszym meczu obu drużyn górą byli szczypiorniści z Leszna, którzypokonali gdańszczan 29:27. Wówczas motorem napędowym ekipy Ryszarda Kmiecika był Marcin Tórz, który zdobył 10 bramek. Tym razem rosłego rozgrywającego zabrakło w szeregach Realu, co było aż nadto widoczne w ich grze.

Od samego początku ton rywalizacji trzeciej z czwartą drużyną w tabeli nadawali miejscowi. Z drugiej linii skuteczny był Adrian Kondratiuk, a rzuty karne na bramki zamieniał Piotr Papaj. Po dziesięciu minutach było już 7:3. Konsekwentna gra zespołu Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego pozwoliła im zbudować do przerwy wyraźną przewagę.

Duża w tym zasługa Patryka Plaszczaka, który po prawie kwadransie gry zmienił między słupkami Artura Chmielińskiego. Młody bramkarz do przerwy skapitulował tylko dwa razy, dzięki czemu po pierwszych 30. minutach Wybrzeże prowadziło z Realem siedmioma bramkami. Wynik na 15:8 ustalił sześć sekund przed przerwą Paweł Ćwikliński.

WYBRZEŻE I SPÓJNIA SĄ ZAINTERESOWANE LIGĄ ZAWODOWĄ

Po zmianie stron obraz meczu nie uległ zmianie, a gdańszczanie z minuty na minuty powiększali prowadzenie. Miejscowi umiejętnie grali skrzydłami, a z kolejnych trafień cieszyli się Prymlewicz i Papaj. W ekipie gości wynik starali się trzymać Damian Krystkowiak oraz Dawid Wesołek, ale tego dnia nie otrzymali oni odpowiedniego wsparcia od kolegów.

W ostatnich minutach spotkania szkoleniowcy obu drużyn dali szansę zmiennikom, co nie wpłynęło na ostateczny wynik. Wybrzeże w dobrym stylu zrewanżowało się leszczynianom za porażkę z pierwszej rundy i wygrało pewnie 29:18.

- Cieszy nas tak wysoka wygrana, nawet jeżeli zapomnimy o kilku niecelnych próbach. W pełni zrealizowaliśmy plan założony przez naszych szkoleniowców. W obronie, po początkowych problemach, stanowiliśmy monolit i dlatego rywalom tak trudno było zdobywać bramki. Najlepiej świadczy o tym to, że nasi bramkarze wpuścili tylko 18 bramek - ocenił Paweł Ćwikliński.
TRÓJMIEJSCY SZCZYPIORNIŚCI GRALI W REPREZENTACJACH

W ten weekend miało dojść do starcia dwóch pozostałych ekip z Trójmiasta, ale spotkanie pomiędzy Spójnią a SMS-em zostało przełożone na 27 kwietnia. Zmiana terminu meczu spowodowana jest występem gdańskich licealistów w reprezentacji do lat 18. Na turniej Handball jest moją przyszłością, rozgrywany w bośniackim Bugojno, trener Dariusz Tomaszewski zabrał 9 zawodników SMS i jeden Wybrzeża. W kadrze znaleźli się: Marek Bartosik, Dawid Skrzypczyk, Piotr Jarosiewicz, Patryk Mauer, Krzysztof Gądek, Piotr Rybski, Damian Pawelec, Maciej Zarzycki, Krzysztof Komarzewski (wszyscy SMS) oraz Kamil Adamczyk (Wybrzeże).

Dotychczas biało-czerwoni zremisowali z Chorwacją 32:32, a także pokonali Katar 36:23 oraz Macedonię 24:20. W tych spotkaniach formą błysnęli Patryk MauerPiotr Jarosiewicz. Pierwszy zdobył łącznie 25, drugi 20 bramek.

Zaraz po powrocie z Półwyspu Bałkańskiego licealistów czeka derbowe starcie z Wybrzeżem Gdańsk. Zaległy mecz 18. kolejki rozpocznie się we wtorek 19 kwietnia o godzinie 18:30 i zostanie rozegrany w gdańskiej hali AWFiS.

