Vistal pewnie pokonał Start

6 listopada 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Jessica Quintino w czwartek przejdzie szczegółowe badania, łącznie z USG kontuzjowanej nogi. Pierwsze diagnozy mówią jednak, że brazylijską skrzydłową Vistalu w najlepszym wypadku czeka 2-tygodniowa przerwa w treningach. Jessica Quintino w czwartek przejdzie szczegółowe badania, łącznie z USG kontuzjowanej nogi. Pierwsze diagnozy mówią jednak, że brazylijską skrzydłową Vistalu w najlepszym wypadku czeka 2-tygodniowa przerwa w treningach.

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia nadspodziewanie gładko pokonały na własnym parkiecie Start Elbląg 29:21 (14:8). Mecz rozegrany awansem z 9. kolejki PGNiG Superligi był ostatnim w tym roku podopiecznych Jensa Steffensena przed własną publicznością. Martwi jedynie kontuzja Jessiki Quintino. Brazylijce grozi nawet 2-tygodniowa przerwa w treningach, a to by oznaczało, że zabraknie jej w rozgrywkach Challenge Cup we Francji w najbliższy weekend.

Kowalczyk, Gapska - Kalska 9, Niedźwiedź 2, Galińska 1, Quintino 4, Zych 4, Matyka 2, Khouildi 1, Duran 3, Kulwińska 2, Pawłowska 1
Sędziowie: Leszczyński, Piechota (Płock)
Widzów: 500
Kędzierska, Sielicka - Sądej 4, Waga 2, Cekała, Wolska 1, Janaczek, Jędrzejczyk 1, Aleksandrowicz 2, Karwecka, Zoria 1, Grzyb 7, Koniuszaniec 3, Klonowska

POMECZOWE KOMENTARZE
KAROLINA KALSKA (Vistal):
Byłyśmy bardzo złe na siebie po meczu w Jeleniej Górze. Zdarzył nam się tam nieszczęśliwy remis. Dlatego złość po tamtym spotkaniu przełożyłyśmy na Start. Chciałyśmy od pierwszej minuty pokazać, że zwycięstwo musi być nasze. To nam się udało. Dopiero pod koniec meczu pozwoliłyśmy im dojść, nie na remis, ale bramkową były blisko. Trener wziął czas, poprosił, abyśmy jeszcze raz się spięły, aby nie było tak nerwowej końcówki jak w Jeleniej Górze.

ZWYCIĘSTWO UCIEKŁO VISTALOWI W OSTATNIEJ AKCJI

Moje bramki w dużej mierze zależą od całej drużyny. Musimy skrzydła wykorzystywać, gdyż mamy je dobre. Są na tych pozycjach cztery zawodniczki, a nawet pięć, bo dochodzą młode szczypiornistki. Jedynie z uwagi na kontuzje trochę brakuje nam tego prawego skrzydła, gdyż Kaśka Janiszewska jest kontuzjowana, a w tym meczu razu doznała Jessica. Mam nadzieje, że i pod względem zdrowotnym to też się poukłada.

Osobiście liczę przede wszystkim na to, że będziemy wygrywać, a w jaki sposób, kto będzie rzucał bramki to rzecz drugorzędna. Aczkolwiek bardzo się cieszę, jeśli piłki są do mnie grane, jestem pożyteczna, bo nie ukrywam, że przez pół sezonu biegałam tam i z powrotem bez piłki.

Jeśli chodzi o karne to nadal główną egzekutorką jest Lori Matyka. Dopiero, gdy jej coś nie wyjdzie, rzucam ja. Myślę, że dobrze nam się układa współpraca w tym elemencie.

KATARZYNA KONIUSZANIEC (Start):
Mecz przegrałyśmy różnicą 8 bramek, czyli jak widać nasza gra wyglądała tragicznie. Jestem bardzo niezadowolona z naszej postawy. Nie pokazałyśmy nawet 50 procent tego co potrafimy. Nie wiadomo dlaczego. Wczorajszy trening był jeszcze fantastyczny. Zapowiadał dobrą grę naszego zespołu. Ale niestety, w Gdyni wszystko prysła i jestem bardzo, bardzo zawiedziona.

Zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie zbliżałyśmy się do Vistalu, ale to wynikało przede wszystkim z tego, że trener Vistalu zaczął grać tzw. drugim składem, a te dziewczyny zaczęły robić więcej błędów. My potrafiłyśmy je wtedy wykorzystać. Niestety, nie na długo trwały te lepsze momenty, gdyż dochodziłyśmy na 4 bramki, gdyński szkoleniowiec wstawiał znów pierwszą "7" i gdynianki znów powiększały przewagę.

Mam nadzieje, że nasza lepsza forma przyjdzie na play-off. Tego życzę sobie i zespołowi.

Zobacz skrót spotkania.

w hali rozciągnięte są rolety, które zasłaniają trybuny za bramkami
rozpoczęła się prezentacja, zawodniczki pojedynczo wybiegają na parkiet, najpierw elblążanki, potem gdynianki
w drużynie gości sporo zawodniczek, które w przeszłości grały w drużynach z Gdyni bądź Gdańska
przeciwko Vistalowi zagrają m.in. Wolska (START), która jest wychowanką AKS Gdynia, a także byłe szczypiornistki gdyńskiego klubu: Jędrzejczyk (START), Aleksandrowicz (START) i Koniuszaniec (START)
Vistal w błękitno-niebieskich koszulkach i czarnych koszulkach, Start na żółto-czarno
na trybunach zarówno sympatycy z Gdyni jak i Elbląga są wyposażeni w bębny, zapowiada się na dobry, a przynajmniej głośny doping dla obu drużyn
1'
od środka mecz rozpoczął Vistal
1'
[1:0] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL) z koła
2'
udana interwencja Gapskiej (VISTAL)
3'
[2:0] Bramkę zdobywa Quintino (VISTAL).
3'
Gapska (VISTAL) broni rzut Grzyb (START)
4'
Zoria (START) rzuciła nad poprzeczką
4'
[3:0] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL).
5'
[3:1] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (START) po kontrze
6'
rzut Wagi (START) w słupek
7'
[4:1] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
7'
"Vistal gol" - z trybun
7'
zablokowany rzut Aleksandrowicz (START)
wykluczenie
7'
Niedźwiedź (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę.
8'
rzut Quintino (VISTAL) w poprzeczkę
8'
Gapska (VISTAL) obroniła rzut Grzyb (START)
wykluczenie
9'
Aleksandrowicz (START) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Matyce
9'
Vistal w komplecie, teraz przez 1:48 gdynianki grać mogą w przewadze
9'
karny dla Vistalu po faulu Koniuszaniec (START) na Kalskiej (VISTAL)
10'
Sielicka (START) obroniła karnego Mateescu, ta bramkarka weszła między słupki w 7. minucie
11'
[5:1] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL) w ostatnich sekundach gry w przewadze
11'
Start w pełnym składzie
12'
straciła piłkę Waga (START)
12'
[6:1] Bramkę zdobywa Quintino (VISTAL) po kontrze
czas
12'
Przerwa na żądanie (START).
13'
dwie straty Startu, ale i niecelny rzut Kalskiej (VISTAL)
13'
"Gdyński Vistal" - skandowanie z trybun, elbląską grupę najwyraźniej uciszył wynik
13'
[7:1] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL).
14'
Gapska (VISTAL) ofiarnie broni rzut Zorii (START), mimo że piłka uderzyła ją w twarz
14'
Kulwińska (VISTAL) faulowana, drugi karny dla Vistalu
15'
[8:1] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL) z karnego
15'
[8:2] Bramkę zdobywa Aleksandrowicz (START).
15'
[8:3] Bramkę zdobywa Aleksandrowicz (START).
16'
ożywił się elbląski sektor
16'
[9:3] Bramkę zdobywa Khouildi (VISTAL).
16'
Khouildi (VISTAL) wymaga pomocy masażystów, gdyż ucierpiała po rzucie, który przyniósł bramkę
16'
Tunezyjka schodzi z boiska, utykając na nogę, w jej miejsce do gry weszła Duran (VISTAL)
wykluczenie
17'
Niedźwiedź (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę, to już drugie tej zawodniczki, trzecie będzie równoznaczne z czerwoną kartką
17'
[9:4] Bramkę zdobywa Wolska (START).
18'
[9:5] Bramkę zdobywa Grzyb (START) po kontrze
18'
"Bronić Starcie, bronić" - skandują elblążanie
18'
Matyka (VISTAL) podała prosto w ręce Grzyb (START)
19'
Vistal w komplecie
19'
Gapska (VISTAL) obroniła rzut Wolskiej (START)
19'
Wolska (START) wymaga pomocy masażystów, ona też schodzi z parkietu kulejąc
19'
[10:5] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL).
20'
po faulu na Wadze karny dla Startu
20'
[10:6] Bramkę zdobywa Grzyb (START) z karnego
21'
Zych (VISTAL) 3 metry nad bramką posłała piłkę
22'
Kulwińska (VISTAL) zabrała piłkę Wadze
22'
"Dziewczyny twardo w obronie" - skandują kibice miejscowych
23'
[11:6] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL) po kontrze bezpośredniej i podaniu od Gapskiej
23'
Sielicka (START) obroniła rzut Quintino (VISTAL)
24'
pasywna gra Startu w ataku
24'
[12:6] Bramkę zdobywa Quintino (VISTAL) po kontrze
25'
[12:7] Bramkę zdobywa Zoria (START).
25'
