Vistal Gdynia pokonał AZS Łączpol Gdańsk

4 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Szczypiornistki Vistalu Gdynia pokonały osłabiony AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 28:25 (14:6). Akademiczki bez swoich doświadczonych liderek były kompletnie zagubione do przerwy i wydawało się, że w Gdynia Arenie będzie pogrom. Przyjezdne podniosły się po zmianie stron m.in. za sprawą celnych rzutów Pauli Mazurek, ale walczyły tylko o zmniejszenie rozmiarów porażki.

Gapska, Kordowiecka, Kamińska - Urbaniak 4 bramki, Dorsz 1, Kobylińska 5, Stanulewicz 3, Kozłowska 2, Lalewicz 1, Matieli 4, Szarawaga 3, Borysławska 4, Uścinowicz 1
Sędziowie: Godzina, Kamrowski
Widzów: 600
Chojnacka 1, Kajumowa - Mazurek 5, Hartman 5, Gędłek, Jurczyk, Żukowska, Górna 2, Ciura 2, Karwecka, Cirjan 2, Skonieczna 1, Świerczek 1, Tomczyk, Masna 6

Gdańszczanki do końca sezonu zagrają bez przebywającej na zwolnieniu lekarskim Karoliny Siódmiak. Co więcej, w piątek wieczorem zakończenie sportowej kariery oficjalnie ogłosiła Monika Stachowska. To olbrzymie osłabienie dla gdańszczanek, ale otwiera szansę do dłuższej gry dla młodszych zawodniczek. Łączpol jest już wolny od presji ze względu na sytuację w tabeli, ale w derbowym pojedynku zespół trener Majdzińskiej z pewnością będzie chciał pokazać się z dobrej strony.

MONIKA STACHOWSKA KOŃCZY KARIERĘ
Od godziny 15:15 relacjonujemy także mecz piłkarzy Arki Gdynia, którzy grają na wyjeździe z Cracovią. Do przerwy prowadzili 1:0 po golu Przemysława Trytki. Gospodarze wyrównali jednak po zmianie stron.

TUTAJ RELACJA CRACOVIA - ARKA
Zawodniczki kolejno wybiegają na parkiet.
Wyjściowe składy
VISTAL: Gapska (VISTAL) - Szarawaga (VISTAL), Kobylińska (VISTAL), Matieli (VISTAL), Stanulewicz (VISTAL), Kozłowska (VISTAL), Urbaniak
(VISTAL)

