Valmiera Glass Via - Trefl Sopot 78:108. Drugie zwycięstwo w ciągu niecałej doby

dak.
28 grudnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (10)

Garrett Nevels na Łotwie zdobył 29 punktów oraz zanotował po 6 zbiórek i asyst. Garrett Nevels na Łotwie zdobył 29 punktów oraz zanotował po 6 zbiórek i asyst.

Trefl Sopot rozbił na wyjeździe łotewski Valmiera Glass Via 108:78 (19:16, 25:20, 33:22, 31:20) w swoim czwartym meczu w ENBL. To ich drugie w tych rozgrywkach i zarazem drugie w ciągu niecałej doby, bo dzień wcześniej wygrali także w Estonii. Był to ostatni występ podopiecznych Żana Tabaka w 2022 roku.

Tartu Ulikool - Trefl Sopot 72:76. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

Valmiera: Beck 21 (1x3, 9 zb.), Veveris 14 (1x3), Mc Call 12, Kaufmanis 7, Elksnitis 2 oraz Greitans 14 (3x3), Karlsons 6, Liberts 2, Tokovenko, Vaiciunas

TREFL: Nevels 29 (5x3, 6 zb., 6 as.), Kolenda 17 (1x3), Pluta 10 (2x3, 8 as.), Zyskowski 8 (2x3), Radić 8 (6 zb.) oraz Freimanis 14 (2x3), Kulikowski 6 (1x3), Urbaniak 5, Malesa 5 (1x3), Wells 4 (1x3)

Trefl Sopot odniósł dwa zwycięstwa w ciągu niecałej doby. Po wygranej w Estonii z Tartu Ulikool (76:72) udał się na Łotwę, by zmierzyć się z Valmiera Glass Via i to spotkanie również wygrał. Obie hale dzieli ok. 2 godziny drogi.

Mecz z aktualną przedostatnią drużyną ligi estońsko-łotewskiej, dla której był to pierwszy mecz w ENBL, nabierał tempa. Sopocianie potrzebowali kilka chwil, żeby się rozkręcić i na prowadzenie wyszli w 6. minucie. Jak się później okazało, już go nie oddali.

Intensywna końcówka roku w koszykówce. 5 meczów w 5 dni. Przeczytaj zapowiedź

Jeszcze w drugiej kwarcie gospodarze trzymali kontakt i podejmowali próby atakowania. Jednak żółto-czarni odpowiadali na ich trafienia. Od remisu odbijali m.in.: Cameron Wells, Michał Kolenda czy Andrzej Pluta. Punktował także Jan Malesa, który dzień wcześniej był jedynym koszykarzem Trefla, który nie wszedł na boisko. Ważna była "trójka" Jarosława Zyskowskiego, która dała większy oddech przed wyjściem na drugą połowę.

Po przerwie przewaga zaczęła narastać. Sięgnęła kilkunastu punktów, a po 30 minutach mieliśmy już wynik 77:58. Natomiast do jeszcze łatwiejszych sytuacji rzutowych sopocianie dochodzili w czwartej partii. W efekcie pękła "setka" i Trefl wygrał aż 108:78.

Anwil Włocławek - Trefl Sopot 80:83. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

Każdy z sopockich koszykarzy w tym starciu zapisał zdobycz punktową na swoim koncie. Największą zgromadził Garrett Nevels, który zainkasował 29 "oczek" (12/17 z gry) w ciągu 33 min gry. Do tego zanotował po 6 zbiórek i asyst.

W sumie skuteczność całego zespołu wyniosła 64 proc. (45/70 z gry). Żółto-czarni trafili 15 "trójek", a także totalnie zdominowali grę pod koszem (41 do 19 w zbiórkach).

• A coś

Ci zrobił złego? Czy boli ,że dobrze gra?

• 7 0

• I tak buduje się CHarakter !

Gratuluję !

• 4 1

• (1)

Chyba najlepsza drużyna w Trójmieście w drugiej połowie 2022. Kiedy kolejny mecz?

• 10 2

• 6 stycznia o 17:30 z Czarnymi w Ergo. Będzie dużo kibiców ze Słupska

• 2 0

• I gitara!!! TAK trzymać Trefl Sopot .
    Martwi niestety kolejny nie najlepszy mecz podstawowej 1 Wellsa, ale może ma gorsze dni, może tygodnie...

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 29 5 24 2334:2555 34

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 29 kolejki

• MKS Dąbrowa Górnicza - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA 107:86 (22:16, 27:20, 33:19, 25:31)
  • TREFL SOPOT - Śląsk Wrocław 79:82 (23:27, 22:11, 18:27, 16:17)
  • Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Start Lublin 96:93 (27:27, 29:16, 24:22, 16:28)
  • PGE Spójnia Stargard - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 94:72 (27:15, 24:25, 21:13, 22:19)
  • Legia Warszawa - Anwil Włocławek 96:87 (23:26, 25:14, 28:29, 20:18)
  • Icon Sea Czarni Słupsk - Dziki Warszawa 59:66 (9:25, 10:13, 23:15, 17:13)
  • Muszynianka Domelo Sokół Łańcut - Tauron GTK Gliwice 71:96 (15:20, 24:33, 15:25, 17:18)
  • Arriva Polski Cukier Toruń - King Szczecin 92:88 (31:22, 13:26, 24:17, 24:23)