Vistal przegrał z CSM Bukareszt

11 października 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia przegrały u siebie z CSM Bukareszt 23:34 (8:19) w 2. kolejce rozgrywek grupowych Ligi Mistrzyń. Klasą błysnęła zwłaszcza Cristina Neagu, która zdobyła 12 bramek. Z jedną z najlepszych szczypiornistek świata snajperski pojedynek próbowała toczyć 18-letnia Paulina Uścinowicz. Na parkiecie znalazł się tylko dlatego, że dwie podstawowe zawodniczki na pozycji lewej rozgrywającej uległy kontuzjom. Z dobrej strony pokazała się także 19-letnia Natalia Kowalczyk. To pokazuje, że nawet wysokie porażki mogą pomóc rozwinąć talent uzdolnionym podopiecznym Agnieszki Truszyńskiej.

Gapska, Kordowiecka, Kamińska - Błaszkowska 1, Borysławska, Gutkowska 1, Janiszewska 3, Kowalczyk 3, Kulwińska 2, Łabuda 1, Machado-Matieli 1, Pękala, Stanulewicz, Szarawaga 2, Zych 2, Uścinowicz 7
Sędziowie: Alpaidze, Berezkina (obie Rosja)
Widzów: 700
Grubisić, Iordache - Neagu 12, Gullden 2, Hagman 3, Bazaliu 2, Frafjord 2, Mehmedović 2, Curea 2, Kurtović 2, Niombla 2, Udristoiu 2, Jacobsen, Joergensen 1, Manea 2, Ungureanu

Cristina Georgiana Neagu (nr 8) 12 bramkami w Gdyni potwierdziła, że jest jedną z najlepszych piłkarek ręcznych świata. Ten nierówny snajperski pojedynek podjęła z Rumunką jedynie 18-letnia Paulina Uścinowicz (nr 78). Cristina Georgiana Neagu (nr 8) 12 bramkami w Gdyni potwierdziła, że jest jedną z najlepszych piłkarek ręcznych świata. Ten nierówny snajperski pojedynek podjęła z Rumunką jedynie 18-letnia Paulina Uścinowicz (nr 78).

mimo kłopotów sponsora tytularnego klubu, Gdynia dba o stabilizację finansową w drużynie mistrzyń Polski. Już przekazane zostało ponad 330 tys., a wkrótce trafią dwie kolejne transze po 350 tys. zł każda. To pieniądze z tytułu promocji miasta

PRZECZYTAJ CO MÓWI PREZES O FINANSACH KLUBU

Od razu w pierwszym meczu w Gdyni Vistal gości najtrudniejszego rywala grupowego. CSM to zespół z najwyższej klubowej półki w Europie. Miniony sezon ukończył na 3., a poprzedni na 1. miejscu w Lidze Europy. W składzie na kilka zawodniczek światowego formatu

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O RYWALKACH VISTALU W LIDZE MISTRZYŃ
w Vistalu jedna zmiana w porównaniu z sobotnim meczem w Danii. Z powodu kontuzji nie może grać Kozłowska. Zastępuje ją w "16" Uścinowicz (VISTAL Gdynia)

NYKOBING - VISTAL 27:21. PRZECZYTAJ RELACJĘ, WYSTAW OCENY PIŁKARKOM RĘCZNYM ZA MECZ INAUGURACYJNY LIGI MISTRZYŃ
gra na dwóch frontach powoduje, że Vistal tylko w październiku musi rozegrać 8 meczów

