Wiadomości

Uwaga: zmiany w trasie wyścigu Cyklo Gdynia

Informacja ta z pewnością zasmuci uczestników wyścigu kolarskiego pt."Cyklo Gdynia". W ostatniej chwili odwołano wyścig na trasie na dystansie 40 km, który miał przebiegać ulicami Gdyni, Rumi i Kosakowa. Decyzję taką, ze względu na bezpieczeństwo zawodników, podjęli organizatorzy imprezy. Wiadomość ta ucieszy z pewnością kierowców, którzy nie będą musieli stać w korkach. Wyścig na trasie 130 km odbędzie się zgodnie z planem.Pierwotnie rowerzyści mieli wystartować na trzech trasach: 40 km, 130 km oraz łączącej oba dystansy - trasie 170 km. Sytuacja jednak zmieniła się.

Wszyscy zawodnicy w klasie ELITA a także AMATORZY wystartują na tej samej trasie o długości 130 km. Zawodnicy zapisani na 40 km i 170 km proszeni są o podjęcie decyzji o zmianie dystansu na 130 km lub informację zwrotną o rezygnacji z udziału. W przypadku rezygnacji wpłacona kwota wpisowego zostanie zwrócona na konto.

Imprezy towarzyszące wyścigowi Cyklo Gdynia pozostają bez zmian. Podobnie jak miejsce startu wyścigu, czyli Skwer Kościuszki zobacz na mapie Gdyni.

Program:

Sobota, 7 września 2013

17.00 - 21.00 - Biuro Wyścigu, przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie pakietów startowych

Niedziela, 8 września 2013

7.00 - 10.00 - Biuro Wyścigu, przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie pakietów startowych
9.00 - Prezentacja Elity
9.45 - Runda Honorowa
10.00 - Start Elity
10.10 - Start Amatorów
13.00 - 15.00 - Dekoracja zwycięzców
16.00 - Zakończenie wyścigu

W związku ze zmianą trasy ruch drogowy na ulicach: Waszyngtona, Św. Piotra, Wendy, Chrzanowskiego, Polskiej, Janka Wiśniewskiego, Estakada Kwiatkowskiego, Hutniczej, Puckiej i Czernickiego będzie odbywał się bez zmian.

Zmiany w ruchu drogowym:

Od godz. ok. 9.00 do ok. 16.30 przewidywane jest zamknięcie ulic na wyścigu poprowadzonej na terenie Gdyni następującymi ulicami: Skwer Kościuszki - Świętojańska - al. Marszałka Józefa Piłsudskiego - Legionów - Stryjska - Małokacka - Chwarznieńska - Wiczlińska - Marszewska - (wyjazd na obszar ościennych gmin i powiatów oraz powrót przez Koleczkowo) - Marszewska - Wiczlińska - Chwarznieńska - Małokacka - Stryjska - Legionów - al. Marszałka Józefa Piłsudskiego - Świętojańska - Skwer Kościuszki.

Jest też dobra wiadomość dla mieszkańców Chwarzna - Wiczlina! W trakcie trwania wyścigu, po opuszczeniu przez zawodników terenu Gdyni możliwy będzie wyjazd pojazdów z terenu Chwarzna -Wiczlina na ulicę Chwarznieńską i Wiczlińską, które umożliwią przejazd jedynie Drogą Obwodową Trójmiasta w kierunku północnym i południowym oraz ul. Wiczlińską - dojazd do centrum Gdyni przez Dąbrowę, Karwiny. Nie będzie natomiast możliwości przejazdu ul. Chwarznieńską w stronę Witomina. Decyzje dotyczące czasu otwarcia i zamknięcia ruchu podejmować będą funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej dowodzący operacją zabezpieczenia wyścigu w zależności od aktualnej sytuacji na drodze.

Z uwagi na przewidywane utrudnienia w ruchu wynikające z zamknięcia skrzyżowania al. Zwycięstwa z ul. Stryjską na okres przejazdu zawodników tą ostatnią, Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni prosi kierowców jadących na odcinku Gdynia Orłowo oraz Redłowo - Gdynia Wzgórze Św. Maksymiliana i Śródmieście o korzystanie w ww. godzinach z trasy alternatywnej, tj. ul. Lotników i Drogi Gdyńskiej. W trakcie odbywających się zawodów ruch po ww. trasie będzie odbywał się bez utrudnień.

