Piłkarki Vistalu pokonały Pogoń

21 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Ostatnie sekundy meczu Vistal - Pogoń

W meczu na szczycie 14. kolejki PGNiG Superligi piłkarki ręczne Vistalu Gdynia wysoko pokonały Pogoń Baltikę Szczecin 27:19 (13:7). Gospodynie kontrolowały spotkanie od początku do końca. Najpierw prym w ataku wiodły brazylijskie rozgrywające: Vitoria Macedo i Patricia Macieli. Potem ciężar rzutowy przejęły na siebie reprezentantki Polski: Monika Kobylińska i Joanna Kozłowska. Przez cały pojedynek w bramce bardzo dobrze spisywała się Weronika Kordowiecka.

POGOŃ BALTICA POGOŃ BALTICA
Kordowiecka, Kamińska - Janiszewska 2, Urbaniak, Dorsz, Kobylińska 9, Stanulewicz 1, Kozłowska 6, Gutkowska, Lalewicz, Matieli 2, Szarawaga, Borysławska 2, Macedo 5
Sędziowie: D.Mroczkowski, J.Mroczkowski (Sierpc)
Widzów: 1300
Płaczek, Wierzbicka - Bancilon 4, Noga 1, Szczecina, Costa, Królikowska 4, Jedziniak, Koprowska 2, Zawistowska 4, Kochaniak 1, Jaszczuk 3, Brocardo

Weronika Kordowiecka nie pojechała na finały mistrzostw Europy, gdyż wyżej oceniono bramkarkę Pogoni Szczecin. W sobotę gdynianka była o wiele lepsza od Adriany Płaczek. Weronika Kordowiecka nie pojechała na finały mistrzostw Europy, gdyż wyżej oceniono bramkarkę Pogoni Szczecin. W sobotę gdynianka była o wiele lepsza od Adriany Płaczek.

Pogoń był jedyną drużyną, która w ubiegłorocznych meczach bieżącego sezonu potrafiła wygrać z Vistalem. W Szczecinie (POGOŃ BALTICA) było 24:19

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ ZE SZCZECINA

Przed tygodniem gdynianki przegrały po raz drugi, tym razem w Lublinie 21:26

VISTAL STRACIŁ POZYCJĘ LIDERA

we własnej hali gdynianki zdobyły dotychczas komplet punktów i liczymy, że ta seria będzie kontynuowana. Walkę o zwycięstwo zapowiada też trener Paweł Tetelewski

ZAPOWIEDŹ 14. KOLEJKI

Przypominamy, że trwa plebiscyt Trojmiasto.pl na najlepszego Ligowca Roku 2016. Wśród nominowanych m.in. Monika Kobylińska (VISTAL) , piłkarka ręczna Vistalu Gdynia