MARATON VISTALU W PAŹDZIERNIKU. SPRAWDŹ, HARMONOGRAM MECZÓW
spiker z dziewczętami, które będą trzymać emblematy Ligi Mistrzyń przećwiczył ustawienie podczas prezentacji. To dowodzi, że wszystko przed meczem zapięte jest na ostatni guzik
drużyny już na rozgrzewce. Vistal jak zawsze w Gdynia Arenę zajął połowę, która jest z drugiej strony wejścia, którym na trybuny wchodzi największa liczba kibiców. Po wejściu na obiekt widzowie w pierwszej kolejności zobaczą zatem zespół gości
zawodniczki na prezentacji
publiczność proszona jest o powstanie na czas odegrania Hymnu Ligi Mistrzyń
przyjazd tak utytułowanej drużyny nie ściągnął jednak do Gdynia Arena tłumów. Niespełna tysiąca kibiców na trybunach
Vistal żółte koszulki, niebieskie spodenki. Rywalki w niebieskich koszulkach i granatowych spodenkach
1'
od środka rozpoczął Vistal
1'
niecelny rzut Borysławskiej (VISTAL Gdynia)
1'
z głośnym krzykiem na parkiet upadła Borysławska (VISTAL Gdynia)
1'
Borysławska (VISTAL Gdynia) przez koleżanki zniesiona z parkietu. Poza boiskiem zajmować się będą nią masażyści
2'
duży problem na lewym rozegraniu Vistalu. Przypomnijmy, że z powodu kontuzji nie może grać inna zawodniczka z tej pozycji Kozłowska
2'
[1:0] Bramkę zdobywa Uścinowicz (VISTAL Gdynia), która do gry weszła po wspomnianych kontuzjach. W Danii na pierwszym meczu jej nie było
3'
karny dla przyjezdnych
3'
Gapska (VISTAL Gdynia) obroniła rzut z karnego Gullden (CSM Bukareszt)
3'
"Gdyński Vistal" - doping z trybun
4'
tym razem Uścinowicz (VISTAL Gdynia) nad poprzeczką
4'
[1:1] Bramkę zdobywa Udristoiu (CSM Bukareszt) po kontrze
5'
[2:1] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL Gdynia) po indywidualnej akcji
5'
[3:1] Bramkę zdobywa Łabuda (VISTAL Gdynia) po kontrze i wcześniejszym rzucie rywalek w poprzeczkę
6'
[3:2] Bramkę zdobywa Joergensen (CSM Bukareszt).
7'
[3:3] Bramkę zdobywa Gullden (CSM Bukareszt).
7'
karny dla Vistalu
8'
Grubisić (CSM Bukareszt) broni rzut z karnego Zych (VISTAL Gdynia)
8'
[4:3] Bramkę zdobywa Machado-Matieli (VISTAL Gdynia).
9'
[4:4] Bramkę zdobywa Neagu (CSM Bukareszt) po efektownym "wkręcie"
10'
Łabuda (VISTAL Gdynia) broniła w kole. Karny dla CSM
11'
[4:5] Bramkę zdobywa Neagu (CSM Bukareszt) z karnego
11'
"Jesteście najlepsze" - skandowanie gdyńskich kibiców
11'
rumuńscy kibice nie dotarli do Gdyni. Przynajmniej na trybunach nie widać sympatyków CSM
12'
[4:6] Bramkę zdobywa Frafjord (CSM Bukareszt) po kontrze i mimo faulu Uścinowicz
wykluczenie
12'
Uścinowicz (VISTAL Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę.
12'
po faulu Jacobsen (CSM Bukareszt) karny dla Vistalu
12'
Grubsić obroniła rzut z karnego Janiszewskiej (VISTAL Gdynia), która do tej próby wyszła prosto z ławki
13'
Trener Tuszyńska w osłabieniu, gdy Vistal przy piłce, próbuje wariantu z wycofaniem bramkarki i wprowadzeniem 7 zawodniczki do pola
14'
[4:7] Bramkę zdobywa Neagu (CSM Bukareszt) w liczebnej przewadze
14'
Vistal w pełnym składzie
15'
[4:8] Bramkę zdobywa Neagu (CSM Bukareszt).
15'
to już 4 bramka zawodniczki, która ma na koncie tytuły najlepszej piłkarki roku na świecie
16'
prowadzenie przyjezdnych zgasiło początkowy entuzjazm na trybunach. Odzywa się tylko bęben
16'
[5:8] Bramkę zdobywa Uścinowicz (VISTAL Gdynia) z karnego
16'
[5:9] Bramkę zdobywa Manea (CSM Bukareszt).
wykluczenie
16'
Szarawaga (VISTAL Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę.
18'
[5:10] Bramkę zdobywa Curea (CSM Bukareszt) w liczebnej przewadze
wykluczenie
18'
Joergensen (CSM Bukareszt) otrzymuje dwuminutową karę.
18'
odzywa się skandowanie "Vistal Gdynia"
18'
Vistal w komplecie, rywalki w osłabieniu
czas
20'
Przerwa na żądanie (VISTAL Gdynia). Trener Truszyńska interweniuje, bo po dobrym początku jej drużyna nie radzi sobie w ofensywie
20'
spiker przypomina kibicom, że mogą wpłacać pieniądze na remont stanicy harcerskiej w Czernicy, która ucierpiała na skutek sierpniowej nawałnicy. Na trybunach są harcerze, którzy prowadzą zbiórkę
