VBW Arka Gdynia - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów 95:72. Niszcząca ostatnia kwarta

7 października 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Laura Miskiniene popisała się double-double, osiągając dwucyfrowy wynik w punktach i zbiórkach. Laura Miskiniene popisała się double-double, osiągając dwucyfrowy wynik w punktach i zbiórkach.

VBW Arka Gdynia pokonała drużynę PolskaStefaInwestycji Enea Gorzów 95:72 (30:23, 21:24, 21:19, 23:6) w 2. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. Mistrzynie Polski koszykarek zniszczyły rywalki w ostatniej kwarcie, ustawiając szczelną defensywę. Laura Miskiniene popisała się double-double, osiągając dwucyfrowy wynik w punktach i zbiórkach, ale we wcześniejszych fazach meczu ciężar gry brały na siebie również: Alice Kunek i Marissa Kastanek.

VBW ARKA: Kunek 23 (5x3), Kastanek 20 (5x3), Miskiniene 19 (1x3, 11 zb.), Spanou 9 (1x3), Balintova 2 (7 as.)oraz Slamova 10 (2x3, 8 as.), Rembiszewska 8 (2x3), Greinacher 4, Podgórna, Szymkiewicz

PSI ENEA: Hristova 23 (4x3), Gustafson 20 (9 zb.), Doyle 12 (1x3), Green 10, Dźwigalska 2 oraz Owczarzak 3 (1x3, 8 as.), Matkowska 2, Szott-Hejmej, Kaczmarczyk

Poliechnika Gdańsk walczy z koronawirusem. Przełożyła mecze

Po wysokich zwycięstwach w meczu o Superpuchar Polski oraz w derbach Gdyni, 7 października nastąpiła pierwsza weryfikacja VBW Arka. W Gdynia Arena stawiła się drużyna PolskaStefaInwestycji Enea Gorzów, uznawana za najgroźniejszego rywala podopiecznych Gundarsa Vetry w walce o tytuł mistrzowski. I już początek gry to potwierdził.

Przyjezdne rozpoczęły z dużym animuszem. W 6. minucie prowadziły 16:11. Jednak wystarczyło kilkadziesiąt sekund, aby Alice Kunek w pojedynkę doprowadziła do wyrównania. W pierwszych fragmentach spotkania były takie momenty, że Australijka miała niemal połowę całego dorobku punktowego gospodyń. Jej pięć punktów z rzędu ustaliło wynik inauguracyjnej kwarty na 30:23 dla gdynianek.

Nokaut w derbach Gdyni koszykarek

W drugiej kwarcie gorzowianki nie dawały za wygraną. Do przerwy grały z wysoką średnią rzutów z gry (62 procent). Natomiast, gdy tylko robiło się gorąco, gospodynie odwoływały się do rzutów za trzy punkty. W pierwszej połowie miały aż 8 udanych takich prób. Do szatni zespoły schodziły przy 4-punktowej przewadze VBW Arki (51:47).

Po wznowieniu gry gdynianki znów przypomniały o rzutach za trzy. Trafiły Artemis SpanouLaura Miskiniene. Dzięki temu można było prowadzić bezpieczną grę w granicach 10 punktów przewagi.

Za wygraną nie dawała jednak Borislava Hristova. Już w połowie trzeciej kwarty Bułgarka jako pierwsza koszykarka w tym meczu osiągnęła 20 punktów. Po jej trójce przyjezdne zbliżyły się na 66:69, a gospodynie w odpowiedzi popełniły błąd 24 sekund.

Kluczowe były jednak nadal rzuty dystansowe. Kathleen Doyle spróbowała rzutu za trzy, ale nie trafiła. Natomiast wynik po pół godzinie gry ma 72:66 próbą oczywiście zza łuku ustaliła Marissa Kastanek.

Amerykanka, mająca polski paszport, również trójką otworzyła ostatnią odsłonę gry a po chwili dołożyła kolejną. Gdy wsparły ją Angelika SlamovaSonja Greinacher mecz został praktycznie rozstrzygnięty. W 34. minucie Arka odskoczyła na 83:68. Potem jeszcze Miskiniene zaliczyła double-double, czyli dwucyfrowy wynik w zdobytych punktach i zbiórkach.

Wyniki 2 kolejki

• VBW ARKA GDYNIA - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 95:72 (30:23, 21:24, 21:19, 23:6)
  • Ślęza Wrocław - Energa Toruń 84:59 (15:8, 15:16, 24:15, 30:20)
  • DGT AZS POLITECHNIKA GDAŃSKA - GTK GDYNIA przełożony na 21 października
  • Basket 25 Bydgoszcz - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin przełożony na 28 października
  • CCC Polkowice - CTL Zagłębie Sosnowiec przełożony na 4 listopada

• Pierw brawo za wygraną. Szybko wszyscy zapomną o Allen po rzutach za 3 Kunek. A teraz minusy. Widać brak środkowej. Przeciwniczki zdobyły 16 pkt więcej spod kosza. Dzisiaj słabszy mecz rzutowo Barci. O Podgornej szkoda pisać. W drugiej połowie wreszcie obrona działała.

• 3 1

• (1)

Fakt, pod koszem słabo, za dużo wrzuciły naszym. Sędziowie eobili wszystko, zwby Gorzów doszedł do nas. No i ta Kunek. Allen? nie pamietam

• 9 0

• Nie pamiętam tak duzej ilości błędnych decyzji sędziów.

• 2 0

• (1)

Klasowa amerykańska środkowa i Euroliga wygrana

• 7 0

• Rasowa center z wnba i nie ma mocnych w Europie

• 2 0

• O wkładzie w złoty medal MP Rebecci Allen zawsze będziemy pamiętali jak pamiętamy o np Erin Phillips (1)

A w tym sezonie i oby w następnych dopingujemy i podziwiamy Alice Kunek. Brawa dla dziewcząt za kolejną wygraną numer 26 licząc od meczu o brąz z Ślęzą Wrocław poprzez 21 spotkania sezonu 2019/20, 2 spotkania o PP, finał Superpucharu i dwa w tym sezonie.

• 9 1

• Będziemy też pamiętali mało sportową, długą przerwę w czasie ważnych meczów Euroligi, ale mamy teraz Kunek.

• 4 1

• Brawo (8)

Szkoda tylko że to jeden z ostatnich spotkań w tym sezonie.
    Liga zawieszona, a potem już pozostanie ogłoszenie końca .