VBW Arka Gdynia - Sopron Basket 71:86. Wciąż bez wygranej w Eurolidze

Osłabiona VBW Arka Gdynia nie dała rady węgierskiemu Sopron Basket.
Osłabiona VBW Arka Gdynia nie dała rady węgierskiemu Sopron Basket. fot. M.Czarniak/Trojmiasto.pl

VBW Arka Gdynia przegrała u siebie z węgierskim Sopron Basket 71:86 (19:20, 18:27, 19:23, 16:15) w meczu 2. kolejki Euroligi Kobiet. Mistrzynie Polski osłabione brakiem niezdolnej do gry Megan Gustafson zdołały wygrać tylko ostatnią kwartę i to jednym punktem. Już w sobotę, o godz. 17, żółto-niebieskie zagrają na wyjeździe z CTL Zagłębie Sosnowiec. Natomiast w niedzielę, o tej samej porze, GTK Gdynia podejmie Pszczółkę Lublin w hali GCS. Wstęp wolny.

ARKA: Kunek 23 pkt (3x3, 11 as.), Bertsch 17 (1x3), Kastanek 13 (3x3), Begić 8, Lundquist 4 (7 zb.) oraz Bernies 2, Borkowska 2, Podgórna 2

Sopron: Jovanovic 18 (3x3), Hatar 18 (11 zb.), A.Varga 15 (3x3), Fegyverneky 12 (6 as.), Williams 8 (1x3) oraz Gaye 12, S.Varga 3

VBW Arka do spotkania z Węgierkami przystąpiła w osłabieniu. Niestety, potwierdziły się obawy o stan Megan Gustafson. Amerykanka nie była zdolna do gry w konsekwencji uderzenia głową o parkiet w niedzielnym spotkaniu Energa Basket Ligi przeciwko Polonii Warszawa (79:63).

VBW Arka Gdynia w Eurolidze bez Megan Gustafson?

Pomimo tego, pojedynek w Gdynia Arenie zaczął się po myśli gospodyń. Arka prowadziła 7:2 po trójce Alice Kunek, która po 2 minutach gry miała na koncie 5 pkt. Gdynianki odskoczyły nawet na 6 pkt, ale Węgierki zaczęły gonić i błyskawicznie zbliżyły się na 10:11. Wejście pod kosz Bernadett Hatar dało im prowadzenie.

Odbiła je Morgan Bertsch, ale rywalki były bardziej skuteczne i to one wygrały pierwszą kwartę. W ostatniej sekundzie Romane Bernies spod kosza sprawiła, że strata wynosiła jednak tylko punkt. Drugą kwartę przyjezdne rozpoczęły serią 7:2 i konsekwentnie utrzymywały od 5 do 8 pkt przewagi.

VBW Arka Gdynia - Polonia Warszawa 79:63. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarkom i trenerowi

W ataku dwoiły się i troiły Kunek oraz Morgan Bertsch, które szybko przekroczyły dwucyfrowe zdobycze. Rzutowo brakowało im wsparcia, a w dodatku rywalki lepiej radziły sobie na tablicach. Do przerwy podopieczne Gundarsa Vetry traciły już 10 pkt.

Po powrocie z szatnio od trójki zaczęła Kunek, ale potem spudłowała i zaliczyła stratę. Sopron odskoczył na 55:40, ale sygnał do ataku dała Bertsch i Arka odrobiła część strat serią 10:0. Zatrzymała ją po 4 minutach Zsofia Fegyverneky trafiając na 57:50. Węgierki nic sobie nie zrobiły z przestoju i ostatecznie wygrały także tę odsłonę meczu.

Dynamo Kursk - VBW Arka Gdynia 86:76. Przeczytaj relację z pierwszego meczu w Eurolidze

Aliz Varga trafiła zza łuku na otwarcie czwartej kwarty, piłkę straciła Bernies i spod kosza zapunktowała Nevena Jovanovic. Po minucie Sopron prowadził 75:56. Trójkami próbowała odrabiać straty Marissa Kastanek, ale cudu nie było i po dwóch kolejkach Euroligi Arka pozostaje bez wygranej.

Euroliga kobiet złożona jest z dwóch grup po osiem zespołów. Każdy zagra z każdym na zasadzie mecz i rewanż. Awans do fazy play-off wywalczą po cztery najlepsze drużyny z każdej grupy. Zespoły z miejsca 5-6 awansują do Eurocup.

W weekend koszykarki powrócą do ligowych zmagań. W sobotę, o godz. 17, żółto-niebieskie zagrają na wyjeździe z CTL Zagłębie Sosnowiec. Natomiast w niedzielę, o tej samej porze, GTK Gdynia podejmie Pszczółkę Lublin w hali GCS. Wstęp wolny.