20'
[6:10] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL Gdynia).
20'
CSM w komplecie
21'
[6:11] Bramkę zdobywa Kurtović (CSM Bukareszt).
22'
trenerka Vistalu sprawdziła już 12 zawodniczek, ale poprawy w grze nie ma
22'
[6:12] Bramkę zdobywa Curea (CSM Bukareszt) po kontrze
23'
"Teraz bramka musi być" - śpiewają kibice przy ataku Vistalu
czas
24'
Przerwa na żądanie (CSM Bukareszt).
24'
[6:13] Bramkę zdobywa Niombla (CSM Bukareszt) od razu po wejściu pierwszy raz w tym meczu na boisku z ławki
24'
zmiana w gdyńskiej bramce. Kordowiecka (VISTAL Gdynia) zastąpiła Gapską (VISTAL Gdynia)
25'
[7:13] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL Gdynia).
25'
[7:14] Bramkę zdobywa Gullden (CSM Bukareszt).
27'
[7:15] Bramkę zdobywa Manea (CSM Bukareszt).
27'
[8:15] Bramkę zdobywa Gutkowska (VISTAL Gdynia).
28'
[8:16] Bramkę zdobywa Niombla (CSM Bukareszt).
29'
[8:17] Bramkę zdobywa Hagman (CSM Bukareszt).
wykluczenie
30'
Manea (CSM Bukareszt) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Pękali. Będzie jeszcze karny dla Vistalu
30'
[9:17] Bramkę zdobywa Uścinowicz (VISTAL Gdynia) z karnego
30'
[9:18] Bramkę zdobywa Neagu (CSM Bukareszt) w osłabieniu
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. VISTAL PRZEGRYWA 9:18
30'
15 minut przerwy dla kibiców. Spiker zachęca do skorzystania z punktów gastronomicznych, by - jak mówi - "było więcej sił na drugą połowę"
Vistal zaczął odważnie. Czterokrotnie obejmował jednobramkowe prowadzenie. Korzystny wynik utrzymywał do 4:3. Potem jednak gdynianki stanęły i jakby z podziwem obserwowały kunszt snajperski Neagu (CSM Bukareszt). Natomiast w bramce rywalek Grubisić (CSM Bukareszt) obroniła nawet dwa karne. W ciągu 10 minut z korzystnego wyniku zrobiła się strata 5:10. Na tym rywalki nie poprzestały. Ich wyższość jest widoczna w każdym elemencie. Nie ma symptomów, że ten mecz skończy się inaczej, jak tylko wysokim zwycięstwem CSM. Zresztą jedynie najwięksi optymiści mogli liczyć, że w tym meczu będzie inny wynik. Taka jest po prostu różnica między czołowym klubem Europy, a Vistalem, który po zdobyciu mistrzostwa stracił przecież swoją najlepszą snajperkę - Kobylińską. Dodatkowo trenerce Truszyńskiej szynki krzyżują kontuzje. Dlatego wprowadza na boisko coraz młodsze zawodniczki. Najskuteczniejsza w tej chwili w szeregach gospodyń jest 18-letnia Uścinowicz (VISTAL Gdynia).
31'
Drugą połowę rozpoczęły przyjezdne. W ich drużynie na razie najskuteczniejsza Neagu (CSM Bukareszt) - 5 bramek
31'
"Hej, Vistal twardo w obronie" - okrzyki z trybun
31'
[9:19] Bramkę zdobywa Kurtović (CSM Bukareszt).
32'
[10:19] Bramkę zdobywa Uścinowicz (VISTAL Gdynia).
32'
to 4. trafienie gdyńskiej 18-latki
33'
[10:20] Bramkę zdobywa Neagu (CSM Bukareszt).
34'
[11:20] Bramkę zdobywa Uścinowicz (VISTAL Gdynia).
35'
Uścinowicz (VISTAL Gdynia) 5 z 11 bramek Vistalu
35'
dwie z rzędu udane interwencje Gapskiej (VISTAL Gdynia), która w drugiej połowie wróciła między słupki Vistalu
35'
[11:21] Bramkę zdobywa Hagman (CSM Bukareszt), mimo faulu Gutkowskiej
wykluczenie
35'
Gutkowska (VISTAL Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę.
36'
[12:21] Bramkę zdobywa Kowalczyk (VISTAL Gdynia) w liczebnym osłabieniu
36'
Hagman (CSM Bukareszt) rzuca w słupek
36'
przez chwilę taka była cisza w hali, że było słychać wskazówki, które udziela podopiecznym trener Truszyńska, choć jej ławka znajdowała się przy drugiej połowie niż ta, na której atakowała jej drużyna
37'
Vistal w komplecie
wykluczenie
38'
Frafjord (CSM Bukareszt) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Szarawadze. Jeszcze będzie karny dla Vistalu
38'
na karnego weszła rezerwowa bramkarka Iordache (CSM Bukareszt)
38'
rzut z karnego Uścinowicz (VISTAL Gdynia) w słupek
40'
[12:22] Bramkę zdobywa Neagu (CSM Bukareszt) w liczebnym osłabieniu
40'
41'
[12:23] Bramkę zdobywa Neagu (CSM Bukareszt) z karnego
42'
[13:23] Bramkę zdobywa Uścinowicz (VISTAL Gdynia).
42'
[14:23] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL Gdynia).
czas
42'
Przerwa na żądanie (CSM Bukareszt). Po dwóch niefrasobliwych akcjach w defensywie podopiecznym trener Thomsen od razu zareagowała i udziela wskazówek drużynie. Wie bowiem, że w meczach bardziej wyrównanych taki moment dekoncentracji może być kosztowny
43'
przechwyt Janiszewskiej (VISTAL Gdynia), kontra przez prawie całe boiska, zakończona faulem rywalki i karnym dla Vistalu
43'
[15:23] Bramkę zdobywa Błaszkowska (VISTAL Gdynia) z karnego
43'
już wszystkie zawodniczki z pola grały tego dnia w Vistalu. Na boisku nie widzieliśmy jeszcze tylko trzeciej bramkarki
44'
[15:24] Bramkę zdobywa Bazaliu (CSM Bukareszt).
45'
[15:25] Bramkę zdobywa Udristoiu (CSM Bukareszt) po kontrze
45'
[15:26] Bramkę zdobywa Frafjord (CSM Bukareszt) po kontrze, która nastąpiła po nieskutecznym rzucie Łabudy
czas
45'
Przerwa na żądanie (VISTAL Gdynia).
46'
[16:26] Bramkę zdobywa Kowalczyk (VISTAL Gdynia).
46'
[16:27] Bramkę zdobywa Bazaliu (CSM Bukareszt).
47'
[17:27] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL Gdynia).
47'
[18:27] Bramkę zdobywa Szarawaga (VISTAL Gdynia).
czas
47'
Przerwa na żądanie (CSM Bukareszt). Znów szybka interwencja trener Thompsen. Głośno krzyczy na podopieczne. Nie podoba jej się gra w defensywie po przerwie. Jej drużyna w tej połowie już straciła 8 bramek, gdyż przez całą część gry przed przerwą było ich 9
48'
[19:27] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL Gdynia).
wykluczenie
49'
Janiszewska (VISTAL Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę.
50'
Mehmedović (CSM Bukareszt) po przechwycie rzucała na pustą bramkę Vistalu, ale z okolic linii środkowej trafiła w słupek
wykluczenie
51'
51'
a Vistal już w komplecie i prawie 2 minuty gry z przewagą jednej zawodniczki
52'
Efektowny przechwyt Błaszkowskiej (VISTAL Gdynia). Dostaje brawa od publiczności
52'
[20:27] Bramkę zdobywa Kowalczyk (VISTAL Gdynia).
53'
19-letnia Kowalczyk (VISTAL Gdynia) zdobyła 3. bramkę
53'
[20:28] Bramkę zdobywa Neagu (CSM Bukareszt).
53'
54'
[21:28] Bramkę zdobywa Szarawaga (VISTAL Gdynia).
54'
[21:29] Bramkę zdobywa Neagu (CSM Bukareszt).
54'
10. bramka Neagu (CSM Bukareszt)
55'
[21:30] Bramkę zdobywa Mehmedović (CSM Bukareszt).
56'
na karnego do bramki wchodzi trzecia bramkarka Vistalu
wykluczenie
56'
56'
[21:31] Bramkę zdobywa Neagu (CSM Bukareszt) z karnego
czas
57'
57'
[21:32] Bramkę zdobywa Neagu (CSM Bukareszt).
58'
58'
[22:32] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL Gdynia).
58'
[23:32] Bramkę zdobywa Uścinowicz (VISTAL Gdynia).
59'
[23:33] Bramkę zdobywa Mehmedović (CSM Bukareszt).
60'
[23:34] Bramkę zdobywa Hagman (CSM Bukareszt).
60'
KONIEC MECZU. VISTAL PRZEGRAŁ 23:34
wybór MVP w obu drużynach. W CSM zgodnie z oczekiwaniami wyróżniona Neagu (CSM Bukareszt). W Vistalu raczej niespodziewanie Janiszewska (VISTAL Gdynia). Takie są decyzję delegata EHF na to spotkanie - Rositzy Dimkovej z Bułgarii
W drugiej połowie Vistal dzielnie postawił się CSM. Do Uścinowicz (VISTAL Gdynia) dołączyła niewiele od niej starsza Kowalczyk (VISTAL Gdynia) i wspólnie nastolatki pilnowały, by rywalki zbyt daleko nie uciekły. Mimo wysokiej porażki to właśnie dla młodych zawodniczek Vistalu to spotkanie powinno zaprocentować w przyszłości być może jeszcze szybszym rozwojem ich talentu.
Tym bardziej że choć trener Thomsen rotowała składem, to na pewno nie oczekiwała, że gra się wyrówna. Gdy tylko jej zawodniczki próbowały osiadać na laurach, brała czas i przywoływała je do porządku.
w drugim meczu 2. kolejki Krim Mercator Ljubljana zagra u siebie z Nykobing Falster 14 października o godzinie 15
Vistal w sobotę w PGNiG Superlidze zagra z Piotrcovią. Spotkanie o godzinie 18 rozpocznie się w hali GCS przy ul. Olimpijskiej

