Vistal ograł Zagłębie po zaciętym meczu

8 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Vistal Gdynia pokonał Metraco Zagłębie Lubin 23:21 (10:10) w pierwszym tegorocznym meczu w Superlidze. Podopieczne Pawła Tetelewskiego obie połowy rozpoczynały od przewagi - kolejno 5 i 4 bramek, ale o zwycięstwo musiały walczyć do końca spotkania. Na szczęście w składzie miały Monikę Kobylińską i bramkarkę Małgorzatę Gapską, które poprowadziły do pierwszego triumfu w tym roku.

METRACO ZAGŁĘBIE METRACO ZAGŁĘBIE
Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 1, Urbaniak, Dorsz, Kobylińska 9, Stanulewicz 4, Kozłowska 2, Lalewicz, Matieli 4, Szarawaga 3, Borysławska, Macedo
Sędziowie: Baranowski (Warszawa), Lemanowicz (Łąck)
Maliczkiewicz, Wąż - Załęczna, Grzyb 1, Mączka 4, Semeniuk 1, Trawczyńska, Buklarewicz 2, Wiertelak, Ważna 1, Marić 1, Jochymek 2, Belmas 1, Malta 7, Milojević

W oficjalnym meczu po raz pierwszy zagrać dla Vistalu może dziś Lalewicz (VISTAL), która niedawno przeniosła się do Gdyni z AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk.

LALEWICZ: CHCĘ MISTRZOSTWA Z VISTALEM
Po ponad półrocznej przerwie do gry wraca Kinga Gutkowska (VISTAL), która zmagała się z kontuzją stopy i komplikacjami po jej złamaniu.
Trwa prezentacja zespołów
W pierwszym meczu w Lubinie na inaugurację sezonu Vistal triumfował 29:24.
Wyjściowe składy.
VISTAL: Gapska (VISTAL) - Kobylińska (VISTAL), Szarawaga (VISTAL), Janiszewska (VISTAL), Kozłowska (VISTAL), Stanulewicz (VISTAL), Matieli
(VISTAL)