PRZECZYTAJ WYWIAD Z MONIKĄ KOBYLIŃSKĄ I ZAGŁOSUJ

na trybach sporo osób. Powodzeniem cieszy się akcja z okazji Dnia Babci i Dziecka. Na ten mecz babcie i dziadkowie wraz z wnukami mogli wejść bezpłatnie
Vistal na żółto-niebiesko. Pogoń białe koszulki, niebieskie spodenki
jeden z sektorów zajęty przez kilkunastoosobową grupę kibiców ze Szczecina (POGOŃ BALTICA)
1'
od środka rozpoczęła Pogoń
1'
[0:1] Bramkę zdobywa Bancilon (POGOŃ BALTICA).
2'
[1:1] Bramkę zdobywa Macedo (VISTAL).
2'
na razie bramki z obu stron zawodniczek z Brazylii
3'
[1:2] Bramkę zdobywa Kochaniak (POGOŃ BALTICA).
4'
oklaski z trybun, gdy atakuje Vistal. Tak odpowiadają kibice na zachętę do dopingu spikera
4'
[2:2] Bramkę zdobywa Macedo (VISTAL).
4'
dobrze broni Kordowiecka (VISTAL), która zaczęła mecz w bramce Vistalu. Gapska (VISTAL) w ostatnich dniach narzekała na przeziębienie
5'
[3:2] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL). Pierwsze prowadzenie gospodyń
8'
nieskuteczne rzuty z obu stron
8'
rozgrzewają się bramkarki
9'
[3:3] Bramkę zdobywa Królikowska (POGOŃ BALTICA).
11'
mimo że sporo akcji nie jest kończone skutecznym rzutem, obie drużyny mają problem by od razu wyprowadzić składną kontrę
11'
[4:3] Bramkę zdobywa Macedo (VISTAL).
11'
już 3 bramka Macedo (VISTAL)
13'
[5:3] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL). Pierwsze trafienie z kontry gospodyń
wykluczenie
14'
Janiszewska (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę.
14'
"Nie podawaj się ukochana" - skandowanie z sektora gości
16'
[6:3] Bramkę zdobywa Matieli (VISTAL) w liczebnym osłabieniu
czas
16'
Przerwa na żądanie (POGOŃ BALTICA). Trener Struzik przewał grę. Po jej wznowieniu jego podopieczne przez 15 sekund grać będą jeszcze w przewadze
16'
Vistal w komplecie
16'
[6:4] Bramkę zdobywa Koprowska (POGOŃ BALTICA) z karnego
17'
[7:4] Bramkę zdobywa Matieli (VISTAL).
17'
Brazylijki trzymają ciężar rzutowy Vistalu. Macedo (VISTAL) i Matieli (VISTAL) zdobyły 5 bramek, czyli więcej niż wszystkie zawodniczki Pogoni
17'
[7:5] Bramkę zdobywa Jaszczuk (POGOŃ BALTICA) po rzucie z biodra
18'
"Vistal gol" - skanduje miejscowy Klub Kibica
wykluczenie
18'
Jaszczuk (POGOŃ BALTICA) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Kobylińskiej. I jeszcze karny
18'
[8:5] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL) z karnego
20'
podczas gry w przewadze Vistalu nie padła żadna bramka
21'
Dorsz (VISTAL) wywalczyła karnego
21'
[9:5] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL) z karnego
21'
"Gdyński Vistal najlepszy w Polsce jest" - śpiewają kibice
23'
[9:6] Bramkę zdobywa Bancilon (POGOŃ BALTICA).
24'
[10:6] Bramkę zdobywa Macedo (VISTAL).
25'
kolejny karny wywalczony przez Dorsz (VISTAL)
27'
[11:6] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL) z karnego
czas
27'
Przerwa na żądanie (VISTAL). Trener Tetelewski musi być zadowolony z wyniku, a zatem celem tego czasu jest uspokojenie podopiecznych
27'
spiker informuje kibiców, że następny mecz u siebie Vistal rozegra w hali Gdyńskiego Centrum Sportu przy ul. Olimpijskiej. Będzie miało to miejsce 4 lutego o godzinie 18, a rywalem będzie Energa Koszalin
27'
[12:6] Bramkę zdobywa Stanulewicz (VISTAL).
28'
[12:7] Bramkę zdobywa Jaszczuk (POGOŃ BALTICA).
29'
[13:7] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL) ponownie z karnego
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. VISTAL PROWADZI 13:7
Vistal dobrze gra w defensywie, a między słupkami swoją pracę solidnie wykonuje Kordowiecka (VISTAL). Pogoń ma duże problemy ze skończeniem akcji. Dlatego niespodziewanie do przerwy gdynianki mają aż 6 bramek przewagi. W ich ataku prym wiodą Brazylijki: Macedo (VISTAL) i Matieli (VISTAL). Natomiast w karnych bezbłędna jest Kobylińska (VISTAL), która na bramki zamieniła 4 rzuty z siedmiu metrów.
w przerwie występuje Alexa. Mamy koncert na elektrycznych skrzypcach.
31'
drugą połowę rozpoczął Vistal
33'
