• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

VIP-y w furmankach

jag.
14 maja 2002 (artykuł sprzed 21 lat) 
Jan Kowalczyk, jeździecki mistrz olimpijski w skokach przez przeszkody, będzie gościem honorowym I Jarmarku Końskiego. Impreza rozpocznie się w najbliższą sobotę w samo południe w Ośrodku Jeździeckim "Szymanówka" w Koleczkowie. Wśród licznych punktów programu intryguje m.in. "polskie buskashi".

- Ta forma współzawodnictwa narodziła się w Kazachstanie. W Polsce rozpoczął ją propagować Jerzy Ożga z Braniewa. Naprzeciw siebie stają dwie drużyny. Każda liczy po pięciu zawodników. Czterech z nich dosiada koni typu pony IV grupy, czyli mierzących do 150 centymetrów w kłębie, a piąty jest bramkarzem. Gra polega na zdobyciu jak największej liczby goli. Jadący konno podają do siebie piłkę. Przeciwnicy, aby ją przejąć, muszą zrzucić jeźdźca. Sami także zeskakują z siodła i na ziemi walczą o piłkę - opowiada Bogusław Czerwiński, współorganizator jarmarku.

Przed mistrzem olimpijskim swoje umiejętności zaprezentują najmłodsi adepci jeździectwa, którzy zmagać się będą z przeszkodami o wysokości jednego metra. Jan Kowalczyk nie ograniczy się tylko do oglądania i rozdawania autografów. Zapowiedział, że wystartuje w potędze skoku.

- Sądzę, że skoczy co najmniej 180 centymetrów. Jednak przede wszystkim cieszymy się z tego, że tak utytułowany zawodnik przyjął nasze zaproszenie. To ugruntuje pozycję Koleczkowa jako centrum jeździeckiego. Wszak często trenują u nas tak utytułowane osoby jak Marek Orłoś czy Krzysztof Rafalak. Zresztą postaramy się, aby w sobotę każdy z gości zasmakował w przyjemnościach, z jakimi wiąże się sport jeździecki. Na przykład VIP-ów zaprosimy do wyścigów... furmanek
- zapewnia Czerwiński.

Patronat nad imprezą sprawuje "Głos Wybrzeża" i Radio RMF FM, a jej sponsorem jest operator sieci telefonii komórkowej Idea, firma PTK Centertel.
Głos Wybrzeżajag.

Opinie

Relacje LIVE

Najczęściej czytane