ŁĄCZPOL:Chojnacka - Górna, Masna (AZS ŁĄCZPOL AWFiS), Tomczyk (AZS ŁĄCZPOL AWFiS), Hartman (AZS ŁĄCZPOL AWFiS), Cirjan (AZS ŁĄCZPOL AWFiS), Skonieczna (AZS ŁĄCZPOL AWFiS)
1'
Rozpoczęła się I połowa
1'
Chojnacka (AZS ŁĄCZPOL AWFiS) broni rzut Kozłowskiej (VISTAL)
2'
[1:0] Bramkę zdobywa Matieli (VISTAL).
2'
Żółtą kartką otrzymuje Skonieczna (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
2'
Obok bramki rzuca Skonieczna (AZS ŁĄCZPOL AWFiS)
3'
Obok bramki Masna (AZS ŁĄCZPOL AWFiS)
3'
[2:0] Bramkę zdobywa Szarawaga pokonując Chojnacką lobem (VISTAL).
4'
[3:0] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL).
5'
[3:1] Bramkę zdobywa Masna (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
6'
[4:1] Bramkę zdobywa Szarawaga (VISTAL).
6'
Żółtą kartką otrzymuje Tomczyk (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
7'
Stanulewicz (VISTAL) trafia piłką w słupek
7'
Górna "położyła" Gapską przy rzucie karnym, ale trafiła w poprzeczkę
8'
Kozłowska (VISTAL) rzuciła kozłującą piłkę między nogami Chojnackiej (AZS ŁĄCZPOL AWFiS), ale bramkarka obroniła
8'
[4:2] Bramkę zdobywa Górna (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
10'
[5:2] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL).
11'
[6:2] Bramkę zdobywa Urbaniak (VISTAL), po dalekim podaniu Gapskiej
czas
11'
Przerwa na żądanie (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
11'
Udana interwencja Gapskiej (VISTAL)
12'
[7:2] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL).
12'
[8:2] Bramkę zdobywa Stanulewicz (VISTAL).
12'
Łączpol traci piłkę. Brakuje gdańszczankom dokładności
12'
[9:2] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL).
13'
Gapska (VISTAL) broni rzut Żukowskiej (AZS ŁĄCZPOL AWFiS) po koźle
13'
Broni Kajumowa (AZS ŁĄCZPOL AWFiS)
wykluczenie
13'
Karwecka (AZS ŁĄCZPOL AWFiS) otrzymuje dwuminutową karę.
13'
[10:2] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Kobylińska (VISTAL).
14'
Żółtą kartką otrzymuje Matieli (VISTAL).
14'
Sygnalizacja gry pasywnej gdańszczanek
15'
[11:2] Bramkę zdobywa Szarawaga (VISTAL).
15'
Kompletnie nie radzą sobie gdańszczanki. Brak Siódmiak i Stachowskiej jest widoczny gołym okiem. W dodatku na ławce siedzi inna doświadczona zawodniczka Kalska (AZS ŁĄCZPOL AWFiS), która narzeka na drobny uraz.
16'
Skutecznie interweniuje Gapska (VISTAL)
16'
Znów nie dała się zaskoczyć Gapska (VISTAL)
17'
[11:3] Bramkę zdobywa Hartman (AZS ŁĄCZPOL AWFiS) i przerywa niemoc gdańszczanek po 8 minutach bez bramki
18'
W słupek trafia Górna (AZS ŁĄCZPOL AWFiS)
czas
20'
Przerwa na żądanie (VISTAL).
21'
Trafia Dorsz (VISTAL), ale przekroczyła linię 7 metrów
21'
Kajumowa (AZS ŁĄCZPOL AWFiS) broni rzut Urbaniak (VISTAL)
22'
Kordowiecka (VISTAL) broni rzut Mazurek (AZS ŁĄCZPOL AWFiS)
24'
[12:3] Bramkę zdobywa Uścinowicz (VISTAL).
25'
[12:4] Bramkę zdobywa Cirjan (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
wykluczenie
25'
Uścinowicz (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę.
25'
Lalewicz (VISTAL) rzuca w słupek
28'
[12:5] Bramkę po kontrze zdobywa Ciura (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
28'
Ciura (AZS ŁĄCZPOL AWFiS) trafia w poprzeczkę.
wykluczenie
28'
Ciura (AZS ŁĄCZPOL AWFiS) otrzymuje dwuminutową karę. Przekroczyła linię 7 metrów, zebrała odbitą piłkę i oddała kolejny rzut.
29'
[13:5] Bramkę zdobywa Borysławska (VISTAL).
29'
[13:6] Bramkę zdobywa Hartman (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
30'
[14:6] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Kobylińska (VISTAL).
30'
Nad bramką z rzutu wolnego Świerczek (AZS ŁĄCZPOL AWFiS)
30'
Koniec I połowy. Vistal prowadzi w derbach Trójmiasta z Łączpolem 14:6. Osłabione brakiem doświadczonych koleżanek młode zawodniczki z Gdańska zbierają "baty". Taki scenariusz był do przewidzenia, ale cały czas liczymy na to, że po przerwie zobaczymy bardziej emocjonujące widowisko. Tym bardziej, że trener Tetelewski zamierza dać pograć zawodniczkom, które otrzymują mniej minut w tym sezonie.
W przerwie ceremonia z udziałem juniorek Vistalu. Podopieczne trener Agnieszki Truszyńskiej, które zdobyły brązowy medal mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej. W kadrze tej drużyny były zawodniczki pierwszego zespołu: Uścinowicz (VISTAL) i Kamińska (VISTAL).

