VBW Arka Gdynia - Ślęza Wrocław 58:78. Katastrofalna trzecia kwarta koszykarek

dak.
28 stycznia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (88)

VBW Arka Gdynia ma już na koncie 7 ligowych porażek w sezonie 2022/23. VBW Arka Gdynia ma już na koncie 7 ligowych porażek w sezonie 2022/23.

VBW Arka Gdynia przegrała w Polsat Plus Arenie ze Ślęzą Wrocław 58:78 (28:18, 10:19, 4:24, 16:17) w meczu rozgrywanej awansem 20. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Kluczowa dla losów spotkania była trzecia kwarta, w której żółto-niebieskie zagrały katastrofalnie. Zdobyły w niej tylko 4 punkty. Później strata była zbyt duża, by móc ją odrobić. Po wszystkim kapitan Marissa Kastanek przeprosiła kibiców.

VBW ARKA: Higgins 12 (8 zb.), Zivaljević 7 (1x3), Szymkiewicz 6, Górecki 5, Fontaine 2 oraz Borkowska 11, Kastanek 8 (2x3), Vucković 5 (7 zb.), Podgórna 2, Żytkowska, Niemojewska

Ślęza: Drop 18 (1x3, 8 as.), Jakubiuk 17 (9 zb.), Jones 16 (1x3, 8 zb.), Kurach 10 (1x3), Jaworska 8 (8 as.) oraz Stefańczyk 5 (1x3, 7 zb.), Kuczyńska 2, Mielnicka 2, Březinová

VBW Arka Gdynia wróciła do Polsat Plus Areny, ale nie był to powrót, który koszykarki będą wspominać długo. To dlatego, że znacząco przegrały ze Ślęzą Wrocław 58:78.

Przedłużony koszykarski weekend. Przeczytaj zapowiedź meczów w Trójmieście

Jednak należy podkreślić, że spotkanie zaczęło się świetnie. Co prawda w pierwszych minutach wynik był po stronie gości, ale premierowa kwarta zakończyła się ostatecznie z 10-punkotwą przewagą. Żółto-niebieskie zbudowały ją po doskonałej końcówce, w której zaliczyły 14-punktową serię. Natomiast rywalki nie oddały celnego rzutu przez ponad 3 minuty.

Oddawały za to w drugiej kwarcie. Prowadzenie miejscowych wynosiło już 13 "oczek" różnicy, ale Ślęza sukcesywnie ją pomniejszała. Finalnie na 6 sekund przed przerwą dobiły na 38:37.

Przełomowa była jednak trzecia partia. Podopieczne Jeleny Skerović zdobyły w niej tylko... 4 punkty! Rywalki to oczywiście wykorzystały i same odskoczyły na 19 "oczek". Takiej straty gdyniankom już nie udało się odrobić.

Trudno to jednak zrobić, jeśli kończysz mecz z 35-proc. skutecznością. VBW Arka trafiła tylko 21 z 60 rzutów z gry i tylko 3 "trójki" przy 18 próbach (16 proc.).

Polonia Warszawa - VBW Arka Gdynia 87:78. Przeczytaj relację z ostatniego meczu

- Przepraszamy wszystkich kibiców za wynik i grę w dzisiejszym spotkaniu. Dziękujemy za przybycie do hali, zrobimy wszystko aby poprawić naszą grę i mamy nadzieję, że dalej będziecie z nami - powiedziała kapitan Marissa Kastanek, cytowana przez klubowe media społeczniościowe.

Warto również wspomnieć o akcji, która trwała w trakcie meczu. Odbyła się bowiem zbiórka karmy i funduszy na na leki dla wymagających leczenia zwierząt z gdyńskiego schroniska "Ciapkowo". Koszykarki chcą pomóc tej instytucji w niełatwych czasach, gdy koszty eksploatacji i utrzymania poszły w górę.

11 Polskie Przetwory Basket Bydgoszcz 16 1 15 1038:1388 17
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-10 zakończą sezon z pozycjami z sezonu zasadniczego. Ostatni zespół zostanie zdegradowany. Jego miejsce zajmie mistrz I Ligi.
Tabela wprowadzona: 2023-01-30

Wyniki 18 kolejki

• VBW ARKA GDYNIA - Ślęza Wrocław 58:78 (28:18, 10:19, 4:24, 16:17)
  • Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń - MKS Pruszków 82:59 (17:11, 22:5, 23:17, 20:26)
  • BC Polkowice - Enea AZS Politechnika Poznań 95:79 (13:24, 34:20, 26:21, 22:14)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - Polonia Warszawa 84:68 (23:18, 27:14, 19:18, 15:18)
  • MB Zagłębie Sosnowiec - Basket 25 Bydgoszcz 97:70 (19:12, 37:16, 20:17, 21:25)
  • pauza: Polski Cukier AZS UMCS Lublin