[14:7] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL).
34'
[14:8] Bramkę zdobywa Koprowska (POGOŃ BALTICA) z karnego
35'
[14:9] Bramkę zdobywa Zawistowska (POGOŃ BALTICA).
36'
[15:9] Bramkę zdobywa Macedo (VISTAL).
wykluczenie
37'
Szarawaga (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę.
wykluczenie
37'
Matieli (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę.
38'
Kordowiecka (VISTAL) nie dała się pokonać z karnego Koprowskiej (POGOŃ BALTICA)
38'
ponad 1,5 minuty Vistal musi bronić się w podwójnym osłabieniu
39'
koniec pierwszej kary Vistalu
39'
Vistal w komplecie. Przetrwał osłabienie bez straty bramki
czas
40'
Przerwa na żądanie (VISTAL). Trener Tetelewski wykorzystał pierwszy z dwóch czasów, które zachował na drugą połowę
40'
[15:10] Bramkę zdobywa Zawistowska (POGOŃ BALTICA).
41'
[16:10] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL).
41'
[16:11] Bramkę zdobywa Królikowska (POGOŃ BALTICA).
42'
poprzeczka po rzucie Dorsz (VISTAL)
43'
[17:11] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL).
czas
43'
43'
[17:12] Bramkę zdobywa Noga (POGOŃ BALTICA).
44'
[18:12] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL).
45'
[19:12] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL).
45'
Dorsz (VISTAL) w kontrze rzuciła w poprzeczkę
wykluczenie
46'
Bancilon (POGOŃ BALTICA) otrzymuje dwuminutową karę.
46'
[20:12] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL) z karnego
47'
[20:13] Bramkę zdobywa Królikowska (POGOŃ BALTICA).
wykluczenie
48'
Kochaniak (POGOŃ BALTICA) otrzymuje dwuminutową karę. Karny dla Vistalu
48'
[21:13] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL) z karnego
48'
[21:14] Bramkę zdobywa Królikowska (POGOŃ BALTICA).
wykluczenie
48'
Urbaniak (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę.
48'
koniec pierwszej kary w Pogoni
49'
znów rzut Dorsz (VISTAL) w poprzeczkę
49'
[21:15] Bramkę zdobywa Zawistowska (POGOŃ BALTICA).
50'
Pogoń w komplecie
50'
[22:15] Bramkę zdobywa Bonisławska (VISTAL).
50'
Vistal w pełnym składzie
51'
[23:15] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL).
czas
51'
Przerwa na żądanie (POGOŃ BALTICA). Trener Struzik wykorzystuje ostatnią przysługującą mu przerwę w tym meczu.
52'
na trybunach kibice Vistalu świętują już sukces, ucichł sektor gości
53'
trener Tetelewski nakazał rozgrzewać się wszystkim piłkarkom, które jeszcze nie były na parkiecie
wykluczenie
53'
Kochaniak (POGOŃ BALTICA) otrzymuje dwuminutową karę.
czerwona kartka
53'
Kochaniak (POGOŃ BALTICA) dostaje czerwoną kartkę, gdyż jest to już jej 3 wykluczenie w dniu dzisiejszym
wykluczenie
54'
55'
[24:15] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL).
56'
[24:16] Bramkę zdobywa Zawistowska (POGOŃ BALTICA).
56'
[24:17] Bramkę zdobywa Bacilon (POGOŃ BALTICA).
56'
kibice brawami witają wracającą po kontuzji Gutkowską (VISTAL), zmiana też w gdyńskiej bramce
wykluczenie
57'
Zawistowska (POGOŃ BALTICA) otrzymuje dwuminutową karę.
57'
[25:17] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL). To jej 9. trafienie
wykluczenie
58'
58'
rzut z karnego Nogi (POGOŃ BALTICA) w słupek
58'
[25:18] Bramkę zdobywa Bancilon (POGOŃ BALTICA).
58'
[26:18] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL).
59'
[26:19] Bramkę zdobywa Jaszczuk (POGOŃ BALTICA).
59'
[27:19] Bramkę zdobywa Borysławska (VISTAL).
wykluczenie
60'
Dorsz (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę i karny dla Pogoni
60'
karnego broni Kamińska (VISTAL)
60'
KONIEC MECZU. VISTAL WYGRAŁ WYSOKO 27:19
60'
nagrody dla najlepszych zawodniczek obu drużyn: Kordowieckiej (VISTAL) i Zawistowskiej (POGOŃ BALTICA).
60'
Vistal wygrał nadspodziewanie wysoko. Tym samym gdynianki mają lepszy bilans bezpośrednich meczów z Pogonią, a ten współczynnik będzie decydował, gdy te drużyny będą miały tyle samo punktów. Kluczem do wygranej była obrona. Także w ataku gospodynie spisywała się znacznie lepiej niż przyjezdne.