JUNIORKI VISTALU ZDOBYŁY W KWIDZYNIE BRĄZ MP
31'
Rozpoczęła się II połowa
32'
Słabo w ataku gdańszczanki
32'
[15:6] Bramkę zdobywa Matieli (VISTAL).
32'
[16:6] Bramkę zdobywa Stanulewicz (VISTAL). Zza połowy do pustej bramki, bo golkiperkę wycofały przyjezdne
34'
[16:7] Bramkę zdobywa Świerczek (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
34'
[17:7] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Kobylińska (VISTAL).
35'
[18:7] Bramkę lobem zdobywa Urbaniak (VISTAL).
35'
[18:8] Bramkę zdobywa Hartman (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
36'
Udana interwencja Chojnackiej (AZS ŁĄCZPOL AWFiS)
37'
[18:9] Bramkę zdobywa Masna (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
37'
[19:9] Bramkę zdobywa Matieli (VISTAL).
38'
[20:9] Bramkę zdobywa Urbaniak (VISTAL).
wykluczenie
39'
Żukowska (AZS ŁĄCZPOL AWFiS) otrzymuje dwuminutową karę.
39'
[21:9] Bramkę zdobywa Borysławska (VISTAL).
czas
39'
40'
[21:10] Bramkę zdobywa Hartman (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
40'
Chojnacka (AZS ŁĄCZPOL AWFiS) broni rzut Stanulewicz (VISTAL)
41'
[21:11] Bramkę zdobywa Masna (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
42'
[21:12] Bramkę zdobywa Mazurek (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
43'
[21:13] Bramkę zdobywa Cirjan (AZS ŁĄCZPOL AWFiS). To czwarta z rzędu bramka gości
44'
[21:14] Bramkę zdobywa Górna (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
45'
[21:15] Bramkę zdobywa Mazurek (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
czas
45'
Przerwa na żądanie (VISTAL). Trener Tetelewski uznał, że 6 bramek z rzędu dla gdańszczanek to już za dużo.
46'
Uścinowicz (VISTAL) rzuca w słupek
47'
[22:15] Bramkę zdobywa Dorsz (VISTAL).
48'
[23:15] Bramkę zdobywa Lalewicz (VISTAL).
48'
Mazurek (AZS ŁĄCZPOL AWFiS) rzuca w poprzeczkę
49'
Lalewicz (VISTAL) trafia w poprzeczkę
49'
[23:16] Bramkę zdobywa Cirjan (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
51'
[24:16] Bramkę zdobywa Borysławska (VISTAL).
52'
Przyjezdne znów mają problemy z gdyńską defensywą
53'
[24:17] Bramkę zdobywa Skonieczna (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
53'
[25:17] Bramkę zdobywa Borysławska (VISTAL).
54'
[25:18] Bramkę zdobywa Mazurek (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
55'
[25:19] Bramkę zdobywa Mazurek (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
wykluczenie
55'
71 Borysławska (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę.
57'
[25:20] Bramkę zdobywa Chojnacka (AZS ŁĄCZPOL AWFiS). Vistal grał z wycofaną bramkarką
57'
[26:20] Bramkę zdobywa Matieli (VISTAL).
58'
[26:21] Bramkę zdobywa Masna (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
58'
[27:21] Bramkę zdobywa 14 Stanulewicz (VISTAL).
59'
[27:22] Bramkę zdobywa Masna (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
59'
[27:23] Bramkę zdobywa Ciura (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
wykluczenie
59'
Borysławska (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę.
60'
[27:24] Bramkę zdobywa Hartman (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
60'
Łączpol zmniejszył straty z pierwszej części gry z 8 do 3 bramek!
60'
[28:24] Bramkę zdobywa Urbaniak (VISTAL).
60'
[28:25] Bramkę zdobywa Masna (AZS ŁĄCZPOL AWFiS) (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
60'
Koniec meczu. Vistal Gdynia pokonał w AZS Łączpol AWFiS 28:25 (14:6). Do przerwy wydawało się, że derby Trójmiasta będą do końca jednostronne, ale akademiczki pozbierały się i zdołały odrobić straty. Inna sprawa, że Vistal po przerwie zagrał na sporym luzie. Gdynianki szykują się do środowego meczu Pucharu Polski z Pogonią Baltiką Szczecin.

Wyniki 20 kolejki

• VISTAL GDYNIA - AZS ŁĄCZPOL AWFiS GDAŃSK 28:25 (14:6)
  • Kram Start Elbląg - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 31:22 (14:7)
  • Pogoń Baltica Szczecin - UKS PCM Kościerzyna 29:18 (14:10)
  • KPR Kobierzyce - KPR Jelenia Góra 28:21 (15:11)
  • Metraco Zagłębie Lubin - Piotrcovia 31:23 (17:10)
  • Energa AZS Koszalin - Selgros Lublin 29:28 (16:14)

Opinie (33)

• mecz bez historii

Do ok. 40 minuty AZS miał niewiele do powiedzenia. Tetelewski oszczędzał podstawowe zawodniczki, w bramce pojawiła się Kamińska, puszczajaca wszystko, co leciało w światło bramki. Ambitne dziewczyny z Gdańska wykorzystały sytuację i nie było kompromitacji. Mazurek to nie Siodmiak ale zagrała niezły mecz.

• (3)

Kamińska - najgorsza zawodniczka meczu!!!!!!!!!!!!!

• 13 13

• (1)

Nawet, jeżeli najgorsza to ma prawo, uczy się i zdobywa doświadczenie

• 15 4

• Odgrywanie

Po reprezentantkach kraju człowiek się więcej spodziewa. Tym bardziej, ze różnica wieku w sumie niezbyt duża miedzy AZS a młoda bramkarką

• 3 6

• Łyknij coś przeciw biegunce !

