GTPR przegrał w Danii z Viborgiem. Ćwierćfinału w Pucharze EHF nie będzie

21 stycznia 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Partricia Machado-Matieli rzuciła w Dani 9 bramek, ale to nie wystarczyło do pierwszej w tym sezonie wygranej gdynianek w europejskich pucharach. Partricia Machado-Matieli rzuciła w Dani 9 bramek, ale to nie wystarczyło do pierwszej w tym sezonie wygranej gdynianek w europejskich pucharach.

Piłkarki ręczne GTPR Gdynia przegrały na wyjeździe z Viborg HK 24:27 (10:15) w ramach Pucharu EHF. Podopieczne Giennadija Kamielina po trzech z sześciu meczów fazy grupowej pozostają bez punktów i praktycznie nie mają szans na awans do ćwierćfinałów. W środę gdynianki odrobią część zaległości w Superlidze, gdy o godz. 18 podejmą Metraco Zagłębie Lubin.

Viborg: Poulsen, Olsen - Hald, Hansen 3, Hoeg-Poulsen, Jensen 1, Joergensen 5, Lundgreen, Stine B. Nielsen, Sidsel B. Nielsen 6, Nolevska, Norgaard Osterballe 4, Storgaard, Stroemberg 3, van Olphen 4

GTPR: Kordowiecka, Kamińska - Błaszkowska 1, Gutkowska, Janiszewska 2, Kowalczyk 1, Kozłowska 5, Matieli-Machado 9, Pękala, Śliwińska, Stanulewicz 1, Szarawaga 1, Uścinowicz 1, Zych 3

PEWNY AWANS GDYNIANEK W KRAJOWYM PUCHARZE

Gdyńskie szczypiornistki w Danii zagrały cztery dni po wyjazdowym zwycięstwie w Pucharze Polski z I-ligowym AZS UMCS Lublin. Choć utytułowany Viborg daleki jest od sukcesów z czasów, gdy wygrywał w Lidze Mistrzyń czy Puchar EHF, gospodynie niedzielnego starcia były zdecydowanymi faworytkami.

GTPR po dwóch dniach w podróży walczył w Danii o to, aby zachować szanse na awans do ćwierćfinałów. Przyjezdne od początku meczu dotrzymywały kroku rywalkom. Gospodynie w najlepszym dla nich przypadku odskakiwały góra na dwie bramki (4:2, 8:6, 10:8).

Przełom nastąpił pod koniec pierwszej połowy, którą miejscowe zamknęły serią 5:1. Przed zmianą stron wypracowały dzięki temu 5 bramek przewagi. Druga odsłona pojedynku to nieustanna pogoń gdynianek. Dopiero na 5 minut przed końcem spotkania podopieczne trenera Giennadija Kamielina zdołały zminimalizować straty do jednego trafienia (22:23).

Miejscowe dzięki dwóm bramkom z rzędu odskoczyły na 26:23. Do końca gry została minuta i trener Kamielin poprosił o czas. Gdyniankom udało się zdobyć bramkę, ale Viborg odpowiedział jeszcze jednym trafieniem i postawił kropkę nad "i".

Przypomnijmy, że z każdej z czterech grup Pucharu EHF do ćwierćfinałów awansują po dwie najlepsze drużyny. Na półmetku rywalizacji GTPR jest bez punktów i praktycznie nie ma szans na awans.

Wcześniej w związku z meczami Pucharu EHF gdynianki przełożyły spotkanie Superligi z Pogonią Szczecin na 7 lutego. Natomiast w środę o godz. 18 zagrają u siebie z Metraco Zagłębiem Lubin.

• Jest info z Danii !!! (1)

Nowi Gniewni '17 obecni w 4 osoby z małą flagą.Po meczu laski podziękowały im za doping.