VBW Arka Gdynia - Enea Gorzów Wlkp 70:40. Okazałe zwycięstwo mistrzyń Polski

mip.
3 października 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Mistrzynie Polski udanie zainaugurowały nowy sezon EBLK. Żółto-niebieskie pewnie pokonały drużynę z Gorzowa Wielkopolskiego. Mistrzynie Polski udanie zainaugurowały nowy sezon EBLK. Żółto-niebieskie pewnie pokonały drużynę z Gorzowa Wielkopolskiego.

VBW Arka Gdynia wygrała z PolskąStrefąInwestycji Eneą Gorzów Wielkopolski 70:40 (14:13, 21:11, 20:9, 15:7) w 1. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. Podopieczne Gundarsa Vetry po zaciętym początku odskoczyły rywalkom i odniosły pewne zwycięstwo.

Ślęza Wrocław - GTK Gdynia 70:48. Relacja, oceny

VBW ARKA: Kunek 12 pkt (2x3, 6 as.), Lundquist 10 (2x3), Gustafson 10 (9 zb.), Borkowska 6, Kastanek 4 oraz Bertsch 9, Begić 8 (1x3, 11 zb.) Bernies 7 (1x3), Szymkiewicz 4 (1x3), Dobrowolska 0, Podgórna 0, Rudzka 0

Enea Gorzów Wlkp.: Hristova 11, Hurt 10 (1x3), Matkowska 4 (1x3), Owczarzak 2 (6 st.), Tichonenko 2 (14 zb.) oraz Duchnowska 4, Dźwigalska 2 (6 as.), Michniewicz 2, Śmiałek 2, Kozłowska 1

Mistrzynie Polski po porażce w Superpucharze Polski inaugurowały ligowe rozgrywki domowym starciem z PolskąStrefąInwestycji Eneą Gorzów Wielkopolski. Cel był jeden, poprawa humorów po przegranej w Poznaniu i zwycięstwo przed własną publicznością.

Wynik otworzyła Marissa Kastanek, która dwukrotnie wjechała pod kosz, zdobywając 4 punkty. Potem oba zespoły przez dłuższy czas miały problemy ze skutecznością, bo po sześciu rozegranych minutach było zaledwie 6:6. Wtedy dwie "trójki" rzuciła Klara Lundquist, ale gorzowianki wcale nie zamierzały odpuszczać i pierwszą kwartę z najmniejszym możliwym prowadzeniem kończyły podopieczne Gundarsa Vetry (14:13).

Cios za cios, punkt za punkt - tak można określić pierwsze 15 minut spotkania. Potem to żółto-niebieskie przejęły inicjatywę i wysforowały się na bezpieczne prowadzenie. Duża w tym zasługa celnych rzutów zza łuku: Romane Bernies, Alice Kunek oraz Magdaleny Szymkiewicz. Zaliczka wypracowana przed przerwą przez koszykarki Arki wynosiła 11 punktów.

Superpuchar Polski. VBW Arka Gdynia - BC Polkowice 72:77. Relacja, oceny

Dobra defensywa gospodyń, słaba skuteczność przyjezdnych i błędy przez nie popełniane spowodowały, że systematycznie rosła przewaga mistrzyń Polski. Dobrze spisywały się: Lundquist, Kunek oraz Kamila Borkowska i przed ostatnią kwartą Arka miała już 22 punkty zaliczki. Losy spotkania wydawały się zatem rozstrzygnięte.

Oba zespoły jakby zdawały sobie z tego sprawę i tempo meczu znacznie siadło. Sporo było niedokładności i błędów. Celnych rzutów również było, jak na lekarstwo. Ostatecznie mistrzynie Polski jeszcze bardziej zwiększyły przewagę, która po końcowej syrenie wyniosła 30 punktów (70:40).

Wyniki 1 kolejki

• Ślęza Wrocław - GTK GDYNIA 70:48 (14:14, 22:11, 12:8, 22:15)
  • VBW ARKA GDYNIA - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 70:40 (14:13, 21:11, 20:9, 15:7)
  • Katarzynki Toruń - Polskie Przetwory Basket Bydgoszcz 45:79 (8:26, 10:15, 12:13, 15:25)
  • CTL Zagłębie Sosnowiec - Enea AZS Politechnika Poznań 84:83 (22:22, 24:20, 23:19, 15:22)
  • BC Polkowice - SKK Polonia Warszawa 83:78 (21:27, 14:16, 25:10, 23:25)
  • pauza: Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin