Energa Basket Liga Kobiet. VBW Arka Gdynia - CTL Zagłębie Sosnowiec 92:71

18 października 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Cztery mecze, cztery pewne zwycięstwa, cztery double-double Laury Miskiniene (nr 21). Tak prezentuje się VBW Arka Gdynia w obecnych rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet. Cztery mecze, cztery pewne zwycięstwa, cztery double-double Laury Miskiniene (nr 21). Tak prezentuje się VBW Arka Gdynia w obecnych rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet.

VBW Arka Gdynia pokonała u siebie CTL Zagłębie Sosnowiec 92:71 (25:9, 32:23, 11:23, 24:16). Koszykarki Gundarsa Vetry po czterech meczach w Energa Basket Lidze Kobiet pozostają niepokonane, a Laura Miskiniene zanotowała czwarte double-double z rzędu. Tym razem zapisała na swoim koncie 16 pkt i 15 zbiórek w zaledwie 23 minuty. Spotkanie w Gdynia Arena rozegrano bez udziału kibiców.

ARKA: Kunek 26 pkt (5x3), Miskiniene 16 (15 zb.), Balintova 15 91x3), Kastanek 11 (3x3), Spanou 5 (6 as.) oraz Greinacher 8, Slamova 6, Morawiec 5 (1x3), Rembiszewska 0, Podgórna 0, Szymkiewicz 0

Zagłębie: Wallace 21 (3x3), Jarosz 18 (12 zb.), January 17, Vucković 6, Jasnowska 0 oraz Jasiulewicz 6 (2x3), Czyżewska 3, Wojtala 0, Stasiuk 0, Rutkowska 0

VBW Arka Gdynia w niedzielę musiała zagrać bez publiczności w związku z nowymi rządowymi wytycznymi na czas pandemii. To nie wybiło jednak z rytmu podopiecznych Gundarsa Vetry, dla których obecne rozgrywki Energa Basket Ligi Kobiet przypominają na razie przysłowiowy spacerek.

Ślęza Wrocław - GTK Gdynia 79:57. Relacja, możliwość wystawienia ocen trenerce i koszykarkom

Ze względu na pandemię, dla Zagłębia mecz w Gdynia Arenie był dopiero pierwszym spotkaniem w tym sezonie. Będące w rytmie gdynianki nie były gościnne i szybko wybiły rywalkom z głów nadzieje na nawiązanie walki o zwycięstwo.

Zaczęło się spokojnie od wyniku 4:4, ale gospodynie szybko zbudowały serię 10:0. Pierwszą kwartę Arka skończyła z przewagą 16 pkt i stało się jasne, że trener Vetra będzie mógł spokojnie rotować składem.

Laura Miskiniene zagrała niespełna 23 minuty, ale i tak wystarczył to, aby Litwinka zapisała na swoim koncie czwarte double-double, tym razem w postaci 16 pkt i 15 zbiórek. 26 pkt w 30 minut rzuciła Alice Kunek, autorka pięciu celnych trójek na dziewięć prób.

W zespole przyjezdnych brylowały Sydney Wallace (21 pkt, 3/6 zza łuku) i Victoria Jarosz (18 pkt, 12 zbiórek), ale Zagłębie lepiej zaprezentowało się tylko w trzeciej kwarcie.

Arka spuściła w niej z tonu i dała się przyjezdnym zbliżyć nawet na 11 pkt, ale w ostatniej partii znów zwiększyła przewagę. Co ciekawe, ostateczne zwycięstwo różnicą 21 pkt to dla gdynianek... najniższa wygrana w sezonie.

Wyniki 4 kolejki

• Ślęza Wrocław - GTK GDYNIA 79:57 (21:18, 16:10, 27:13, 15:16)
  • VBW ARKA GDYNIA - CTL Zagłębie Sosnowiec 92:71 (25:9, 32:23, 11:23, 24:16)
  • DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA - Enea AZS Poznań (przełożony na 9.12)
  • Basket Bydgoszcz - Energa Toruń 73:50 (25:6, 22:13, 13:19, 13:12)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin (przełożony na 4.11)
  • pauzuje: CCC Polkowice
  • Mecz zaległy z 2. kolejki
  • DGT AZS POLITECHNIKA - GTK 86:67 (19:22, 28:12, 23:13, 16:20)
  • Mecz zaległy z z 1. kolejki
  • Polkowice - Pszczółka Polski Cukier 90:74 (25:13, 26:16, 21:24, 18:21)
  • Mecz zaległy z 3. kolejki
  • CTL Zagłębie - Basket 65:90 (16:20, 16:26, 14:19, 19:25)

Oby trzecia kwarta nie powtórzyła się już w żadnym meczu :) Jeśli miał być to "uskok kontrolowany" jest to ryzykowna gra, historia zna przypadki mniej szczęśliwych "endów" :)

• 9 0

• Prawie całą trzecią kwartę grała Podgórna (14)

Skończyła na minusowym EVALU i na wskaźniku +- -11.
    Ktoś powie że się czepiam-no ale jej beznadziejność poraża.
    Vetra powinien dawać jej z 20 minut w meczu to przynajmniej te spotkania będą bardziej wyrównane.
    Gdy jej nie ma na parkiecie wszystkie rywalki są bezradne.