• Różnica poziomów gry wyraźna

Ale i tak brawa dla naszych zawodniczek za chęci, zwłaszcza dla Pauliny i Kasi.

Szkoda fatalnej jak na rangę meczu frekwencji ale pora rozgrywania meczu zrobiła swoje.

A zespół z Rumunii znakomity, wygrał bez większego wysiłku prezentując wiele ciekawych akcji świetnie wyszkolonych indywidualnie zawodniczek.

• 22 3

• Dlaczego vistal jest jeszcze ciągle w nazwie drużyny?

Tylko miasto daje pieniądze a oni się wypieli!!!

• 6 10

• 17 letnia ...18 kończy za 5 dni:)

• 7 6

• Nie najlepsza godzina meczu i ceny biletow niestety zrobiły swoje

• 15 5

• widzow? (2)

300_400 na pewno, ale raczej nie więcej. Brawa dla naszej młodzieży, ale na tym poziomie trzeba więcej klasowych zawodniczek. A odnoszę wrażenie, że przed każdym sezonem jest osłabiany...

• 15 4

• oczywiście przeliczyłeś wiesz najlepiej (1)

a wszyscy inni się mylą
      przejrzyj oficjalne dane

• 1 8

• Nie bredź

Możesz sobie zajrzeć nawet na profil facebookowy Vistalu, tam są zdjęcia z meczu.

Pustki i tyle, zaklinanie rzeczywistości nic nie zmieni.

• 1 2

• vistal przegrał w biznesie jak i na parkiecie

tylko że to 1 było sprytnie ukartowane..bańka w końcu pękła a kilkadziesiąt mln zarobione.

• 9 9

• Krysia Neagu the best (11)

Kryśka Neagu pokazała po raz kolejny klasę.
    Nie ma się co dziwić że to najlepsza pilkarka ręczna świata od kilku lat i że zarabia 300 tys Euro za sezon.
    Należy jej się za to co pokazuję na boisku.
    U nas większość klubów nie ma nawet takiego rocznego budżetu.
    Sam jeden sponsor Engie daję Csm Bukareszt 1 mln. Euro na sezon.
    Niestety w polskiej lidze można tylko o tym pomarzyć dlatego wyniki klubowe i frekwencja na ligowych i pucharowych meczach są mizerne.
    Kasa rządzi zawodowym sportem i dopóki nie będzie jej w kobiecym handballu nic się nie zmieni.
    Csm Bukareszt to taka Barcelona piłki ręcznej kobiet i w tym sezonie podskoczy im w LM tylko Gyor.

Skąd takie info ?
        Rumuńskie media podawały przy transferze z Podgoricy że będzie zarabiać 300 tys Euro za sezon
        Porównajmy sobie nawet taką kwotę z polskim żeńskim handballem i niestety ale mamy u nas amatorstwo.

