VBW Arka Gdynia - Pszczółka Lublin 85:78. Trener Vetra odesłany na trybuny

mip.
3 stycznia 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Trener Gundars Vetra w czwartej kwarcie musiał opuścić ławkę VBW Arki, bo został zdyskwalifikowany przez sędziów. Mimo to gdynianki wygrały z Pszczółką Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 85:78. Trener Gundars Vetra w czwartej kwarcie musiał opuścić ławkę VBW Arki, bo został zdyskwalifikowany przez sędziów. Mimo to gdynianki wygrały z Pszczółką Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 85:78.

VBW Arka Gdynia wygrała w hali GCS z Pszczółką Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 85:78 (19:20, 25:22, 22:17, 19:19) w meczu 13. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Zwycięstwo nie przyszło im jednak łatwo, bo rywali przez cały mecz utrzymywały kontakt z żółto-niebieskimi. W końcówce gdynianki musiały radzić sobie bez trenera Gundarsa Vetry, który został odesłany na trybuny. Nie przeszkodziło im to jednak w odniesieniu kolejnego zwycięstwa. Gdyńskie koszykarki kolejne spotkanie zagrają w środę, 6 stycznia. O godz. 18 podejmą CCC Polkowice.

Enea AZS Poznań - GTK Gdynia 76:58. Relacja, możliwość wystawiania ocen koszykarkom i trenerowi

DGT Politechnika Gdańska - Enea Gorzów 72:78. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerowi

VBW ARKA: Miskiniene 27 pkt (18 zb.), Kunek 19 (2x3), Balintova 12 (7 as.), Spanou 11 (7 zb.), Kastanek 3 (1x3) oraz Slamova 8 (1x3), Podgórna 3, Rembiszewska 2, Greinacher 0

Pszczółka: Bertsch 29, O'neill 10 (1x3, 7 zb.), Fassina 8 (5 as.), Sklepowicz 5, Pavel 4 oraz Poboży 14, Milazzo 8, Niedźwiedzka 0, Kośla 0

Gdyńskie koszykarki po zwycięskim meczu z Basketem Bydgoszcz na koniec roku, na początek nowego mierzyły się z Pszczółką Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin. Domowe spotkanie wyjątkowo zostało rozegrane w hali GCS, gdyż w Gdynia Arenie 1,5 h wcześniej rozpoczął się pojedynek koszykarzy Asseco Arka - Śląsk Wrocław (63:102).

Asseco Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 63:102. Relacja, możliwość wystawiana ocen koszykarzom i trenerowi

Żółto-niebieskie po raz pierwszy od powrotu z euroligowej "bańki", wystąpiły w składzie z Marissą Kastanek. Premierowa partia była niezwykle wyrównana, a sytuacja na parkiecie zmieniała się, jak w kalejdoskopie.

Wydawało się, że za sprawą dobrej postawy Alice Kunek oraz Laury Miskiniene podopieczne Gundarsa Vetry wygrają pierwszą kwartę, ale w jeszcze lepszej dyspozycji była Morgan Bertsch i to przyjezdne prowadziły 20:19 po 10 minutach gry.

Amerykanka w barwach Pszczółki nie zamierzała się zatrzymać, ale dobra postawa duetu Kunek-Miskiniene umożliwiła Arce ponowne objęcie prowadzenia. Słabsza skuteczność rzutowa gdynianek pozwoliła jednak przyjezdnym na dalsze utrzymanie kontaktu z liderkami Energa Basket Ligi Kobiet. Kiedy dwa razy celnie trafiła Karolina Poboży znów był remis - po 39, ale skromne prowadzenie Arce do przerwy dała Barbora Balintova zdobywając punkty wjazdem pod kosz.

Tuż po przerwie żółto-niebieskie zanotowały run 8:0, który powiększył prowadzenie i nieco uspokoił sytuacje na parkiecie. Po stronie przyjezdnych nieco przycichła Bertsch, co pozwoliło miejscowym na kontrolowanie przebiegu meczu. Na ostatnie 10 minut Arka wychodziła z zaliczką siedmiu "oczek".

Basket Bydgoszcz - VBW Arka Gdynia 64:68. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerowi

Początek czwartej kwarty był dość nietypowy, bo przez niemal cztery minuty zaledwie cztery rzuty znalazły drogę do kosza. Później sędziowie odgwizdali faul techniczny popełniony przez Angelikę Slamovą z czym nie zgodził się trener Vetra. Arbitrzy najpierw ukarali szkoleniowca Arki faulem technicznym, a następnie odesłali go na trybuny.

Przyjezdne zwietrzyły swoją szansę i w ostatniej minucie zmniejszyły stratę do sześciu punktów, ale wtedy odpowiedziała niezawodna Miskiniene i choć nie bez problemów, gdynianki utrzymały miano niepokonanych na ligowych parkietach.

Wyniki 14 kolejki

• DGT AZS POLITECHNIKA GDAŃSKA - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 72:78 (15:17, 23:16, 18:18, 16:27)
  • Enea AZS Poznań - GTK GDYNIA 76:58 (20:17, 28:13, 17:13, 11:15)
  • VBW ARKA GDYNIA - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 85:78 (19:20, 25:22, 22:17, 19:19)
  • CCC Polkowice - Energa Toruń 79:34 (21:12, 26:7, 15:4, 17:11)
  • Basket 25 Bydgoszcz - CTL Zagłębie Sosnowiec 82:77 (22:25, 24:16, 14:18, 22:18)