Visła Bydgoszcz - Trefl Gdańsk 1:3. Siatkarze zwycięsko rozpoczęli maraton

23 lutego 2020 (artykuł sprzed 4 lat)

Trefl Gdańsk

Marcin Janusz (nr 5) został uznany MVP meczu Visła Bydgoszcz - Trefl Gdańsk 1:3. Na zdjęciu obok rozgrywającego kapitan drużyny, Wojciech Grzyb. Marcin Janusz (nr 5) został uznany MVP meczu Visła Bydgoszcz - Trefl Gdańsk 1:3. Na zdjęciu obok rozgrywającego kapitan drużyny, Wojciech Grzyb.

Trefl Gdańsk wygrał na wyjeździe z ostatnią drużyną tabeli, Visłą Bydgoszcz (21:25, 25:19, 25:15, 25:15). MVP został rozgrywający Marcin Janusz. Był to pierwszy mecz z sześciu, które czekają podopiecznych Michała Winiarskiego w PlusLidze w ciągu 18 dni. Kolejne spotkanie w ramach tego maratonu już 26 lutego, w środę w Ergo Arenie, gdzie o godzinie 18:30 rywalem będzie MKS Będzin.

VISŁA: Masny 1 punkt, Peszko 7, Woch 4, Filip 18, Quiroga 7, Gałązka 8, Bonisławski (libero) oraz Gryc, Cieślik, Gil, J.Urbanowicz 1, Siwczyk

TREFL: Janusz 4, Janikowski 4, Crer 9, Filipiak 18, Halaba 11, Grzyb 8, Olenderek (libero) oraz Kozub, Sasak, Schott 8

Trefl Gdańsk w ciągu 18 dni rozegrał 6 ligowych meczów. Dlatego Michał Winiarski próbuje rotować składem, aby wszystkim siatkarzom wystarczyło sił na ten maraton. W Bydgoszczy miał odpoczywać Ruben Schott. Jednak niemiecki przyjmujący musiał wejść na parkiet w drugim secie przy wyniku 13:14, bo zaczęło pachnięć niespodzianką.

Outsider PlusLigi dobrze wszedł w mecz. Rozpoczął od 3:0. Co prawda Trefl szybko wyrównał na 6:6, ale później znów oddał pole rywalom. Po asach serwisowych Janusza Gałązki bydgoszczanie odskoczyli na 18:13, a gdy do kłopotów w przyjęciu dołożyły się problemy w ataku, przewaga miejscowych urosła nawet do 6 punktów (20:14).

Co nakręca siatkarzy Trefla Gdańsk?

Iskierka nadziei na odwrócenia losów tego seta pojawiła się po gdańskiej stronie, gdy na zagrywce był Paweł Halaba, a po siatką "ścianę" stawiał Wojciech Grzyb. Udało się zbliżyć na 21:23.

Wówczas o przerwę poprosił miejscowy trener, Przemysław Michalczyk. Po wznowieniu gry Halaba zepsuł zagrywkę, a przy pierwszej piłce setowej Mateusz Janikowski został zablokowany przez Gałązkę.

W drugim secie przy zagrywce Marcina Janusza Trefl odskoczył na 9:4. I wtedy znów pojawiły się błędy i to niemal w każdym elemencie. Dlatego, gdy Visła objęła prowadzenie 14:13, na parkiecie pojawił się Schott. Poprawił przyjęcie, a także był skuteczny w ataku, w którym w pewnym momencie miał blisko 70 procent skuteczności.

Przy 13:15 złą serię Trefla przełamał po ataku ze środka Grzyb. Następnie udał się na zagrywkę, którą opuścił po wyprowadzeniu swojej drużyny na prowadzenie 18:15.

Jako się okazało, rywale zostali rozbici na dobre. Ponownie do walki zmobilizowali się dopiero w... czwartym secie. Trzeci oddali niemal bez najmniejszego oporu. Ani razu nie mieli w nim nawet punktowego remisu. Pierwszy czas wykorzystali przy 2:6, a drugi przy 12:19.

W czwartej partii wyrówna gra trwała do 6:6. Bydgoszczan zatrzymały dopiero udane bloki Bartosza FilipiakaPablo Crera. Tym samym trzy punkty z rzędu zapisane zostały na gdańskie konto.

Trener Michalczyk próbował wybić Trefl z uderzenia czasami i już do 9:14 wykorzystał wszystkie przysługujące mu przerwy. Korzystał też z challenge'u. Nic nie wskórał. Żółto-czarni tym razem uniknęli straty punktu, jak to miało miejsce w pierwszej rundzie, gdy u siebie wygrali tylko 3:2.

Tym razem po zwycięstwo sięgnęli po czterech setach. Zadanie ułatwiły im błędy gospodarzy, których było coraz więcej, czym dłużej trwał mecz. Przy serwisach Janusza, później uznanego MVP spotkania, przewaga urosła do 22:13. Natomiast grę przy drugiej piłce meczowej skończył Janikowski.

14 Visła Bydgoszcz 21 2 19 24:61 11
Po sezonie zasadniczym (każdy z każdym mecz i rewanż) 8 najlepszych drużyn w play-off zagra o miejsca 1-8. Pozostałe drużyny kończą sezon, a najsłabszy zespół zostanie zdegradowany z PlusLigi.
Tabela wprowadzona: 2020-02-23

Wyniki 21 kolejki

• Visła Bydgoszcz - TREFL GDAŃSK 1:3 (25:21, 19:25, 15:25, 15:25)
  • MKS Będzin - GKS Katowice 3:0 (25:17, 25:18, 25:23)
  • Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (19:25), 23:25, 23:25)
  • Verva Warszawa Orlen Paliwa - PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:22, 31:29, 18:25, 25:14)
  • Grupa Azoty Zqksa Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:20, 25:22, 25:19)
  • Jastrzębski Węgiel - Cerrad Enea Czarni Radom 0:3 (23:25, 26:28, 19:25)
  • Ślepsk Malow Suwałki - Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1 (17:25, 25:22, 25:19, 25:22)

Opinie (5) 1 zablokowana

• Super!

ważne 3 punkty dla Trefla!!!! Gratulacje!!!!

• 14 4

• I bardzo fajnie, trzeba wygrywać co można a z drużynami z topu co się uda, z tym składem to będzie sukces, tylko jak dlugo pan prezes będzie stawiał na minimalizm to trwa już parę lat i końca nie widać.

• 8 7

• Bravo!!!

Gratulacje Panowie!!! Teraz ogień na meczu w środę z Będzinem!

• 18 0

• brawo sławek!

7 punktów to świetny wynik, szczególnie z nie najlepszym do tego sportu wzrostem