VBW Arka Gdynia - Polski Cukier Lublin 65:71. Koszykarki odpadły z Pucharu Polski

mip.
24 lutego 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (35)

Koszykarki VBW Arki Gdynia pożegnały się z Suzuki Pucharem Polski już w ćwierćfinale. Koszykarki VBW Arki Gdynia pożegnały się z Suzuki Pucharem Polski już w ćwierćfinale.

VBW Arka Gdynia przegrała w Sosnowcu z Polskim Cukrem AZS UMCS Lublin 65:71 (10:18, 21:16, 20:11, 14:26) w ćwierćfinale Suzuki Pucharu Polski. Podopieczne Jeleny Skerović po dobrej drugiej i trzeciej kwarcie, w czwartej na własne życzenie dały sobie odebrać prowadzenie i pożegnały się z turniejem.

VBW Arka: Kastanek 11 pkt (2x3), Fontaine 10 (1x3, 7 zb.), Borkowska 8, Żytkowska 6 (2x3), Zivaljević 0 oraz Vucković 15 (12 zb.), Niemojewska 9 (1x3, 7 as.), Podgórna 2, Higgins 2, Szymkiewicz 2

Polski Cukier: Ziętara 18 (3x3), Stanaćev 14 (1x3, 7 as.), Mack 12 (1x3, 10 zb.), Taylor 10, Zięmborska 7 (1x3, 8 zb.) oraz Trzeciak 6 (1x3), Jurkevicius 4, Kuczyńska 0, Goszczyńska 0

Koszykarki VBW Arki Gdynia w ćwierćfinale Suzuki Pucharu Polski w nowej hali w Sosnowcu zmierzyły się z Polski Cukier UMCS Lublin, z którą w pierwszej rundzie EBLK przegrały 73:78. Żółto-niebieskie musiały radzić bez Haley Górecki.

Enea AZS Poznań - VBW Arka Gdynia 79:68. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarkom i trenerce Enea AZS Poznań - VBW Arka Gdynia 79:68. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarkom i trenerce

Mecz od "trójki" rozpoczęła Natalie Fontaine, a po chwili VBW Arka prowadziła 5:1. Później jednak nie udało się powiększyć przewagi, a do stanu 10:11 trwała wyrównana walka. Później jednak gdynianki zanotowały serię 3,5 minuty bez zdobytych punktów i po pierwszej kwarcie przegrywały 10:18.

Przypomnij sobie wydarzenia z ligowego starcia VBW Arki z Polskim Cukrem Przypomnij sobie wydarzenia z ligowego starcia VBW Arki z Polskim Cukrem

W połowie drugiej kwarty przewaga lublinianek osiągnęła 14 punktów. Rywalki zanotowały jednak przestój w grze, zaczęły popełniać dużo błędów i oddawać niecelne rzuty. To wykorzystały podopieczne Jeleny Skerović "dochodząc" wynikiem na 26:29. Przed końcem pierwszej połowy VBW Arka dwukrotnie zbliżała się na zaledwie 1 "oczko", ale do szatni zeszła przegrywając 31:34.

Prowadzenie udało się odbić na początku drugiej połowy, gdy dwukrotnie z "pomalowanego" trafiła Kamila Borkowska. Następnie trwała wyrównana walka, choć nie był to piękny mecz dla oka. Obie ekipy rzucały bowiem ze skutecznością mniej niż 35 proc. W końcówce trzeciej kwarty żółto-niebieskie zanotowały serię 8:0 i dzięki temu na ostatnie 10 minut wychodziły na prowadzeniu 51:45.

Jelena Skerović ma wsparcie władz VBW Arki Gdynia. Zobacz, co mówił prezes Bogusław Witkowski Jelena Skerović ma wsparcie władz VBW Arki Gdynia. Zobacz, co mówił prezes Bogusław Witkowski

Gdynianki jednak przez połowę czwartej kwarty rzuciły zaledwie 2 punkty. Po czasie wziętym przez trener Skerović, rzuty osobiste wykorzystała Magdalena Szymkiewicz. Wtedy na tablicy wyników było 55:54. Później jednak niemal w pojedynkę gdyńską defensywę forsowała Magdalena Ziętara. Na nic zdał się kolejna przerwa na żądanie. Zespół z Lubelszczyzny raz po raz powiększał przewagę i ostatecznie wygrał 71:65.

piątek, ćwierćfinały:
17:00 MB Zagłębie Sosnowiec - TS Wisła Kraków 90:46 (22:17, 29:9, 11:13, 28:7)
19:30 VBW ARKA GDYNIA - Polski Cukier AZS UMCS Lublin 65:71 (10:18, 21:16, 20:11, 16:24)

sobota, półfinały
17:00 PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski - Polski Cukier AZS UMCS Lublin 99:78 (29:24, 27:20, 20:22, 23:12)
20:00 BC Polkowice - MB Zagłębie Sosnowiec 94:79 (16:15, 29:26, 22:23, 27:15)