"Grać na całego i wywalczyć do upadłego" - skandują gdynianie
27'
elblążanki długo rozgrywały atak, ale i tak straciły piłkę
czas
27'
Przerwa na żądanie (VISTAL). 3 minuty i 5 sekund do przerwy
28'
[13:7] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL) po kontrze
28'
rzut Aleksandrowicz (START) nad poprzeczką
29'
niecelny rzut Duran (VISTAL)
29'
"Gramy do końca" - skandowanie elblążan
29'
[14:7] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL) po kontrze i stracie Aleksandrowicz
30'
nominalna skrzydłowa Grzyb (START) weszła na rozegranie, to najlepiej świadczy o dyspozycji zawodniczek drugiej linii Startu
30'
[14:8] Bramkę zdobywa Grzyb (START) po kontrze
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. VISTAL PROWADZI 14:8
Vistal ustawił sobie ten mecz agresywną grą w obronie. Przez kwadrans Start zdobył zaledwie jedną bramkę. Potem gra się wyrównała, a obie drużyny miały kłopoty z celnymi rzutami z drugiej linii. Najwięcej bramek zdobywały skrzydłowe i kołowe. W Vistalu dorobek szczypiornistek z pierwszej linii to 8, a Startu - 5 bramek
najskuteczniejszymi zawodniczkami pierwszej połowy są: Kalska (VISTAL) (4 bramki) oraz Quintino (VISTAL) i Grzyb (START) (po 3)
w przerwie konkursy dla publiczności
31'
drugą połowę rozpoczął Start
32'
[14:9] Bramkę zdobywa Grzyb (START) z karnego
32'
[15:9] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL).
33'
[16:9] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
35'
[17:9] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
36'
znów duże kłopoty Startu w ataku, Gapska (VISTAL) ponownie broni rzut Aleksandrowicz (START)
37'
Kulwińska (VISTAL) broniła atak Wagi (START) w kole, karny dla Startu
37'
[17:10] Bramkę zdobywa Grzyb (START) z karnego
38'
[18:10] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL) po efektownym podaniu zza pleców Matyki
39'
[19:10] Bramkę zdobywa Pawłowska (VISTAL) niemal od razu po wejściu do gry z ławki rezerwowych, w drużynie gospodyń na parkiecie były już wszystkie zawodniczki wpisane dzisiaj do protokołu
40'
"Elbląg" - skandują przyjezdni, ale Start z gry nie potrafi zdobyć bramki
41'
[20:10] Bramkę zdobywa Quintino (VISTAL) po kontrze
czas
41'
Przerwa na żądanie (START). Trener Parecki reaguje, gdyż zanosi się na pogrom jego zespołu
42'
Trener Parecki kłóci się z delegatem ZPRP
42'
"Na ławkę" - skandują z trybun gdynianie pod adresem trenera Startu
wykluczenie
42'
Grzyb (START) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Quintino
42'
Quintino (VISTAL) kulejąc opuszcza boisko
43'
Gapska (VISTAL) broni rzut Wagi (START)
44'
[20:11] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (START) po zbiegnięciu ze skrzydła na lewą "połówkę"
44'
Start w komplecie
45'
[21:11] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL).
45'
[21:12] Bramkę zdobywa Sądej (START).
czas
45'
Przerwa na żądanie (VISTAL).
46'
[22:12] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL) z karnego
46'
[22:13] Bramkę zdobywa Sądej (START).
47'
Kowalczyk (VISTAL) zastępuje Gapską (VISTAL) w bramce
wykluczenie
47'
Galińska (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę i jeszcze karny dla gości
47'
[22:14] Bramkę zdobywa Grzyb (START) z karnego
47'
[23:14] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL), mimo gry w osłabieniu
wykluczenie
48'
Jędrzejczyk (START) otrzymuje dwuminutową karę.
49'
Vistal w pełnym składzie
49'
[23:15] Bramkę zdobywa Waga (START).
50'
[23:16] Bramkę zdobywa Sądej (START).
50'
51'
[23:17] Bramkę zdobywa Sądej (START), kołowa przyjezdnych zdobyła już 4 bramki
czas
51'
51'
przekroczony rzut Zych (VISTAL)
52'
Kowalczyk (VISTAL) obroniła rzut Koniuszaniec (START)
52'
[23:18] Bramkę zdobywa Grzyb (START) po kontrze bezpośredniej
53'
rzut Matyki (VISTAL) obok bramki
53'
[23:19] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (START) po kontrze
54'
[24:19] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL).
55'
niecelne rzuty z obu stron
55'
"Vistal Gdynia" - skandowanie z trybun
55'
[25:19] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL).
56'
[25:20] Bramkę zdobywa Jędrzejczyk (START).
56'
[26:20] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL) z karnego
57'
[26:21] Bramkę zdobywa Waga (START) z karnego
58'
[27:21] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL).
59'
[28:21] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL).
60'
obrona w kole gdynianek, karny dla Startu
60'
Kowalczyk (VISTAL) obroniła karnego Wagi (START)
60'
[29:21] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL).
60'

Wyniki 9 kolejki

• VISTAL GDYNIA - Start Elbląg 29:21 (14:8)
  • SPR Olkusz - Selgros Lublin 26:42 (13:22)
  • Energa AZS Koszalin - Pogoń Baltica Szczecin 29:24 (15:11)
  • KGHM Metraco Zagłębie Lubin - KPR Jelenia Góra 29:25 (15:10)
  • Ruch Chorzów - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 29:34 (16:16)
  • Pauzuje: Piotrcovia

Opinie (11) 4 zablokowane

• dziewczyny zdecydowanie poprawiły się i zasłużenie wygrały

.życz ę powodzenia w dalszych meczach oby nie było już takich wpadek jak w jeleniej górze!!!

• 9 3

• Wielkie gratulacje za walkę. Trzymamy kciuki za kontuzjowane zawodniczki.

• 6 1

• ONE MAN SHOW

mecz meczem, cieszy wynik !
    Jednak wielki plus dla p. Antoniego. FANTASTYCZNY show przy linii :)

• 7 2

• A wiadomo ile ceny rynkowej zapłacił Vistal za wynajem hali ? (1)

• 1 10

• a co komu do tego, jedno i drugie dotuje miasto...

• 5 1

• A gdzie są teraz Ci, którzy "psy wieszają" po nieudanych wyst,epach Vistalu? (1)

Jakoś dziwnie się"wyciszyli"...
    Brawo dziewczyny!!!

• 8 2

• kk Ty widzisz tylko to co chcesz zobaczyć. Może nie jest to jeszcze mistrzostwo świata, ale widać, że relacje między dziewczynami wyraźnie się poprawiły, a co za tym idzie, przekłada się to (nareszcie) na grę DRUŻYNOWĄ , a nie każda sobie, tak jak to było w zeszłym sezonie :)

• 6 0

• Gratulacje!

Szkoda, że to ostatni mecz w Gdyni w tym roku.

• 4 1

• kibic'ka masz rację nie ma o czym napisać. Ręczniki w bramce, kołki w obronie, dobry trening przed Francją. Ciekawe czy taka dumna będziesz po meczach Challenge Cup. Ja widziałem mnóstwo błędów, niedokładnych podań, kiepskich rzutów itd

• 5 7

• mecz

Podobały mi się podania po skosie,z środka przy linii obrony przeciwniczek,po przesunięciu ich obrony na prawo do lewej skrzydłowej KALSKIEJ i jej bramki.TAK GRAĆ i uciekać z wynikiem po szybkim rozgrywaniu piłek.