ZAGŁĘBIE: Maliczkiewicz (METRACO ZAGŁĘBIE) - Grzyb (METRACO ZAGŁĘBIE), Milojević (METRACO ZAGŁĘBIE), Marić (METRACO ZAGŁĘBIE), Malta (METRACO ZAGŁĘBIE), Semeniuk (METRACO ZAGŁĘBIE), Mączka (METRACO ZAGŁĘBIE)
1'
Początek meczu
1'
Gapska (VISTAL) broni nogą rzut Malty (METRACO ZAGŁĘBIE)
1'
Ponownie broni Gapska (VISTAL)
2'
Faulowana Kobylińska (VISTAL)
2'
[1:0] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL).
3'
Gapska (VISTAL) odbija piłkę nogą po rzucie Marić (METRACO ZAGŁĘBIE)
4'
Spokojnie rozgrywają atak gdynianki
4'
[2:0] Bramkę po rzucie kozłem zdobywa Kobylińska (VISTAL).
4'
Żółtą kartką otrzymuje Kozłowska (VISTAL).
5'
[3:0] Bramkę zdobywa Matieli (VISTAL).
czas
5'
Przerwa na żądanie (METRACO ZAGŁĘBIE).
5'
Na trybunach cały czas głośny doping dla Vistalu, ale do Gdyni zawitał też fanclub z Lubina. Z flagą i bębnem stawiło się 8 kibiców Zagłębia
6'
[4:0] Bramkę zdobywa Matieli (VISTAL).
6'
Z przytupem rozpoczęły pierwsze w tym roku ligowe minuty gdynianki
7'
Malta (METRACO ZAGŁĘBIE) ostro potraktowana przez obronę Vistalu
8'
Sygnalizacja gry pasywnej przyjezdnych
8'
Leci 8 minuta spotkania, a Zagłębie nadal bez bramki
8'
Faulowana w kole Szarawaga (VISTAL)
9'
Na rzut karny w bramce Wąż
9'
[5:0] Bramkę z karnego zdobywa Kobylińska (VISTAL).
10'
Sygnalizacja gry pasywnej gości
10'
Żółtą kartką otrzymuje Stanulewicz (VISTAL).
10'
[5:1] Malta (METRACO ZAGŁĘBIE) trafia z rzutu karnego
11'
[5:2] Ponownie z karnego bramkę zdobywa Malta (METRACO ZAGŁĘBIE).
12'
Matieli (VISTAL) rzuca z faulem w słupek
12'
Załęczna (METRACO ZAGŁĘBIE) opuściła parkiet, ucierpiała w walce o piłkę, trzyma się za twarz
13'
Gapska (VISTAL) udaremniła próbę rzutu rywalek
wykluczenie
13'
Mączka (METRACO ZAGŁĘBIE) otrzymuje dwuminutową karę za faul na Kobylińskiej
14'
Rzuca Semeniuk (METRACO ZAGŁĘBIE), broni Gapska (VISTAL), ale zawodniczka gości była faulowana
15'
[5:3] Świetnie z ostrego kąta trafia Malta
15'
[6:3] Bramkę zdobywa Stanulewicz (VISTAL). Efektownie na dużej szybkości trafia na dalszy słupek
16'
[6:4] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Malta (METRACO ZAGŁĘBIE).
czas
16'
Przerwa na żądanie (VISTAL).
17'
Faulowana przy rzucie Janiszewska (VISTAL)
17'
[7:4] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Kobylińska (VISTAL).
17'
[7:5] Bramkę zdobywa Marić (METRACO ZAGŁĘBIE).
18'
Maliczkiewicz (METRACO ZAGŁĘBIE) złapała piłkę po rzucie Stanulewicz (VISTAL)
19'
Gapska (VISTAL) odbija piłkę po rzucie Marić (METRACO ZAGŁĘBIE), ale był faul
wykluczenie
19'
Semeniuk (METRACO ZAGŁĘBIE) otrzymuje dwuminutową karę.
20'
[7:6] Bramkę zdobywa Malta (METRACO ZAGŁĘBIE).
wykluczenie
22'
Buklarewicz (METRACO ZAGŁĘBIE) otrzymuje dwuminutową karę.
23'
[8:6] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL).
24'
[8:7] Bramkę zdobywa Jochymek (METRACO ZAGŁĘBIE).
25'
[9:7] Bramkę zdobywa Matieli (VISTAL).
25'
[9:8] Bramkę zdobywa Semeniuk (METRACO ZAGŁĘBIE).
26'
Nad bramką rzuca Kobylińska (VISTAL)
26'
[9:9] Bramkę zdobywa Jochymek (METRACO ZAGŁĘBIE).
26'
To pierwszy remis w tym spotkaniu
28'
Świetna interwencja Gapskiej (VISTAL). Piłka zmierzała między jej nogami, a bramkarka niemal zrobiła szpagat i zdusiła piłkę udem do parkietu
28'
[10:9] Bramkę zdobywa Matieli (VISTAL).
29'
[10:10] Malta pokonuje Kordowiecką z rzutu karnego
30'
Znów świetnie broni Gapska (VISTAL)
30'
Malta (METRACO ZAGŁĘBIE) trafiła w spojenie słupka z poprzeczką bramki Vistalu!
wykluczenie
30'
30'
Obok bramki rzuca z dystansu równo z syreną Kobylińska (VISTAL)
30'
Koniec I połowy. Vistal zaczął ten mecz kapitalnie, bo przez 10 minut wypracował przewagę 5:0. Przyjezdne pierwszą bramkę zdobyły dopiero z rzutu karnego, ale to przyniosło im przełamanie i zaczęły trafiać także z gry. Zdołały doprowadzić do remisu 10:10. Gdynianki muszą się odblokować, jeśli chcą wygrać to spotkanie.
