Wiadomości

VIII Międzynarodowy Bieg œw. Dominika.

KL Lechia Gdańsk

Trzydziestu najlepszych zawodników z całej Polski weŸmie udział w sobotnim VIII Międzynarodowym Biegu œw. Dominika. Bieg główny ze startem i metš przy Studni Neptuna na gdańskiej starówce rozpocznie się o 17.30, jednak organizujšcy imprezę działacze gdańskiej Lechii zapraszajš na ulicę Długš już od południa.

Na liœcie startowej aż roi się od znamienitych nazwisk. Uwagę zwraca przede wszystkim obecnoœć Jana Białka, trzykrotnego zwycięzcy imprezy, Jana Huruka, jednego z najlepszych zawodników w historii polskiego maratonu, Michała Bartoszaka, Piotra Pobłockiego, Leszka Zblewskiego, Mirosława Plawgo, Artura Osmana czy Dariusza Kruczkowskiego! To absolutna czołówka krajowa. Czarnym koniem zawodów może być jeden z najzdolniejszych biegaczy młodego pokolenia, 23-letni Leszek Biegała (mistrz Polski w biegu na 5 km), który przed kilkoma dniami w 10-kilometrowym biegu w DŸwirzynie pokonał Bartoszaka. - Można rzec, że sš to nieoficjalne mistrzostwa Polski w biegach ulicznych. Takiej obsady nie miały nawet mistrzostwa Polski. Z krajowego czempionatu niektórzy zawodnicy rezygnujš, gdyż albo sš niestowarzyszeni, jak Bartoszak, albo premie za zwycięstwo sš dla nich zbyt niskie - mówi Stanisław Lange, dyrektor imprezy.

Dodajmy, że w zawodach nie weŸmie udziału Piotr Gładki, który ostatecznie zrezygnował z dalszego reprezentowania barw gdańskiej Lechii.

Zawodnicy rozpocznš i zakończš bieg pod Studniš Neptuna. W drodze do mety biegacze będš aż dziesięciokrotnie pokonywać (10 pętli po 940 m atestowanej trasy) ulice: Mieszczańskš, Ogarnš, Garbary i Długš. Walkę na całej trasie będzie można obserwować na żywo za poœrednictwem telebimu. W puli nagród jest 50 tysięcy złotych, z czego na zwycięzcę czeka 3,5 tysišca.

Zanim dojdzie do decydujšcego starcia czołówki polskiego biegania długodystansowego, w cieniu Neptuna odbywać się będzie wiele imprez towarzyszšcych. Forpocztš biegu głównego będš rywalizacje amatorów i kobiet na dystansie 3700 m (cztery pętle po 940 metrów każda), bieg klientów UPC (jedna pętla 940-metrowa) oraz bieg VIP-ów (również jedna pętla). Warto przypomnieć, że wœród ważnych osób najlepszy, i to dwukrotnie, był Stefan Troka, burmistrz Skarszew, który w tym roku ufundował swój własny puchar.

Kryst.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2020

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »