VBW Arka Gdynia - CTL Zagłębie Sosnowiec 112:82. Efektowy początek fazy play-off

dak.
13 marca 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

VBW Arka Gdynia rozpoczęła fazę play-off zgodnie z planem, czyli od pewnego zwycięstwa nad CTL Zagłębie Sosnowiec. VBW Arka Gdynia rozpoczęła fazę play-off zgodnie z planem, czyli od pewnego zwycięstwa nad CTL Zagłębie Sosnowiec.

VBW Arka Gdynia pokonała u siebie CTL Zagłębie Sosnowiec 112:82 (31:16, 30:16, 27:21, 24:29) w pierwszym ćwierćfinałowym meczu fazy play-off. W rywalizacji do trzech zwycięstw, żółto-niebieskie prowadzą 1-0. Do drugiego spotkania, także w Gdynia Arenie, dojdzie w niedzielę, 14 marca, o godz. 17. Trzecie zostanie rozegrane 20 marca, w Sosnowcu.

CCC Polkowice - Politechnika Gdańska 86:72. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerowi

ARKA: Kastanek 19 (5x3), Miskiniene 15 (10 zb., 6 as.), Spanou 11, Slamova 8 (2x3, 8 as.), Balintova 7 (1x3, 14 as.) oraz Rembiszewska 17 (4x3), Podgórna 13 (3x3), Greinacher 8, Morawiec 7 (1x3), Borkowska 7

ZAGŁĘBIE: Wallace 17 (1x3), January 15 (7 as.), Jarosz 14 (7 zb.), Jasnowska 6 (2x3), Wojtala 2 oraz Vucković 12, Stasiuk 10 (2x3), Jasiulewicz 6, Czyżewska, Rutkowska

Koszykarki VBW Arki Gdynia weszły z wielkim impetem w fazę play-off. Wyrównana walka trwała jedynie niespełna 3 minuty. W kolejnych gospodynie narzuciły większe tempo. Dwucyfrową przewagę osiągnęły po "trójce" Amalii Rembiszewskiej (20:10), a jeszcze w tej samej kwarcie zdążyły przekroczyć barierę 30 punktów.

VBW Arka Gdynia mierzy w obronę tytułu

Nie wydawało się, by żółto-niebieskie chciały spuścić z tonu. Były skuteczne zarówno pod koszem jak oraz na obwodzie i z niemal z każdą kolejną akcję powiększały swoją przewagę. Ta w 16. minucie wynosiła już aż 28 "oczek"! Rywalki co prawda przerwały 10-punktową serię, ale gospodynie odpowiedziały trzema celnymi rzutami zza łuku: Barbory Balintovej, Marissy KastanekAngeliki Slamovej. W podobny sposób wynik pierwszej połowy ustaliła zresztą Kamila Podgórna (61:32).

TERMINY KOLEJNYCH MECZÓW ĆWIERĆFINAŁOWYCH

• Gdynia, 14 marca (niedziela), godz. 17
  • Sosnowiec, 20 marca (sobota), 16
  • ew. Sosnowiec, 21 marca (sobota), 16
  • ew. Gdynia, 24 marca (sobota)

Rzucająca wyszła równie skoncentrowana także na drugą, gdyż rozpoczęła ją od dwóch kolejnych "trójek". Gdy chwilę później poprawiła Laura Miskiniene, przewaga wynosiła już 35 punktów. Rywalki starały się ją pomniejszać, ale w ich zespole przez długi czas punktowała tylko Sydney Wallace. Natomiast po stronie gospodyń szanse wykorzystywały rezerwowe: Aldona MorawiecKamila Borkowska.

VBW Arka Gdynia - CCC Polkowice 69:65. Relacja z finału PP, możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerowi

Ostatnia partia była już właściwie formalnością. "Setka" pękła w 35. minucie, a do końca spotkania większość punktów zdobywana była z linii rzutów wolnych. Ostateczny rezultat rzutem z dystansu ustanowiła Kastanek (112:82).

VBW Arka udanie rozpoczęła podróż po obronę mistrzostwa Polski. W rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzi 1-0. Spotkanie numer dwa zostanie rozegrane w niedzielę, 14 marca, o godz. 17.