Vineta Wolin - Bałtyk Gdynia 3:1. Kosztowna porażka biało-niebieskich

3 czerwca 2023, godz. 18:00
Opinie (92)
aktualizacja: godz. 20:06 (4 czerwca 2023)

Energa Bałtyk Gdynia

Bałtyk Gdynia mógł awansować nawet na 15. miejsce, ale nie wykorzystał tej okazji na 2 mecze przed końcem sezonu. Bałtyk Gdynia mógł awansować nawet na 15. miejsce, ale nie wykorzystał tej okazji na 2 mecze przed końcem sezonu.

Bałtyk Gdynia przegrał na wyjeździe z Vinetą Wolin 1:3 (0:0) w 32. kolejce grupy drugiej III ligi. Biało-niebieskim nie udało się wygrać trzeciego meczu z rzędu. Mogą żałować, bo nie tylko pozwolili rywalom odnieść pierwsze zwycięstwo na wiosnę, ale przede wszystkim nie wykorzystali okazji na awans w tabeli, co postawiłoby ich w korzystanej sytuacji przed ostatnimi spotkaniami w sezonie. Zamiast tego spadek może przyjść już w piątek, 9 czerwca.

Aktualizacja, 4.06.2023, godz. 20:06

W niedzielę Radunia Stężyca zremisowała ze Stomilem Olsztyn 0:0 w ostatniej kolejce eWinner 2. Ligi i utrzymała się na tym poziomie rozgrywkowym. To oznacza, że z grupy drugiej w III lidze spadną 3, a nie 4 zespoły.

Obecnie Bałtyk Gdynia traci 5 punktów do bezpiecznego 15. miejsca. Do końca sezonu pozostały 2 kolejki, zatem spadek może przyjść już w następnej kolejce. Wystarczy, że w piątek, 9 czerwca, Vineta pokona KP Starogard Gdański. W przypadku innego rozstrzygnięcia, brak utrzymania nastąpi bez wygranej biało-niebieskich z Jarotą Jarocin.in, może już oficjalnie spaść do IV ligi.

Zmudź 63, 87, Emche 90+1 - Sluga 77

BAŁTYK: Rabin - Kaźmierczak, Korpalski, Długołęcki, Waszczuk - Bach, Wołowski, Brodnicki (64 Gołuński), Kośnik, Fietz - Jankowski

Igor Jankowski: Mogliśmy tylko zyskać. Przeczytaj zapowiedź meczu Vineta Wolin - Bałtyk Gdynia Igor Jankowski: Mogliśmy tylko zyskać. Przeczytaj zapowiedź meczu Vineta Wolin - Bałtyk Gdynia

Bałtyk Gdynia do Wolina pojechał zbudowany dwoma zwycięstwami z rzędu i z świadomością, że rywale tej wiosny jeszcze nie wygrali. Jak się znów okazało, biało-niebiescy w tym sezonie dobrą drużyną na przełamanie, gdyż rywale wygrali 3:1.

Jednak w pierwszej połowie to gospodarze wyglądali lepiej. Co prawda, od strzału rozpoczął Jakub Bach, ale w dalszej części to Paweł Rabin miał najwięcej do roboty. Mimo to oba zespoły na przerwę schodziły z bezbramkowym remisem, choć ta sytuacja mogła zmienić się w końcówce pierwszej połowy. W doskonałej sytuacji, miejscowych z opresji wyratował golkiper.

W drugiej połowie działo się jeszcze więcej. Gospodarze objęli prowadzenie po golu Kacpra Żmudzia w 62. minucie. Za to podopieczni Roberta Jędrzejczaka odpowiedzieli piękną akcją, która zakończyła się trafieniem Marcela Slugi.

Bałtyk Gdynia - Sokół Kleczew 3:1. Poszli za ciosem, strata niemal odrobiona Bałtyk Gdynia - Sokół Kleczew 3:1. Poszli za ciosem, strata niemal odrobiona

W końcówce goście mili iść za ciosem. Przed szansą stawali chociażby Igor Jankowski czy Bach, ale to miejscowi zdobywali bramki. W 87. minucie Żmudź wpisał się na listę strzelców po raz drugi, a kropkę nad "i" w doliczonym czasie gry postawił Szymon Emche.

Gdynianie mają czego żałować, bo mieli doskonałą okazję na awans w tabeli nawet na 15. miejsce. To z pewnością ułatwiłoby drogę do utrzymania na 2 kolejki przed końcem.

Zamiast tego nadal jest przedostatnia pozycja. Spadek może przyjść już nawet w niedzielę. Stanie się tak, jeśli Radunia Stężyca nie zdoła się utrzymać w eWinner 2. Lidze.

18 Unia Janikowo 32 2 4 26 17:79 10
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Unia Janikowo po 17. kolejkach wycofała się z rozgrywek i na koniec sezonu zajmie ostatnie miejsce. Kolejne spotkania z jej udziałem będą weryfikowane jako walkower na korzyść rywala.
Tabela wprowadzona: 2023-06-04