Ze względu na wymogi bezpieczeństwa i porządku publicznego, wszystkich uczestników ruchu drogowego prosimy o stosowanie się do wskazań biorących udział w zabezpieczeniu imprezy funkcjonariuszy policji, straży miejskiej i służb porządkowych organizatora.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

W godz. ok. 9.00 - ok. 16.30, w czasie zamknięcia ulic na trasie dużej pętli wyścigu (Skwer Kościuszki - Świętojańska - al. Piłsudskiego - Legionów - Stryjska - Małokacka - Chwarznieńska - Wiczlińska - Marszewska - Koleczkowo - drogi na terenie Kaszub - Koleczkowo - Marszewska - Wiczlińska - Chwarznieńska - Małokacka - Stryjska - Legionów - al. Piłsudskiego - Świętojańska - Skwer Kościuszki):

- trolejbusy 21, 22, 23, 24 i 29, zamiast ul. Świętojańską, będą kursować w obu kierunkach ul. Władysława IV (już od godz. 8.00),

- trolejbusy 326 kursować będą w obu kierunkach z pominięciem śródmieścia Gdyni, ul. Warszawską i Śląską,

- autobusy W kursować będą z pominięciem Witomina,

- autobusy 133 będą kursować z pominięciem ul. Kopernika, pętli "Dom Marynarza" i al. Piłsudskiego, z Płyty Redłowskiej do centrum ul. Redłowską i al. Zwycięstwa (w godz. 10.00 - ok. 11.00 oraz ponownie od ok. godz. 12.00),

- komunikacja miejska nie będzie obsługiwać zachodniej części Witomina, całego Chwarzna i znacznej części Wiczlina:

- autobusy 141, zamiast do/z pętli "Witomino Słoneczna", będą kursować do/z pętli "Witomino Leśniczówka",

- autobusy 147 w kursach z centrum na Dąbrowę będą dojeżdżać do pętli "Witomino Leśniczówka", skąd - po zawróceniu - będą jechać ul. Kielecką, Drogą Gdyńską, Lotników, Wielkopolską i Chwaszczyńską do pętli "Dąbrowa Tesco", w kursach z Dąbrowy do centrum autobusy będą dojeżdżać do pętli "Wiczlino Działki", skąd - po zawróceniu - będą jechać ul. Wiczlińską, Nowowiczlińską, Chwaszczyńską, Wielkopolską, Lotników i Drogą Gdyńską do Wzgórza św. Maksymiliana, i dalej stałą trasą do Dworca Gł. PKP lub Dworca Morskiego (w godz. ok. 11.00 - ok. 12.00 w miarę możliwości przywrócona zostanie stała trasa linii z Dąbrowy do centrum, przez Chwarzno i Witomino),

- autobusy 160 nie będą kursować do/z Chwarzna - trasa linii od strony centrum będzie skrócona do pętli "Witomino Leśniczówka",

- autobusy 172 nie będą kursować do/z Wiczlina-Niemotowa - trasa linii od strony Dąbrowy będzie skrócona do pętli "Wiczlino Działki".

8 września 2013 r., na większości linii obsługiwanych przez ZKM spodziewane są znaczne opóźnienia.

Opinie (94) ponad 10 zablokowanych

 • (3)

  brawa dla "organizatorów"

  • 15 9

  • Kto by się chciał telepać po tych gdyńskch dziurach... (2)

   ...nie mówię o dzielnicach, tylko o stanie dróg w śledziowie!
   Istny "ser szwajcarski", więc gratulacje dla Organizatorów !

   • 5 21

   • pozno to info ?

    przyznasz jednak ze info dosc pozno puscili o zmianie planow. takie rzeczy powinny byc zapiete na ostatni guzik nieco wczesniej...

    • 8 3

   • Po gdanskich dziurach

    Mozna sie jedynie telepac Humerem,jazda rowerem grozi i mężczyzn bezpłodnością.

    • 6 6

 • Kolejny wyścig dla amatorów (5)

  Dla amatorów którzy dopiero zaczynają zabawę.
  Super te zawody, w 1 startujesz z zawodowcami, w 2 musisz cisnoc 22km/h przez 130km bez przerwy. Ogień.

