Vimet - SMS 29:21

16 grudnia 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
Wygraną w Zawierciu z Viretem 29:21 (13:12) zakończyli pierwszą rundę rozgrywek w I lidze piłkarze ręczni SMS Gdańsk. Jako że było to dopiero trzecie zwycięstwo podopiecznych Jana Prześlakiewicza w tym sezonie, na półmetku rywalizacji muszą się zadowolić odległym, dwunastym miejscem.

SMS: Romantowski, Wróbel - Zółtak 2, Stankiewicz 1, Jachlewski 7, Kuta, Szulc 1, Nyćkowiak 5, Jeżewski 5, Rozporski 3, Kuczyński 2, Stefański 3.

Rozpoczęło się po myśli przyjezdnych. Po bramkach Jacka Szulca i Daniela Żółtaka prowadzili 2:0. Trzy następne trafienia zdobyli gospodarze. Ich przewaga utrzymywała się aż do stanu 12:10. O sukcesie w pierwszej połowie SMS przesądziły dwa rzuty Tomasza Jeżewskiego oraz bramka Marka Rozporskiego. Bardzo korzystna okazała się też zmiana między słupkami. Marek Wróbel od razu odbił karnego.

Drugą połowę gdańszczanie rozpoczęli od pięciu bramek z rzędu, po których prowadzili już 18:12. Viretowi udało się dojść w 50 min na 20:22.

- W porównaniu z poprzednimi meczami poprawiliśmy grę w obronie i od razu są punkty - cieszył się trener Jan Prześlakiewicz.

Pozostałe wyniki 13. kolejki:
Grunwald Poznań - Wisła II Płock 29:24, Wolsztyniak - Politechnika Radom 29:27,
Kasztelan Sierpc - Gwardia Opole 21:22, Eltast Radom - Traveland Jurand Olsztyn 30:26, MTS Chrzanów - Miedź Legnica 26:26, MKS Końskie - AZS AWF Pol-Kres Biała Podlaska 25:30.

1. Gwardia 24:2 364-293
2. AZS AWF 20:6 316-276
3. Grunwald 18:8 329-305
4. Eltast 17:9 353-337
5. Wisła II 15:11 325-322
6. Jurand 13:13 311-293
7. Politechnika 13:13 357-347
8. Miedź 12:14 305-319