VBW Arka Gdynia - Polonia Warszawa 79:63. Złe miłego początki u koszykarek

10 października 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Megan Gustafsson popisała się dwucyfrową zdobyczą zarówno w punktach jak i zbiórkach. Megan Gustafsson popisała się dwucyfrową zdobyczą zarówno w punktach jak i zbiórkach.

VBW Arka Gdynia pokonała u siebie Polonię Warszawa 79:63 (15:12, 18:13, 24:16, 22:22). Mistrzynie Polski zaczęły mecz od serii 1:7, ale później nie zaszkodziła nawet słabsza dyspozycja rzutowa Alice Kunek. 18 pkt i 10 zbiórek zapisała na swoim koncie Megan Gustafson.

Enea Gorzów Wielkopolski - GTK Gdynia 78:57. Relacja, oceny

ARKA: Gustafson 18 pkt (10 zb.), Kastanek 14 (4x3), Kunek 8 (2x3, 7 zb.), Borkowska 7 (1x3), Lundquist 5 (8 as.) oraz Szymkiewicz 10 (2x3), Bernies 8 (2x3), Bertsch 6, Begić 3 (7 zb.), Podgórna 0, Dobrowolska 0

Polonia: Gorsic 13 (1x3), Goodwin 13, Sosnowska 12 (3x3), Preihs 2, Mistygacz 0 (7 zb.) oraz Knight 7 (2x3), Leszczyńska 7, Siemenas 3 (1x3), Pawłowska 2, Bucyk 2, Janczak 2

VBW Arka Gdynia i Polonia Warszawa w ramach przygotowania do sezonu, mierzyły się ze sobą w sparingach dwukrotnie. W stolicy Polonia wygrała 68:65, a w Gdyni gospodynie wzięły rewanż wygrywając 94:51. W niedzielę w Gdynia Arenie to jednak warszawianki rozpoczęły od mocnego uderzenia 7:1 po trójce Klaudii Sosnowskiej i wejściu pod kosz Teji Gorsic.

Były to tylko złe miłego początki. Gospodynie jeszcze na 3 minuty przed końcem premierowej kwarty przegrywały 9:12. Zza łuku wyrównała jednak Alice Kunek, a do końca partii Arka prowadziła już 15:12 po rzucie Magdaleny Szymkiewicz.

Na początku drugiej kwarty przyjezdne zbliżyły się na punkt, ale za 3 trafiła Romane Bernies. Polonia przez ponad 3 minuty nie była w stanie trafić do kosza, Arka w tym czasie odjechała po 9-punktowej serii na 24:14.

Trener Maciej Gordon dwukrotnie brał czas, ale jego uwagi nie pomogły Polonii. Przynajmniej nie od razu, bo Arka powiększyła przewagę do 33:18. Dopiero wówczas, w 2 ostatnie minuty przed przerwą, przyjezdne zanotowały serię 7:0 i zniwelowały niemal połowę straty.

Do przerwy oba zespoły nie popisały się skutecznością rzutową, która w obu przypadku wynosiła poniżej 35 procent. Zarówno Arka jak i Polonia często próbowały punktować z dystansu, co nie wychodziło zbyt dobrze (Arka 5/18, Polonia 2/15).

Dnia ewidentnie nie miała Kunek, która do przerwy trafiła jeden celny rzut na osiem prób (w tym 1/5 zza łuku). Z kolei przyjezdne po 20 minutach gry miały już na koncie 10 strat.

W pierwszej połowie świetną zmianę dała Magdalena Szymkiewicz. Po powrocie z szatni popisała się natomiast Morgan Bertsch, która na przestrzeni niespełna 60 sekund zdobyła 6 pkt. Aż trzy trójki w trzeciej kwarcie trafiła Marissa Kastanek. W końcu ponownie wstrzeliła się też Kunek i do ostatniej partii Arka przystąpiła prowadząc 57:41.

Trójki Bernies i Borkowskiej oraz 4 pkt z rzędu Megan Gustafson pozwoliły podopiecznym Gundarsa Vetry powiększyć przewagę do 20 pkt. Nie sposób było ją roztrwonić. Double double w postaci 18 pkt i 10 zbiórek przy skuteczności 9/16, okrasiła pewne zwycięstwo Gustafson.

Wyniki 2 kolejki

• PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - GTK GDYNIA 78:57 (15:17, 23:14, 22:12, 18:14)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Ślęza Wrocław 58:52 (13:13, 17:20, 14:7, 14:12)
  • BC Polkowice - CTL Zagłębie Sosnowiec 95:63 (31:18, 23:11, 18:23, 23:11)
  • Polskie Przetwory Basket Bydgoszcz - Enea AZS Politechnika Poznań 91:85 po dogrywce (19:16, 22:26, 13:27, 23:8, d.14:8)
  • VBW ARKA GDYNIA - Polonia Warszawa 79:63 (15:12, 18:13, 24:16, 22:22)
  • pauza: Katarzynki Toruń