Wybrzeże chwilami stawiało się Vive

29 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
Ramon Oliveira i Paweł Niewrzawa byli najskuteczniejsi w Wybrzeżu w starciu z Vive. Rzucili po 6 bramek. Ramon Oliveira i Paweł Niewrzawa byli najskuteczniejsi w Wybrzeżu w starciu z Vive. Rzucili po 6 bramek.

Były momenty meczu w Kielcach, kiedy szczypiorniści Wybrzeża grali jak równy z równym z mistrzem Polski w 13. kolejce PGNiG Superligi. Wystarczyły jednak dwa zrywy Vive Tauron w drugiej połowie, żeby przyjezdni przegrali 25:33 (14:16). Dobry mecz w barwach Wybrzeża rozegrał Paweł Niewrzawa, dla którego było to dopiero drugie spotkanie w nowym zespole.

Vive Tauron: Szmal - Aguinagalde 8, Lijewski 5, Djukić 5, Bielecki 4, Strlek 3, Kus 3, Paczkowski 3, Vujović 1, Jurkiewicz 1, Chrapkowski, Bis, Bombać

WYBRZEŻE: Chmieliński, Pieńczewski - Oliveira 6, Niewrzawa 6, Kostrzewa 5, Skwierawski 2, Wróbel 2, Sulej 2, Kornecki 1, Rogulski 1, Bednarek, Prymlewicz, Podobas, Salacz

Ze względu na weekendowy mecz Vive w Lidze Mistrzów, starcie 13. kolejki, w którym na boisko mistrza Polski przyjeżdżało Wybrzeże zostało przełożone na wtorek. Gdańszczanie wybrali się więc do nieco zmęczonych szczypiornistów z Kielc, a to mogło dawać nadzieję na sprawienie niespodzianki.

Obie drużyny spotkały się na inaugurację Superligi w Ergo Arenie. W niej bezkonkurencyjne było Vive, które wygrało 31:19. Takiej przewagi Wybrzeże nie pozwoliło zbudować rywalowi na jego boisku. Choć początek zapowiadał pogrom.

Gdańszczanie nie potrafili umieścić piłki w bramce do 7. minuty. W tym czasie rywale zdobyli 4 gole. Fatalną serię przerwał trafieniem z koła Jacek Sulej. Vive szybko odpowiedziało jednak dwoma trafieniami więc przewaga wzrosłą do 5 goli (6:1).

Mistrzowie Polski utrzymywali takie prowadzenie do 14. minuty. Wtedy serię Wybrzeża zapoczątkował grający drugi mecz w jego barwach Paweł Niewrzawa. Szczypiornista ten w latach 2012-2014 był zawodnikiem właśnie w kieleckiej drużynie. Teraz gdańszczanin ma pomóc klubowi z rodzinnego miasta w drodze do play-off. Po chwili Niewrzawa zdobył kolejnego gola, a w ślad za nim poszli Damian Kostrzewa i Ramon Oliveira. W 17. min. było więc tylko 10:9. Ale to nie był ostatni, zmasowany atak gdańszczan.

Seria trzech bramek, w której ponownie udział wzięli Niewrzawa, Oliveira i Kostrzewa i w 24. min. mieliśmy niespodziankę. Wybrzeże prowadziło 12:11. W jego bramce świetnie spisywał się Artur Chmieliński. Niestety pod koniec tej części gry defensywa gości ponownie się posypała. Między słupkami pojawił się Maciej Pieńczewski, ale to nie uchroniło Wybrzeża od niekorzystnego wyniku. Po 30 min. przegrywało 14:16.

W drugą połowę przyjezdni weszli znacznie lepiej niż w pierwszą. Bramka Kostrzewy, a po chwili trafienie niezwykłej urody Macieja Skwierawskiego i w 32. ponownie mieliśmy remis 17:17. Gdańszczanom udawało się grać cios za cios z mistrzem Polski do 39. min. Co rywal zdobywał bramkę, to oni szybko odpowiadali. Wtedy jednak Sławomir Szmal pokazał wysoki kunszt bramkarski. Vive wyprowadziło dwie kontry, po których do bramki trafiali Manuel StrlekDarko Djukić. Na tablicy wyników pojawiło się 22:19 dla ich drużyny.

