stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

V Bieg Morskiego Komandosa

Bieg Morskiego Komandosa ku pamięci generała broni Włodzimierza Potasińskiego jest organizowany od pięciu lat, przez Kolibki Adventure Park oraz JW Formoza przy wsparciu Miasta Gdynia. Niezwykłe walory terenowe Gdyni - plaża, morze, morenowe wzgórza poprzecinane licznymi potokami, połączone z zadaniami specjalnymi z selekcji do jednostek specjalnych oraz niekonwencjonalne pomysły organizatorów, sprawiają że rywalizacja jest wydarzeniem unikatowym. W 2012 roku impreza została uznana, przez branżowe czasopismo Polska Zbrojna, najtrudniejszym biegiem terenowym w Polsce.

Pierwsza edycja odbyła się w kameralnym kilkunastoosobowym gronie zawodników, lecz zainteresowanie jakie wzbudził event przerosło oczekiwania organizatorów. O popularności biegu może świadczyć fakt, że listy startowe zapełniły się już po 24 godzinach od rozpoczęcia zapisów.

Organizując to bezprecedensowe przedsięwzięcie realizujemy następujące cele:

1. Popularyzacje i upowszechnianie biegania ekstremalnego jako jednej z form aktywności fizycznych.
2. Uczczenie pamięci gen. broni Włodzimierza Potasińskiego- Dowódcy Polskich Wojsk Specjalnych, entuzjasty sportu i ekstremalnych form aktywności. 
3. Wsparcie celów charytatywnych- "Mila dla Nadii"
4. Popularyzacje służby w Siłach Zbrojnych RP, z uwzględnieniem Wojsk Specjalnych. 
5. Promowanie regionu pomorskiego.

Trasa rywalizacji liczy 21 km i obejmuje tereny leśne, liczne morenowe wzniesienia oraz odcinki plażowe i wodne. Ponadto uczestnicy mają do pokonania dwa tory przeszkód: "Plażowicz" oraz "Katorga". Zawodnicy startują w pięciu kategoriach HARD I, HARD II, SPRINT, HARD HISTORYCZNY oraz TEAM. Dodatkowo uczestnicy biegną w pełnym umundurowaniu, z pięciokilogramowym obciążeniem, atrapą karabinka AK 47 w kategoriach HARD; ciężar moździerza dla zawodników biegnących w TEAM'ie oraz hełm Wojska Polskiego dla osób startujących w HARDzie HISTORYCZNYM.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich zainteresowanych, dzień po biegu głównym tj. 31.08.2014 r. (niedziela), zostanie przeprowadzone zmaganie o nazwie BMK "Operacja REKRUT". Rywalizacja tworzona jest na bazie trasy BMK i będzie wyjątkowym wydarzeniem sportowym, które niewątpliwie spełni oczekiwania amatorów biegów ekstremalnych. Start na terenie Adventure Park o godzinie 14.00.

Dzieci i młodzież także zapraszamy do rywalizacji podczas rozgrywanej po raz czwarty imprezy - BIEG MAŁEGO KOMANDOSA. Na trasie (od 700 metrów do 2 km, w zależności od kategorii wiekowej) uczestnicy będą mieli do pokonania specjalnie przygotowany tor przeszkód. Dodatkowo mali komandosi otrzymają specjalne wyposażenie, aby poczuć wojskowo- militarną atmosferę. Start Biegu Małego Komandosa 31 sierpnia godzina 11.00 w Adventure Park.

Ideą Biegu Morskiego Komandosa jest popularyzacja aktywności fizycznej oraz promocja służby w jednostkach specjalnych. Trasa biegu związana jest z morzem oraz terenem morenowych wzniesień. Zawiera także elementy treningu i szkoleń komandosów. Bieg podzielony jest na 5 kategorii, przykładowo kategoria HARD liczy blisko 20 km i zawiera:

 odcinek wodny około 600 m
 odcinek plażowy z zadaniami - około 2 km
 odcinek terenowy z przeszkodami i próbami - około 15 km.
 koryta rzeczne i przepusty kanalizacyjne, błota i bagna

Zawodnicy startują w okolicach mola w Orłowie, kończą bieg w Kolibki Adventure Park.

Kwota wpisowego pokrywa między innymi: koszty numeru startowego, medalu bądź dyplomu, koszulki pamiątkowej, ubezpieczenia NNW, opieki medycznej na trasie biegu, gorącego posiłku po biegu.
Wysokość wpisowego w poszczególnych kategoriach : http://biegkomandosa.pl/index.php#!/

Wpływy z biegu przekazywane są na pomoc dla poszkodowanych żołnierzy morskich sił specjalnych.

Bieg Morskiego Komandosa połączony jest z bezprecedensową imprezą Gdynia Military Days. Przez cały weekend 30-31 sierpnia, zgromadzona publiczność będzie mogła skorzystać z przygotowanych z tej okazji atrakcji np. przejażdżek czołgiem i sprzętem wojskowym oraz skosztować wojskowego jedzenia.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij
11.07 g.15.00
ŁKS Łódź
11.07 g.16.00
Juvenia Kraków
11.07 g.16.30
Unia Tarnów
11.07 g.17.30
Jantar Ustka
12.07 g.17.30
Lech Poznań
08.07 g.20.00
Lech Poznań
04.07 g.20.00
Cracovia
03.07 g.20.30
Korona Kielce
28.06 g.15.00
Jagiellonia Białystok