Wyniki 14 kolejki

• VISTAL GDYNIA - Pogoń Baltica Szczecin 27:19 (13:7)
  • KPR Jelenia Góra - AZS ŁĄCZPOL AWFiS GDAŃSK 30:32 (15:15)
  • Metraco Zagłębie Lubin - Energa AZS Koszalin 26:21 (12:11)
  • KPR Kobierzyce - Kram Start Elbląg 26:31 (15:16)
  • Piotrcovia - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 31:20 (15:6)
  • Selgros Lublin - UKS PCM Kościerzyna 38:20 (17:9)

Opinie (20)

• Brawo dziewczyny!

Tak trzymać!

• 17 4

• Pogoń mnie zaskoczyła in minus !!!

Spodziewałem się bardziej wyrównanego meczu i raczej ze wskazaniem na Pogoń a tu zespół przyjezdnych został rozjechany jak żaba przez walec . Cały zespół Vistalu zasłużył sobie na słowa uznania .Jest jednak jedna zawodniczka którą chciałbym oglądać zawsze w takiej dyspozycji jak dzisiaj , to Asia Kozłowska . Asiu jesteś wyjątkowo uzdolnioną zawodniczką i masz warunki do uprawiania tej dyscypliny i oby ten dzisiejszy mecz rozpoczął pasmo Twoich sportowych sukcesów .

• 20 2

• brawo dziewczyny! (1)

Tylko szkoda, że w Gdyni o tej samej praktycznie porze odbywały się dwa mecze ręcznej...

• 10 4

• A do tego był mecz Polska Tunezja i skoki w Zakopanem.Zero wyobraźni klubie kochany!!!!!!!!!!!!

• 3 3

• Brawo dziewczyny

• 16 5

• (3)

brawo Aśka!!!!!!!! też Ci kibicuję

• 9 6

• zauważyłem,że od jakiegoś czasu,po kazdym meczu ,pierwszym oceniającym jest jakiś anty-kibic wystawiający wszystkim dziewczynom i trenerowi po 1,podobnie jest z opiniami.nic ani nikt mu się nie podoba.sfrustrowany jakiś

• 7 6

• (1)

na Kasie Janiszewską tak licznie głosują chyba jej wielbiciele, bo jej gra na aż tak wysokie noty nie zasługuje

• 3 3

• Haha

To chyba inne mecze oglądasz skoro tak piszesz. Jest jedna z liderek drużyny Vistalu i przyszłością Polskiej reprezentacji. Brawo Kasia !

• 2 4

• Vistal Gdynia (1)

Bardzo dobry mecz !!!!!! Gratulacje dla całej drużyny !!!!! Było widać determinację i zaangażowanie całego zespołu !!! Brawo !!!!!

• 8 2

• Obrona

Tu jest i była dziura.W ataku w miarę poprawnie choć czasami kompletnie bez pomysłu i duży chaos!!!

• 1 5

• a co (2)

a o co chodziło temu stolikowemu, że przy jednej bramce dla Pogoni narobił jakiegoś zamieszania gwizdkiem?

• 4 2

• (1)

Trener Pogoni położył kartę Timeoutu na stoliku, chcąc przerwać akcję swoich dziewczyn i zrobić przerwę. Niestety położył ją zbyt późno, tuż po rzuconej trafionej bramce dla Pogoni. Jak trener się zorientował, co zrobił, to cofnął kartę, że jak już po ptakach to jednak nie chciał przerwy (przecież po bramce i tak jest chwila wstrzymania). Ale stolikowy mimo to musi odgwizdać przerwę bez względu na sytuację. Jest karta na stole - jest gwizdek. Generalnie przy takich skrajnych przerywanych akcjach powinna być żółta kartka dla trenera, ale musieli ustalić o co kaman.

• 5 1

• dokładnie

opisali to przy czasie
        43'
        czas
        Przerwa na żądanie (POGOŃ BALTICA). Trener Struzik nieco się pospieszył, bo zasygnalizował czas, a po chwili Noga rzuciła piłkę do siatki. Szkoleniowiec chciał się wycofać z tej decyzji, ale sędziowie - zgodnie z przepisami - na to nie pozwolili. Jest zatem przerwa i nie ma 12. bramki dla Pogoni. (ed)

• warto było przyjść na halę (3)

świetny mecz Vistalu, obrona nie do przejścia. Nareszcie "obudziła" się Macedo. Kordowiecka wczoraj - godna zastępczyni Gapskiej.

• 7 2

• (2)

Z tą obroną nie do przejścia to bym uważał.Tam też były duże mankamenty!Gdyby było tak dobrze to tylu bramek byśmy nie stracili! Ale dzień konia miała Kordowiecka i chwała Jej za to!

• 2 4

• (1)

Z całym szacunkiem Korek bez pomocy obrony tez by wyglądał inaczej

• 3 5

• 19 bramek straconych w meczu na szczycie !!!

To jest bardzo dobry wynik i pokazuje jak dobrze grała w obronie drużyna wspomagana przez bardzo dobrze dysponowaną bramkarkę . Strata tylko 19=tu bramek z v=ce liderem tabeli to wyjątkowe osiągnięcie drużyny w defensywie .

• 5 1

• A Trójmiasto.pl nawet nie zredaguje artykułu porządnego, (1)

tylko zrzut z transmisji life. Trochę słabo, jak na Trójmiejski zespół bijący się o Mistrzostwo PL, to podejście olewackie.