Na kolejną serię Wybrzeże pozwoliło rywalowi pomiędzy 44. a 52. min. Wtedy samo nie trafiło ani razu do bramki, a dało sobie rzucić 5. Wynik 29:21 dla Vive nie wróżył dobrze przyjezdnym. Nierealne wydawało się odrobienie w 15 min. takich strat na boisku mistrza Polski. Gdańszczanie do końca spotkania zniwelowali tylko jedną bramkę i wyruszyli do domu po porażce 25:33.

7 Piotrkowianin 13 2 11 343:400 6
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. miejsce rozegrają dwumecz o "dziką kartę".
Tabela wprowadzona: 2016-12-06

Wyniki 13 kolejki

• Vive Tauron Kielce - WYBRZEŻE GDAŃSK 33:25 (16:14)
  • Orlen Wisła Płock - Meble Wójcik Elbląg 36:22 (18:12)
  • MMTS Kwidzyn - Stal Mielec 25:26 (11:13)
  • Piotrkowianin - Azoty Puławy 29:31 (13:16)
  • Gwardia Opole - Chrobry Głogów 23:29 (12:13)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - KPR RC Legionowo przełożony na inny termin
  • Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze przełożony na inny termin
  • Zaległy mecz 12. kolejki
  • Górnik - Piotrkowianin 32:25 (16:13)

Opinie (8)

• Bardzo trafny tytuł! (1)

No i po co były te przechwałki niektórych internautów po meczu z Legionowem? Dziś wspomniany wtedy przez kogoś lider, rzucił ledwie 2 bramki. Więc jak jest? To co ci z legionowa to mocni są czy słabi? Teraz jeszcze Azoty poprawią.

• 5 11

• Jest tak, że do 39. minuty walczyli jak równy z równym ze zwycięzcą Ligi Mistrzów. To nie z Iskrą Wybrzeże ma zdobywać punkty w tym sezonie.

• 12 3

• Trzeba wierzyć, trzeba mieć nadzieję (1)

Kiedyś kasa marnotrawiona na siatkarzy wróci do naszego klubu

• 11 3

• zmarnotrawiona kasa nigdy nie wraca

• 0 0

• Bardzo dobry wynik.
    Widać, że chłopaki z meczu na mecz czują grę.
    Jeśli równie skutecznie a nawet bardziej, Wybrzeże postawi się Azotom,
    to będzie oznaczało, że można myśleć coraz bardziej pozytywnie
    o bycie w Super Lidze, bez kalkulacji względem innych drużyn, czyli
    jak ten wygra, czy tamten przegra, itp.
    Własną grą trzeba pokazać, że można grać i mieć miejsce w Super Lidze.

• 13 2

• Wybrzeże wygrało ten mecz (2)

uwzględniając tylko zawodników polskich 19 : 16. Tak samo jest z Płockiem które bez zawodników zagranicznych jest po prostu słabe. Dopóki w naszych drużynach będzie > zawodników " obcych" i nie stawia się na naszych młodych uzdolnionych ( jak to robi Wybrzeże od lat ) to i reprezentacja narodowa będzie miała duże problemy po odejściu starej gwardii. Brawa dla Wybrzeża za podjęcie walki, mam nadzieje że już niedługo w końcu pokonają i Kielce i Płock.

• 12 3

• (1)

Śmiem dodac, ze nadejdzie dzien, w ktorym Wybrzeże znowu stanie na najwyższym stopniu podium. Może nie za rok czy za dwa, ale bedzie mistrzem.

• 10 2

• .. Jak w gospodarce, była dobra koniunktura i jest dobra koniunktura
        tylko pomiędzy nimi jest zawsze albo kilka, albo -/naście lat oczekiwania=przerwy...