Christina Neagu jest tym dla rumuńskiej piłki ręcznej
        kim jest Nora Mork dla norweskiej i Christina Christiansen dla duńskiej.
        Więc licytowanie się jest mało treściwe.
        ps1.
        Co do wysokości kontraktów.
        W polskim handball'u jeszcze DŁUUUUUGO nie będzie tego poziomu
        bo, po prostu, nie ma dużego zainteresowania meczami.
        Czy to w lidze krajowej czy w efh CL woman w porównaniu do Dani, Rumuni, czy Norwegi.
        ps2.
        Jak zapewne zorientowani wiedza, a Ci, którzy nie, to się dowiedzą :)
        turniej GOLDEN LEAGUE na którym w przyszłym tygodniu wystąpią Panowie
        będzie transmitowany przez TVP.

• 2 0

• Nie od razu Krym zbudowano . (4)

Zainteresowanie daną dyscypliną sportu buduje się powoli . Kilka lat ciężkiej pracy w budowaniu zespołu klubowego lub narodowego na bardzo wysokim poziomie może zbudować zainteresowanie daną dyscypliną tak na poziomie krajowym jak i regionalnym . Przykładami są w Polsce : A Małysz , siatkarze i siatkarki , koszykarze teraz reprezentacja piłki nożnej , piłka ręczna mężczyzn za czasów trenera Wenty i obecnie Viwe Kielce . Vistal jest zaprzeczeniem budowania dobrego piaru wokół drużyny i zdobywaniu rzeszy kibiców . Vistal jest przykładem sponsoringu typu " mam kaprys " to sponsoruję . Bez odpowiedniej wiedzy o dyscyplinie, bez planów dalekosiężnych i z przerostem ambicji co do efektów sportowych a nakładów finansowych . Zbudowanie silnego zespołu piłki ręcznej wymaga stabilizacji składu drużyny z ewentualnymi co rocznymi wzmocnieniami ale na pewno nie osłabieniami do jakich dochodziło w tym zespole . Takiej amatorszczyzny w sponsoringu i prowadzeniu zespołów sportowych w Trójmieście mamy bez liku i ani jednego pozytywnego przykładu w ostatnim trzydziestoleciu po reformie ustrojowej . Krótko trwałym przykładem w tym czasie była koszykówka kobiet w Gdyni , drobnymi pozytywnymi epizodami koszykówka mężczyzn w Sopocie , siatkówka kobiet w Sopocie i siatkówka mężczyzn w Gdańsku . Na totalne klapy natomiast w tym względzie szkoda miejsca na tym portalu , ale należy tu wymienić najbardziej chimerycznego sponsora jakim jest niestety Gdański Lotos . Przy takim wysokim rozwoju gospodarczym naszego regionu brakuje mi zaangażowania tutejszego kapitału w rozwój sportowy na wysokim poziomie tutejszych klubów sportowych . Obecna sytuacja Vistalu jest tragiczna , Lechii cienizna , kosza męskiego cieniutko , siatkówki męskiej na krawędzi przepaści , żużel powiedzmy istnieje , Arka brzydko mówiąc d ... nie urywa i tak można wymieniać bez końca . Nie wiem co jest tego powodem , że w takim regionie nie można zbudować dwóch lub nawet trzech różnych zespołów sportowych na bardzo wysokim poziome które by były markami uznanymi w kraju a chociażby jeden z nich tak jak Viwe Kielce w Europie ? No właśnie Kielce region Polski zwany regionem drugiej szybkości !!!

• 3 1

• (2)

