VBW Arka Gdynia - Energa Toruń 94:47. Double-double Megan Gustafson

sez
19 lutego 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Megan Gustafson zaliczyła double-double, osiągając dwucyfrowy wynik w zdobytych punktach i zebranych piłkach z tablicy. Megan Gustafson zaliczyła double-double, osiągając dwucyfrowy wynik w zdobytych punktach i zebranych piłkach z tablicy.

VBW Arka Gdynia pokonała na własnym boisku drużynę Energa Toruń 94:47 (26:15, 27:6, 24:17, 17:9) w 20. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. Mecz wyglądał tak jak powinno starcie aktualnych mistrzyń Polski z jedną z najsłabszych drużyn koszykarskiej elity. Najwięcej punktów zdobyły: Alice Kunek i Megan Gustafson, a ta druga zaliczyła również double-double.

VBW ARKA: Gustafson 23 (10 zb.), Bertsch 11 (1x3), Szymkiewicz 10 (2x3), Kastanek 3 (1x3), Pavlopoulou 0 oraz Kunek 26 (4x3, 5 as.), Begić 10 (10 zb.), Dobrowolska 5 (1x3), Borkowska 4 (11 zb., Rudzka 2, Bazan 0

Energa: Pszczolarska 13 (1x3), Podkańska 11 (1x3, 5 zb.), Grzenkowicz 10 (7 zb.), Wieczyńska 7 (1x3), Nowicka 4 (5 as., 5 zb.) oraz Cieminska 2, Urban 0, Zając 0

VBW Arka Gdynia - CTL Zagłębie Sosnowiec 86:71 - przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarkom i trenerce

VBW Arka Gdynia zgodnie z oczekiwaniami wysoko wygrała z Energą Toruń. Żółto-niebieskie od pierwszych minut narzuciły wysokie tempo i do końca rozwiały nadzieje rywalek z województwa kujawsko-pomorskiego. Po dwóch minutach gry było 8:0 dla mistrzyń kraju, z czego 5 punktów zdobyła Megan Gustafson. Różnica punktowa początkowo była zasługą Gustafson i Morgan Bertsch (11:5), później swoje rzuty do kosza celnie wykonywała Magdalena Szymkiewicz. Gdynianki wypracowały sobie solidną zaliczkę już po 10 minutach (26:15).

Podopieczne Jeleny Skerović jeszcze lepiej zaprezentowały się w drugiej kwarcie. Wygrana 27:6 musi budzić uznanie, nawet mimo wielu słabości drużyny przyjezdnej. VBW Arka zdobyła sporo punktów, choć na pierwszy celny rzut kibice musieli czekać ponad dwie minuty. Wtedy za trzy trafiła Alice Kunek, bohaterka drugiej odsłony. Australijska koszykarka do przerwy uzbierała 14 punktów (4/6 z gry). Jeszcze dokładniejsza w swoich próbach była Gustafson - piłka po wszystkich sześciu rzutach Amerykanki znalazła drogę do kosza. Po pierwszej połowie żółto-niebieskie prowadziły 53:21.

Vadim Czeczuro: Spadek formy zrozumiały. Przeczytaj cały komentarz eksperta

Skerović miała do dyspozycji 12 zawodniczek, szybko skorzystała z 11. Wyjątkiem była tylko Kamila Podgórna. Niespodziewanie torunianki rozpoczęły drugą połowę od 7 zdobytych punktów z rzędu (53:28). VBW Arka szybko wróciła jednak na właściwą ścieżkę i z minuty na minutę powiększała przewagę. Koszykarki z Gdyni wysoko wygrały każdą odsłonę, a cały mecz 94:47. Kunek wywalczyła łącznie 26 punktów, Gustafson 23. Pozostała część zespołu również pokazała wyższość nad rywalkami.

W całym meczu żółto-niebieskie rzucały z gry na 52 proc. skuteczności (39/74). Za dwa trafiły 30 z 49 prób (61 proc.), z dystansu natomiast 9 rzutów z 25 znalazło się w koszu (36 proc.). Energa Toruń lepiej wykonywała tylko rzuty wolne. Zespół gości trafił wszystkie, a gdynianki z linii rzutów wolnych trafiały na 70 proc. skuteczności.

VBW Arka w następnym spotkaniu zmierzy się z Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz (23 lutego o godz. 17.).

Wyniki 20 kolejki

• VBW ARKA GDYNIA - Energa Toruń 94:47 (26:15, 27:6, 24:17, 17:9)
  • CTL Zagłębie Sosnowiec - GTK GDYNIA 74:59 (19:18, 23:13, 16:16, 16:12)
  • BC Polkowice - Enea AZS Politechnika Poznań 103:46 (33:5, 21:16, 29:9, 20:16)
  • Polonia Warszawa - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 76:79 (19:9, 9:19, 18:26, 24:16, d: 6:9)
  • Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz - Ślęza Wrocław 69:63 (14:18, 18:18, 18:17, 19:10)
  • pauza: PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.