Odwodnienie organizmu jest groźne dla zdrowia ! Dziewczyna wchodzi na parkiet jak mecz jest już praktycznie wygrany grają rezerwy i jest przejaw radosnej twórczości w grze defensywnej a ty oczekujesz od dziewczyny dużej skuteczności ?

• 6 3

• W Twoim pytaniu to brak wiedzy czy sarkazm ?

Ryba daje ogrywać się wszystkim bramkarkom w meczach i robi to bardzo słusznie . Za grę defensywną zespołu odpowiada pierwszy trener i też ma prawo ogrywać w już wygranym meczu rezerwy . Ani Gapska ,ani Kordowiecka nie popisały by się lepszą grą w bramce od krytykowanej Kamińskiej przy takim rozluźnieniu gry defensywnej !

• 9 9

• Polska mentalność (1)

Dajcie spokój Kamińskiej ma 18 lat i to jej pierwszy słabszy mecz.
      Gdzie ma się uczyć?

• 12 3

• 19 i jest w reprezentacji Polski

• 0 10

• kompromitacja (3)

Dziękujemy Vistalowi,że oszczędził Łączpol w drugiej połowie.To już koniec żeńskiej piłki ręcznej w Gdańsku.Jak można prowadzić drużynę,jeśli w kluczowym momencie rozgrywek,podstawowe zawodniczki zachodzą w ciąże.(pełen profesjonalizm)Kto teraz znajdzie sponsora frajera,który będzie wykładał swoje pieniądze za pracę nierzetelnych pracowników.Sponsorze wracaj do Gdyni!!!

• 20 8

• (1)

Cala twoja ciezka praca przez caly sezon na rzecz zakładowej druzyny z Gdyni nie zostanie nagrodzona. Wycieczki pod adresem sąsiada sa żenujące i chluby śledziowemu klubowi nie przynosi.

• 8 8

• żebys wiedział że śledziowy, niech cie to bardziej boli

• 2 2

• wina 500+

• 3 2

• Hartman przyszłość tylko pewnie nie Łączpolu

Malwina Hartman wielki talent, grała bez kompleksów a to chyba 3 mecz w ekstraklasie, duży talent większy od przereklamowanej Świerczek

• 12 3

• statystyki AZS-u (1)

CHOJNACKA 11/30 = 36,7% (z gry 11/29, karne 0/1, 1 bramka*, 1 asysta, 1 strata), Kajumowa 1/10 = 10,0% (1/7, k 0/3) - Mazurek 4 (4/8, 6 as., 1 przechwyt, 1 s, 2 bloki-), HARTMAN 5 (5/6, 3 as., 4 s), Gędłek 0 (0/1, 2 as., 3 bl.-), Jurczyk 0, Żukowska 0 (0/2, 1 as., 2 s, 1 bl.-, 2 min.), GÓRNA 2 (2/6, k 0/1, 2 as., 1 p, 1 s), Ciura 2 (2/3, 2 min.), Karwecka 0 (0/1, 1 p, 1 karny zawiniony, 2 min.), CIRJAN 3 (3/3, 2 k.z., Ż), SKONIECZNA 1 (1/1, 2 as., 3 p, 1 s, 3 bl.-, Ż, 4 min.), Świerczek 1 (1/2, 1 as., 2 s, 1 bl.-, 1 k.z., 2 min.), Tomczyk 0 (0/1, 1 as., 1 karny wywalczony, Ż), MASNA 6 (6/7, 3 as., 1 s, 3 bl.-, 1 faul ofensywny-, 1 k.z.), Kalska - nie grała.

*pierwsza bramka zdobyta dla AZS-u

Następny mecz na wyjeździe z Olimpią Nowy Sącz w sobotę 11.03 o 15:30.

• 8 4

• korekta

TOMCZYK też w wyjściowej siódemce

• 4 0

• TETEL MIAŁ RACJĘ

Tetel miał rację że dał pograć młodzieży..Jak by ,przez cały mec grała kadra Vistalu to rozniosły by Gdańszczanki w proch .Mecz był wygrany .Jak Gdańszczanki zbliżały się do naszych to wpuszczał Brazylijkę i wynik rósł .Tetel DOBRA ROBOTA

• 22 8

• mecz

Wygrana to się liczy i to obojętne z jaki zespołem.Trener dobrze robi że ogrywa następczynie,ja gdyby była możliwość to dałbym grać ty dziewczynom co BRĄZ zdobyły .