"Kilka lat ciężkiej pracy w budowaniu zespołu klubowego lub narodowego
            na bardzo wysokim poziomie może zbudować zainteresowanie daną dyscypliną tak na poziomie krajowym jak i regionalnym .
            Przykładami są w Polsce :
            A Małysz , siatkarze i siatkarki , koszykarze teraz reprezentacja piłki nożnej,
            piłka ręczna mężczyzn za czasów trenera Wenty i obecnie Viwe Kielce."
            A nie uważasz, że polska piłka ręczna jest niestety DOSKONAŁYM przykładem
            zaprzepaszczenia czasu pod katem PR, marketingu który przełożyłby się
            na rozwój ligi oraz reprezentacji, która zamiast wystąpić w nadchodzących
            ME Chorwacja '18, jest budowana od ABSOLUTNYCH podstaw !!!
            W czasie, gdy Bogdan z Panem Danielem święcili triumfy na arenach
            światowych, towarzystwo z Puławskiej 300 w Warszawie, powinno zpie..lać !!!
            żeby ten sukces przełożył się na płynną wymianę zawodników, co zaowocowałby występem w Chorwacji 2018.
            Natomiast, jeśli chodzi o sam zespół z Kielc, raz na długi czas zdarza się
            przedsiębiorca i pasjonat, jakim bez wątpienia się Bertus Seervas
            (prezes PGE VIVE Kielce), który połknął bakcyl ręcznej, ale jednocześnie
            ze względu, na prowadzenie firmy, ma umiejętności managerskie, które
            ni pozwalają na ściemę, w jakimkolwiek momencie, co zaowocowało tym,
            że zespół z średniego miasta Kielce jest znaną marką na świecie i europie.
            A dzięki temu może dziś podejmować rozmowy z największymi podmiotami
            gospodarczymi poza Polską i w Polsce czyli np. PGE, które wyłożyło kilka
            mln Euro na doprowadzanie drużyny do kolejnego złota Final4 EHF
            oraz spektakularnych transferów, jak w przeszłości Domagoj Duvnajk
            proponowany kontakt na 1mln EUR czy spekulowany kontrakt z Andreasem Wolfem na REKORDOWE 4mln EUR.
            Gdyby w polskich klubach znajdował się w 1/4 taki Seervas, byłoby OK
            Ale chyba musimy poczekać...
            "Vistal jest przykładem sponsoringu typu " mam kaprys " to sponsoruję."
            Takie podejście, może zburzyć nawet najmniejszy, dobrze rokujący projekt.
            Więc jak nie masz smykałki - oddaj innym, i jednocześnie rozliczaj finansowo
            i wynikowo w międzyczasie. Nie po jednym sezonie, bo to też bezsensu...

• 5 0

• No i się zgadzamy w zasadniczej sprawie . (1)

Zawsze jest potrzebny taki Seerwas który ma coś do zaoferowania , ma za co to zrobić , ma wizję tego co robi .Jednocześnie jest to bardzo dziwne że w takich Kielcach jest taki bogacz któremu się chce coś zrobić w dłuższym czasie a nie odcinać kupony zanim to co zaczął będzie mogło przynosić korzyści materialne . W tak bogatym regionie pomorskim jest masa biznesmenów którzy mogli by w sporcie zainwestować i zaistnieć ale tego nie robią .Pytanie dlaczego tego nie chcą robić , czyżby w Trójmieście nie było dobrej atmosfery politycznej ?

• 1 0

• "W tak bogatym regionie pomorskim jest masa biznesmenów którzy mogli by w sporcie zainwestować i zaistnieć ale tego nie robią.."
                Odpowiem Tobie dość banalnie, bo nie muszą.
                i może, co prawdopodobne.., nie są kibicami.
                A Ich biznes, to Ich pieniądze, które wolą zainwestować
                w rozwój firmy lub np. kupno jachtu w innym akwenie :)
                To jest Ich prawo!
                "Pytanie dlaczego tego nie chcą robić, czyżby w Trójmieście nie było dobrej atmosfery politycznej ?"
                Ten watek akurat, odniósłbym do ulicy Nowogrodzkiej w W-wie
                w domyśle do spółek Skarbu Państwa.
                Ale nie tylko, gdyż, jak słusznie zauważyłeś nie ma klimatu.
                W końcu nie od dziś polytyka i biznes - także ten prywatny,
                to światy, które się często przenikają.
                A nikt nie che sygnować DOBRZE ROKUJĄCEGO projektu
                sportowego, jeśli ma wejść w polit.bagno ...

• 0 0

• Dodam żużel korupcja,a nie na poziomie,a Vistal opiera sie na młodych zawodniczkach,które później zmieniają klub i grają w reprezentacjach. Wystarczy?

• 1 1

• Najlepsza jest Nycke Groot z Holandii.

• 1 0

• Koniec tej drużyny bliski

Bye, bye

• 8 13

• Piłkarki meczu (9)

??To jakiś žart!!!!!Dlaczego nie Uścinowicz!!!!!!Superwajzer chyba był na innym meczu.Rumunka ok.

• 13 1

• Staniszewska to jakiś żart!!!!!!

• 2 1

• Taktyka (6)

Dlaczego dzisiaj nie graliśmy skrzydłami.!?Abstrahując że to nawet"Real" grał to myśmy grali tylko w 4ry osoby.Widziałem jak przez cały mecz Łabuda była poirytowana,że Ola musiała Ją pocieszać!Chyba tylko raz dostała piłkę tak jak Magda z drugiej strony.Pani trener chyba taką taktykę zastosowała!!!!!?Nie grAĆ skrzydłami!!!

• 6 2

• Myślę że to nie taktyka. Zle nawyki rozgrywających biorą gore. Od lat grają bez skrzydeł. Jak Ola może pocieszać Aneta Labude przecież to ona nie zrobiła ani jednego ataku na zewnątrz. Szkoda na to patrzeć. Nasze skrzydłowe nawet nie są do podawania piłek bo nie mają z nią kontaktu do rozpoczęcia akcji. Podziwiam skrzydłowe za cierpliwość. Zawodniczki-reprezentantki Polski same powinny widzieć i wiedzieć że to ich pięta Achillesowa. Jak widzę jak rozgrywajace odwracają się plecami do skrzydłowych i ciągle tylko do środka i do środka to z......c się chce. Może dajmy skrzydlowy krzesełka rybackie w ataku to oszczędza nogi a myślę że rozgrywajace i tak tego nie zauważa. Gra Vistalu wygląda tak od lat i przykre jest to ze wszyscy o tym mówią i nic nie robią żeby to zmienić. Juz mecz z Zaglebiem powinien dać do myślenia. Druga połowa to było walenie głową w mur czyli blok na środku. Niestety sposób poruszania się i atakowania naszych rozgrywających się nie zmienił. Dzisiaj czar mojej goryczy się wylała. Skrzydłowe wyrazy współczucia ....!!!!

• 9 0

• graliśmy skrzydłami tylko tam nie było kim grać (3)

lewego skrzydła to w ogóle nie było, a prawe nieskuteczne bardzo tym wieksze zdziwko ze Kaska MVP w druzynie

• 1 2

• (2)

Chyba ogladales lub byłeś na innym meczu. Do lewego skrzydła poszła jedna pilka i do prawego tez jedna. Faktycznie graliśmy skrzydłami. Jak nie wiesz na czym polega gra w zespołowa piłkę reczna to nie zabieraj głosu bo się ośmiesza!!!!!!

• 1 0

• (1)

Lewe skrzydło reprezentantka Polski prawe dwie reprezentantki Polski. Faktycznie nie ma komu grać. Szkoda czasu na polemikę z amatorami-"znawcami" piłki ręcznej!!!

• 1 2

• Jak się nie podaje na skrzydła to jak mają skrzydłowe grać???? Stały tam i oczekiwały na podania a tych nie było

• 1 0

• Cały czas gada się grajcie skrzydłami .I co ano nic .Dalej walą środkiem .90% strzałów ,albo w bramkarkę albo panu bogu w okno.To przywara Polskich trenerów.To samo robi Truszczyńska co robił Tetel Kiedy były trenowane przez Duńczyków, Pawłowska , Sulżycka ,Koniuszaniec waliły po 8-10 bramek ,a teraz Kasia , Magda czy Aneta nie mogą się doczekać podań .Kasia Janiszewska lata po parkiecie i szuka piłek Aneta Łabuda czeka na przechwyt ,Magdalena Stanulewicz stoi na skrzydle i bezradnie rozgląda się za piłką .Ja to się nie zmieni to mamy do tyłu

• 2 1

• Ocenianie zawodniczek na portalu trojmiasto.pl

Dodam do tego swoją obserwację na temat jednego czy jednej z kibiców - nieważne, głupota i brak obiektywizmu nie znają płci. Dodawałem swoje oceny jako drugi, a pierwsza z osób , wspomniana przeze mnie w pierwszym zdaniu, oceniła wszystkie zawodniczki i trenerkę na 1 - poza Pauliną, której dała 6-kę.

Te oceny od dawna są żartem, zwłaszcza za mecze wyjazdowe, gdzie kibiców VG jest tylu, że można ich policzyć na palcach 2 rąk, a ocen kilkadziesiąt...

• 4 0

• Zawodniczka meczu. (2)

Nie wiem,kto typuje do tytułu zawodniczki meczu z każdej grającej drużyny?Dziś ktoś dał solidną plamę typując K.Janiszewską z Vistalu na zawodnika meczu z tej drużyny.Z całym szacunkiem dla tej zawodniczki,ale dziś to wyróżnienie powinna otrzymać Paulina Uścinowicz