  • 8 7

  • Ogień, ogień, będzie super, nie ma co jęczeć ;)

   • 4 3

  • (3)

   Uwierz mi, 22 km/h na szosie to nie jest dużo ;)

   • 8 0

   • Tu działa tylko psychika, a liczby szybko idą w niepamięć ;) (2)

    Nie tak dawno nie wyobrażałem sobie trasy powyżej 50 km. W końcu jednak dałem namówić się na całodniową wycieczkę której dystans ostatecznie wyniósł 78 km. Nie było tak źle, jak myślałem. Na następny dzień nawet żadnych bóli mięśni. 100 km? Też cięzko było mi sobie wyobrazić... ale i z tym dystansem sobie poradziłem. Ostatnio wraz z paczką znajomych pojechaliśmy szosą pod Obwód Kaliningradzki i muszę przyznać, że był to mój rekord. Jadąc rowerem trekkingowym, miejscami na szosie jechaliśmy nawet powyżej 30 km/h.... co chcę przez to powiedzieć? Nie jeżdżę na rowerze za często, ale uwierzcie mi że startujac na rowerze trekkingowym albo szosowym każdy leszcz przejedzie te 130 km. Nie zdązycie dobrze sie rozgrzać a pukniecie spokojnie 50-tkę, reszta przyjdzie już sama, albo z pomocą wspierających Was znajomych lub dopingujących kibiców ! Głowa do góry ! 40 km, na które zapisaliście się wcześniej to nie była właściwa trasa dla Was !
    ps. do zobaczenia na starcie !

    • 8 5

    • (1)

     tylko, zgodnie z harmonogramem, żeby zmieścić się w czasie musisz mieć i napieprzać ze średnią 25km/h, przez 130km. STary marne szanse na Twoim trekingu, żebyś z taką prędkością zmieścił się w wyznaczonym limicie czasu.

     • 1 0

     • ŻENADA

      ja na góralu spokojnie takie tempo utrzymam, ale żenada z informacją. Powinni do kązdego uczestnika zadzwonić i poinformować,bo gdybym przypadkiem tu nie zajrzał to bym jutro od 9 sterczał na lini startu i zastanawiał sie o co chodzi

      • 0 0

 • znów pół województwa na głowie bo jadą rowery (10)

  szkoda, że nie ma wzmianki np. o wyłączonych z ruchu drogach wojewódzkich 218 i 224 i braku dojazdu do wielu miejscowości przez kilka godzin, żeby parę rowerów mogło sobie pojeździć. Jak sobie Gdynia urządza wyścig to niech sobie blokuje ruch w mieście a nie w okolicznych miejscowościach - u siebie to wyścig odwołali, ale innym blokować możliwość podróżowania to są do tego pierwsi.

  • 52 45

  • oczywiście, że wiadomość cieszy :)

   fajnie, fajnie, niech inni stoją w korkach

   • 16 1

  • I bardzo dobrze, chociaż środowisko zyska (1)

   A tobie polecam czasem wysiąść z golfa od tego terkotu diesla i przejść się piechotą

   • 18 25

   • Nie każdy może poruszać się piechotą, a wyjechać z domu musi. Zaznaczam że autobusy też nie jeżdżą.

    • 18 7

  • (4)

   nic nie odwołali :( nie ma tylko małej pętli w centrum. nie tylko Ty masz problem w niedzielę z wydostaniem sie z domu. Chwarzno, Wiczlino, Sokółka ma "przymusowe" odłączenie od ulicy. (ok. 30 tys ludzi) . Drogi wyłączone z ruchu na 8 godzin!!!!! a te dzielnice mają tylko JEDNĄ drogę dojazdową !!!!! tą którą będą sobie pedałowli. My też o tej "wspaniałej imprezie" wcześniej informacji nie mieliśmy. W dwóch miejscach malutkie plakaciki!!!!

   • 28 7

   • Co tak narzekasz. I tak masz szczęście - dobrze pamiętam, jak przy okazji TdP rozeszła

    się głoska (w 2003 bodajże) o zamiarze organizacji kolarskich mistrzostw świata w Trójmieście przez Czesława Langa (w telewizji chyba to słyszałem). Jednak jak widać ta propozycja padła , a ta impreza spowodowałaby zamknięcie ulic na co najmniej 7 dni (jest wiele konkurencji kolarskich kobiet i mężczyzn).