W przerwie meczu tradycyjny konkurs dla kibiców, którzy rzucają do pustej bramki z połowy boiska.
31'
Początek II połowy
31'
[11:10] Bramkę zdobywa Stanulewicz (VISTAL).
32'
[12:10] Bramkę rzutem "z parkietu" zdobywa Kozłowska (VISTAL).
33'
Broni Gapska (VISTAL)!
34'
[13:10] Bramkę lobem zdobywa Stanulewicz (VISTAL).
35'
[14:10] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL).
czas
35'
36'
Czyżby powtórka z I połowy? Wtedy Vistal zaczął od 5:0, teraz jest 4:0
36'
[14:11] Bramkę zdobywa Mączka (METRACO ZAGŁĘBIE), która pokonała Gapską na raty.
wykluczenie
36'
Belmas (METRACO ZAGŁĘBIE) otrzymuje dwuminutową karę.
36'
Nieudana próba lobu w wykonaniu Szarawagi (VISTAL). Wąż (METRACO ZAGŁĘBIE) zdołała końcówkami palców "ściągnąć" piłkę
37'
Malta (METRACO ZAGŁĘBIE) faulowała Urbaniak (VISTAL) przy rzucie. Zawodniczka Vistalu nie podnosi się z parkietu
wykluczenie
37'
Malta (METRACO ZAGŁĘBIE) otrzymuje dwuminutową karę.
37'
[15:11] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Kobylińska (VISTAL).
37'
Na parkiet wchodzi debiutująca w barwach Vistalu Lalewicz (VISTAL)
38'
Znakomita akcja Vistalu, ale rzut Stanulewicz (VISTAL) ze skrzydła broni Wąż
39'
[15:12] Bramkę zdobywa Mączka (METRACO ZAGŁĘBIE).
39'
Wąż (METRACO ZAGŁĘBIE) broni rzut Kobylińskiej (VISTAL)
40'
[15:13] Bramkę zdobywa Malta (METRACO ZAGŁĘBIE).
42'
Świetna interwencja Gapskiej (VISTAL), a chwilę później Wąż
42'
[16:13] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Kobylińska (VISTAL).
43'
Kolejna znakomita interwencja Gapskiej (VISTAL). Świetny mecz bramkarki Vistalu
43'
[17:13] Bramkę zdobywa Szarawaga (VISTAL). Trafia w samo okno bramki!
44'
Janiszewska (VISTAL) trafia w poprzeczkę!
45'
[18:13] Bramkę zdobywa Szarawaga (VISTAL).
45'
[18:14] Bramkę zdobywa Buklarewicz (METRACO ZAGŁĘBIE).
46'
[19:14] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL).
czas
46'
46'
[20:14] Bramkę zdobywa Stanulewicz (VISTAL).
46'
[20:15] Bramkę zdobywa Ważna (METRACO ZAGŁĘBIE).
47'
[20:16] Bramkę zdobywa Belmas (METRACO ZAGŁĘBIE).
47'
49'
[21:16] Bramkę zdobywa Szarawaga (VISTAL).
50'
[21:17] Bramkę zdobywa Mączka (METRACO ZAGŁĘBIE).
wykluczenie
51'
Macedo (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę.
51'
[21:18] Bramkę zdobywa Malta (METRACO ZAGŁĘBIE).
52'
[21:19] Bramkę zdobywa Grzyb (METRACO ZAGŁĘBIE).
54'
[21:20] Bramkę zdobywa Buklarewicz (METRACO ZAGŁĘBIE).
czas
54'
56'
[21:21] Bramkę zdobywa Mączka (METRACO ZAGŁĘBIE).
56'
Tak jak w I połowie, Zagłebie odrobiło straty. Szykuje się emocjonująca końcówka spotkania
56'
[22:21] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL).
58'
Urbaniak (VISTAL) próbowała lobować przez całe boisko, ale nieskutecznie
58'
Urbaniak (VISTAL) za linią boczną
59'
Minuta do końca gry
60'
[23:21] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL). Kibice dopingują na stojąco!
60'
W poprzeczkę rzuca Buklarewicz (METRACO ZAGŁĘBIE)!
60'
Koniec meczu! Vistal wygrywa z Metraco Zagłębiem 23:21 w pierwszym tegorocznym meczu

Wyniki 12 kolejki

• UKS PCM Kościerzyna - AZS ŁĄCZPOL AWFiS GDAŃSK 21:29 (9:15)
  • VISTAL GDYNIA - Metraco Zagłębie Lubin 23:21 (10:10)
  • KPR Kobierzyce - Pogoń Baltica Szczecin 17:30 (8:15)
  • KPR Jelenia Góra - Energa AZS Koszalin 22:28 (8:16)
  • Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Kram Start Elbląg 27:33
  • Selgros Lublin - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 34:20 (15:12)

• Zgadzam się

Dobrze dopingowali swój zespół, ładnie podziękowali dziewczynom za niezłą grę pomimo porażki. Było OK.