• 16 3

• W pogoni za rekordami (tym razem nie o Lewym) (6)

Bez Podgórnej w 31 minut drużyna robi plus 32 punkty.
      9 minut Kamili to minus 11.
      A zrobić ujemny eval -2 grając tyle czasu to prawdziwe mistrzostwo.

A teraz obrońcy Kamili na start, piszcie że gra šwietnie a ci co ją krytykują nie znają się na koszykówce

• (1)

To tylko Sosnowiec, co pokaże w Eurolidze!

• 5 1

• Będziesz oglądał tylko dla Kamili. W d...z Euroliga. Kama najważniejsza. Tak trzymać!! ( prostak jesteś )

• 5 1

• Zawsze i wszędzie Kamila najlepsza będzie (2)

• (1)

Tak miałem właśnie spytać czemu w 3ciej kwarcie taka porażka ale tak myślałem że Kamilkę wpuścił.Do GTK ją niech tam kaleczy.Tego nie da się kolejny sezon tolerować.Ona powinna mieć płacone za rzucone punkty a nie kuroniówke bierze czy gra czy nie to na czipsy ma.

• 5 1

• Kamila umie grać bardzo dobrze tylko musi dostać minuty, od 3 lat tylko ława i ława to jak ma być w formie.
        Dać ją do GTK to przypomni sobie na czym ta gra polega

• 6 2

• (3)

1,2 kwartę gramy normalnie, potem macie fory 15 punktów bo wpuszczamy Kamę

• 3 2

• (2)

Ja proponuję z GTK przenieść Piestrzyńską, Makurat i Szulc na ławkę do pierwszej :)

• (7)

W 3 kwarcie nasze wspaniałe rezerwowe pokazały parodie koszykówki. Podgorna i Rembiszewska to największa porażką a Morawiec powoli do nich równa

• (1)

Bo mają eval na plusie i gdy przebywają na parkiecie to też wynik na plus.
          A Kamila eval ujemny i wynik ujemny co jest dużą sztuką gdy wszystkie mecze wysoko wygrane

• 4 0

• Rembiszewska jest tyle samo warta co Podgorna. Obie grały w 3 kwarcie i miały 0/5.

• 1 1

• Ona jest wkońcu Amalia czy Analia bo różnie piszom

• 2 3

• (1)

Kunek 26 pkt. bardzo dobrze się pokazuje od początku sezonu. Zobaczymy, jak drużyna zagra w Eurolidze, martwi mnie kiepska ławka oprócz Slamovej.

• 11 0

• Więcej Kataru na ławce, więcej szans na dobre miejsce w Eurolidze. Na naszą ligę obecna starczy.

• 5 0

• (4)

To powinno być zakazane....I komentarze zablokowane.....tu nie ma nic o koszykówce, o gratulacjach bo Arka wygrała....O profesjonalnych komentarzach o grze ....Tylko Kamila Kamila i Kamila i kuzwa głupie Polki....To trzeba zgłosić. Nie może byc na to pozwalane.

• 5 6

• (2)

Ale że co?Prawda w oczy kole?Kamila do łuszka szypko bo znowu nic nie rzucisz

• 2 2

• (1)

Ona nie gra dla takich jak Ty , bo to dopiero bylaby porażka jak tylko takie ciaciarajstwo przychodziloby na mecze. Kama graj!!

• 1 1

• Kama graj! o to właśnie chodzi, dlaczego tego nie robi?
          Arka w czterech meczach +117 w punktach a gdy Kama gra to na minusie.
          To niewiarygodne wprost niemożliwe do zrobienia.
          Brawo ty!

• 1 0

• meczyk

myslimy pajacu o grze w europie gdzie trzeba mieć dobre rezerwowe a te trzy to co robia na treningach ile rzucaja za trzy punkty/a za 2punkty z pod kosza zero daj se spokoj z komentarzem

• 4 0

• (1)

Zwycięstwo cieszy. W zespole powinno być więcej Polek.

• 7 2

• Jak znajdziesz jakieś na poziomie

• 2 2

• (3)

W Treflu jadom na kolendow w baskecie na podgorną.
    Nie na obcych tylko zawsze na swoich taka tradycja cebulaków pisowskih

• 5 4

• W punkt

• 3 1

• (1)

Która zawodniczka zagraniczna w Arce gra słabo? Jak taką znajdziesz to napiszemy parę słów. Narazie to poziom mierny prezentują wszystkie polki

• 0 0

• Z zagranicznych najsłabsza Sonia, ale na pewno lepsza od naszych.

• 2 0

• meczyk (2)

cała polska trojka polskich zawodniczek to totalna porazka/rebiszewska/morawiec i podgórna/rozwiazac kontrakty i niech młode zawodniczki sie ogrywają/nadzieja w w młodych z GTK

• 4 4

• Młode już tak samo są znudzone czytaj zepsute

• 0 1

• Pełna zgoda

• 0 0

• Brawo dziewczyny

W takich meczach jest szansa ogrywania polskich zawodniczek: Podgórnej, Rembiszewskiej czy nawet Morawiec /może po kontuzji nawiąże jeszcze do swoich najlepszych dni/. Zespół wyrażnie góruje w naszej lidze. Testem prawdy będą mecze w Eurolidze. Trzymam kciuki.

• 3 0

• (1)

Jak się orientuję to takie mecze są dla kibiców a gra przy pustych trybunach jest jak spektakl w teatrze bez widowni.