    • 2 6

   • ZŁA organzacja

    Przesadzili z tą blokadą drug. Tysiące osób utknie w domach na 7 godzin (np na chwarzno ne jedzie żaden autobus) Zła organizacja!

    • 17 4

   • przeciez jak nie beda jechac rowerami to bedziesz mogl przejechac

    • 3 1

   • Zupełnie się zgdazam! Najpierw nie mogliśmy wyjechać a jak się udało to nie dało rady wrócić do domu (Chwarzno). Jakaś zupełna paranoja żeby blokować jedyną drogę dojazdową!!! Gratulacje dla UM za zaakceptowanie takjego organizacyjnego bubla!

    • 3 0

  • To jest portal Trójmiasto.pl, więc informacji o drogach które wymieniłeś musisz

   szukać gdzie indziej. Jednak mimo wszystko redakcja mogłaby podać info o tych drogach poza Trójmiastem.

   • 8 0

  • Sobie gdynia załatwiła pełną 6godzinną blokadę witomina, chwarzna i wiczlina (za wyjątkiem strony wiczlina gdzie mieszka prezydent gdynii p. Szczurek) więc cierpimy to palanciarstwo rowerowe wspólnie. Trzymaj się

   • 6 1

 • (6)

  a gdzie narzekacze, ze korki i impreza nie potrzebna?

  • 9 20

  • (4)

   Oczywiście, że niepotrzebna - korki to jedno, ale zablokowanie miasto na ponad 8 godzin i brak możliwości wyjazdu z domu, nawet autobusem to przegięcie! Co z tego że niedziela, w niedzielę ludzie też muszą wyjść z domu. A to wszystko w jakim celu? Promocji miasta...?

   • 14 8

   • Zawsze wychodzisz, a raz piechotą to nie można ? (3)

    • 3 9

    • tak, zwłaszcza do pracy w Gdańsku z Wiczlina... (2)

     • 7 2

     • przeca jak do pracy to rano

      a nie w porze obiadowej....a może też na koło wsiądziesz.....

      • 0 4

     • Wiczlina??

      Kto kazał na wsi domek mieć?

      • 0 3

  • Są, są...

   polaki to już taki porąb... naród. Zawsze znajdzie się jakiś niezadowolony!

   • 0 8

 • Raz w roku impreza rowerowa a tu tyle szumu... (8)

  Przesiadajmy się na rowery !!!!

  • 19 41

  • raz w roku? (3)

   to już przynajmniej druga taka impreza...

   • 5 4

   • kiedy byla pierwsza?? Przypomnij! (2)

    • 2 1

    • (1)

     nooo... rok temu...

     • 2 1

     • sam jesteś rok temu....

      • 1 0

  • (1)

   Nie wszyscy mogą jeździć na rowerze. To co mają sę zamknąć w domach?

   • 1 4

   • powinieneś....

    i to nie tylko jutro....

    • 1 2

  • sam się przesiądź

   • 2 1

  • Przesiądz sie na miotłę .
   A odwal się od normalnych ludzi

   • 1 2

 • Wielka szkoda!

  Miałem ogromną nadzieję na przejechanie pierwszy raz dystansu 170km, a tu na dwa dni przed wyścigiem taka wiadomość... witki opadają :(

  • 5 2

 • i to w niedziele te utrudnienia?? (1)

  jak ja tera moim Audi Q7 4.2 TDI dojade na msze?

  • 17 4

  • mam nadzeje chłopie żeś tego swojego tedeika w garażu zostawił a białke wzioł pod pache i na sume z buta poszedł. A i zdrowszy będziesz. A motory widziałeś?

   • 1 0

 • 40 km to był najważniejszy dystans...

  Akurat dla amatorów, albo dla rodziny z bardziej wysportowanym dzieckiem. Ale wtopa.

  • 13 4

 • trzeba było ich morską puścić pomiędzy stadem znudzonych przy łopacie i zniesmaczonych przy taczce..

  • 6 0

 • Czy jest gdzieś aktualna mapa?

  PT Organizatorzy! Mapa potrzebna od zaraz!

  • 0 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane