VBW Arka Gdynia - LDLC Asvel Lyon 72:91. Koszykarki odpadły z EuroCup

mip.
12 stycznia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (21)

Haley Górecki jako jedyna zawodniczka pierwszej "5" zdobyła dwucyfrową liczbę punktów. Haley Górecki jako jedyna zawodniczka pierwszej "5" zdobyła dwucyfrową liczbę punktów.

VBW Arka Gdynia przegrała z LDLC Asvel Lyon 72:91 (16:22, 15:20, 15:25, 26:24) w rewanżowym meczu 1/16 EuroCup. Tym samym gdynianki pożegnały się z tymi europejskimi rozgrywkami, bowiem w dwumeczu przegrały 134:177. Kolejny mecz żółto-niebieskie rozegrają już w niedzielę, 15 stycznia, kiedy to o godz. 17 w hali GCS podejmą Energę KGS Toruń.

VBW ARKA: Górecki 12 pkt (2x3), Higgins 8, Szymkiewicz 6, Niemojewska 6, Fontaine 4 oraz Vucković 19 (1x3), Kastanek 9 (1x3) Borkowska 4,, Żytkowska 2, Podgórna 2

Lyon: Williams 20, Allemand 15 (2x3), Johannes 11 (3x3, 6 zb.), Ciak 9 (10 zb.), Chartereau 6 (2x3) oraz Malonga 23 (8 zb.), Dietrick 4 (6 as.), Quevedo 3, Dibanziulia 0

Koszykarki VBW Arki Gdynia w rewanżowym spotkaniu z LDLC Asvel Lyon musiały odrobić 24 punkty straty z pierwszego pojedynku, który przegrały 62:86. Zadanie nie było łatwe, bo żółto-niebieskie musiały radzić sobie bez Jasmine Thomas, która nie znalazła się w składzie decyzją trenerki Jeleny Skerović.

Przeczytaj, dlaczego kibice znów musieli wybierać pomiędzy meczem koszykarek a koszykarzy

Zgodnie z przewidywaniami, lepiej mecz rozpoczęły przyjezdne, które z łatwością dochodziły do pozycji rzutowych, czy to na obwodzie, czy w "pomalowanym". Przy wyniku 4:11 o czas poprosiła szkoleniowiec gospodyń. Po nim gdyniankom udało się "dojść" z wynikiem na 14:17.

Wynik jeszcze bliższy zrobił się w 12. minucie, gdy po rzucie Alicji Żytkowskiej było 22:23. Koszykarki VBW Arki nie poszły jednak za ciosem i zespół z Francji ponownie przejął kontrolę nad meczem, zwiększając prowadzenie do 11 "oczek" (29:40). Z taką też stratą gdynianki schodziły na przerwę (31:42). To oznaczało, że w pozostałych 20 minutach musiały odrobić 35 punktów, jeśli marzyły o awansie do 1/16 EuroCup.

LDLC Asvel Lyon - VBW Arka Gdynia 86:62. Przeczytaj relację z pierwszego meczu w 1/16 EuroCup

Na to się jednak nie zanosiło, a po trzeciej kwarcie było już jasne, że będzie to niemożliwe. Francuzki powiększyły swoje prowadzenie o kolejne 10 punktów. Opór w szeregach VBW Arki stawiały niemal tylko Katerina VuckovićHaley Górecki.

Małą osłodą dla gdynianek była czwarta kwarta, którą wygrały 26:24. Te 10 minut będzie dobrą podstawą do budowania pewności siebie i gry na kolejne mecze Energa Basket Ligi Kobiet, w której już w niedzielę, 15 stycznia w hali GCS podejmą Energę KGS Toruń.