Wyniki 22 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK – Real-Astromal Leszno 29:18 (15:8)
  • WYBRZEŻE GDAŃSK - SMS GDAŃSK 31:23 (16:8) - zaległy mecz 18. kolejki
  • SMS GDAŃSK – SPÓJNIA GDYNIA przełożony na 27.04 godz. 18
  • Polski Cukier Pomezania Malbork – Meble Wójcik Elbląg 26:33 (13:17)
  • Sokół Browar Kościerzyna – Wolsztyniak Wolsztyn 27:24 (17:9)
  • Mueller MKS Grudziądz – MKS Poznań 35:28 (21:13)
  • MKS Kalisz – Warmia Traveland Olsztyn 26:26 (9:16)
  • ŚKPR Świdnica – Orlen II Wisła Płock 25:33 (14:18)
mik

Opinie (10)

• Dobry tytuł!

• 6 4

• Brawo Piotrek Papaj ! Jesteś najlepszy !

• 7 2

• (5)

Graty !!! Rewanż udany !!! Brawo Adi forma rosnie i ma rosnac !!!

• 7 4

• (4)

te minusy to chyba z zawiści chyba ze macie coś na poparcie tego swojego spostrzeżenia chętnie przeczytam co macie do powiedzenia bo nie rozumiem takiej reakcji !!!

• 6 2

• (3)

Po prostu komentowanie na każdych forach wyników syna przez ojca zawodnika i takie uzewnętrznianie się jest dość dziwne. Adi zagrał dobrze, podobnie jak choćby Patryk i kilku innych, ale na pewno nie był to żaden one man show, by chwalić jednego zawodnika.

W piłce ręcznej wygrywa drużyna i przegrywa drużyna, ale po porażce i słabszym meczu danego zawodnika nie ma co go gnoić, tak samo jak przy zwycięstwie (no, chyba że dwucyfrowa liczba bramek, świetne statystyki dużo lepsze niż reszta itd) nie ma co osobę z własnej rodziny wznosić na piedestał.

• 5 6

• (2)

widzę tutaj pewną nieprawidłowość wyżej wychwalany jest Piotrek i jakoś nikt tego nie neguje ze mną włącznie. Gratulacje składam zawsze drużynie i z osobna Adiemu po dobrym moim zdaniem meczu.nigdzie i nigdy nie napisałem one man show a wsierałem;wspieram i zawsze będę go wspierał i nikt i nic mi tego nie zabroni !!!! Każdy niech wspiera swoich bo tak powinno być chociaż Pan jest odmiennego zdania .... chociaż; szkoda że miał plaster w drugiej połowie bo pewnie dwucyfrówkę by miał i wtedy Pana zdaniem byłoby to uzasadnione i wiem co piszę "FORMA ROŚNIE I MA ROSNĄĆ!!! To żadne wynoszenie nad piedestał to FAKT niezaprzeczalny:) I bez odbioru bo tak myślę że PAN też ma kogoś w tej drużynie ale wspiera go INACZEJ !!! Pozdrawiam i czekam na minus :) A plusa masz ode mnie,taki rewanż !!!

• 6 3

• (1)

Spokojnie, również cieszę się z jego dobrych występów, to w końcu prawie gdańszczanin. Tłumaczę tylko co jest dość wyraźnie widziane i może irytować :) Nie jestem rodzinnie związany z nikim to nie wspieram inaczej poszczególnych zawodników - byleby się rozwijali i zostawali w Wybrzeżu, liczy się klub i zespół. Pozdrawiam.

• 2 7

• Nie rozumiem skąd frustracja tym, że ojciec wspiera syna...? Niech wspiera, bardzo dobrze. Jest dumny, ma ku temu powody i może o tym pisać wszędzie i każdemu jeśli tylko ma na to ochotę. Oczywiście, że wygrywa drużyna i wszyscy jej kibicujemy, ale to nadal nie jest powód by negować/krytykować relacji ojciec - syn.
              Pozdrawiam.

• 4 0

• Bardzo przyzwoity mecz Wybrzeża. Duże zaangażowanie, agresywna dynamiczna obrona i przemyślane , wytrenowane akcje rozgrywane w dobrym tempie. Do poprawy skuteczność rzutów w tym karnych.Ogólnie wrażenie pozytywne, utrzymać stabilność formy i będzie OK.