Vistal zwyciężył w Chorzowie

22 października 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Vistal wygrał na wyjeździe z Ruchem Chorzów. Na zdjęciu Patricia Machado-Matieli. Vistal wygrał na wyjeździe z Ruchem Chorzów. Na zdjęciu Patricia Machado-Matieli.

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia pokonały na wyjeździe Ruch Chorzów 26:22 (13:11). Na początku drugiej połowy niżej notowane rywalki doszły mistrzynie Polski na bramkę różnicy, ale podopieczne Agnieszki Truszyńskiej nie pozwoliły wydrzeć sobie wygranej. W dobrych zatem nastrojach przystąpią w środę do kolejnego meczu z Ligi Mistrzyń. O godzinie 18:30 w Gdynia Arena stawi się utytułowany Kirm Mercator Ljubjana.

Ruch: Kajumowa, - Jaskiewicz, Jasinowska 3, M.Drażyk 3, Polańska, Masłowska 1, Lesik, Piotrkowska 7, Doktorczyk, Rodak 2, Kiel, Lipok 3, Stokowiec 3

VISTAL: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 3, Pękala, Kamińska, Stanulewicz 4, Zych 4, Kozłowska 5, Gutkowska, Machado-Matieli 2, Szarawaga 2, Kulwińska 5, Uścinowicz, Błaszkowska 1

Gdynianki do Chorzowa pojechały odegrać się po przegranej w Koszalinie, gdzie podopieczne Agnieszki Truszyńskiej dopiero po raz drugi w tym sezonie zaznały goryczy ligowej porażki. Bez względu na wszystko, Vistal był zdecydowanym faworytem tego pojedynku.

VISTAL ROZTRWONIŁ PRZEWAGĘ W KOSZALINIE

Pierwsze minuty niedzielnego pojedynku były bardzo wyrównane. Pierwszą dwubramkową przewagę przyjezdne uzyskały dopiero w 14. minucie po rzucie Magdaleny Stanulewicz. Chwilę później, gdy chorzowianki grały w osłabieniu, Vistal zdołał odskoczyć na trzy trafienia, a trener Ruchu Jarosław Knopik poprosił o czas.

Po wznowieniu gry miejscowe zdobyły bramkę, ale nie były w stanie tego powtórzyć przez kolejne 7 minut dzięki czemu Vistal odskoczył na pięć trafień. Chorzowianki zmobilizowały się jednak na ostatnie 5 minut przed przerwą i zdołały zmniejszyć stratę do zaledwie dwóch bramek.

Po zmianie stron Ruch rozpoczął od zdobycia kolejnej bramki, ale Vistal odpowiedział trafieniami Joanny KozłowskiejPatricii Machado Matieli. Choć rzutu karnego nie wykorzystała Katarzyna Janiszewska, przyjezdne cały czas panowały nad sytuacją, a na 4 minuty przed końcem gry prowadził różnicą 6 bramek, utrzymując to prowadzenie nawet podczas gry w osłabieniu.

Ostatecznie ambitnie grające gospodynie zmniejszyły rozmiary porażki, ale niespodzianki nie było. Vistal wywozi z Chorzowa komplet punktów.

12 Korona Handball Kielce 7 0 0 0 7 160:211 0
Po 22. kolejce utworzone zostaną dwie grupy. Drużyny zagrają o miejsca 1-6 oraz 7-12 systemem każdy z każdy mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostaną zaliczone.
Tabela wprowadzona: 2017-10-23

Wyniki 7 kolejki

• Ruch Chorzów - VISTAL GDYNIA 22:26 (11:13)
  • KPR Gminy Kobierzyce - Metraco Zagłębie Lubin 24:26 (12:10)
  • UKS PCM Kościerzyna - Perła Lublin 18:41 (5:21)
  • Piotrcovia - Pogoń Szczecin 26:28 (13:14
  • KPR Jelenia Góra - Energa AZS Koszalin 20:26 (9:9)
  • Korona Handball Kielce - Kram Start Elbląg 22:39 (9:19)
  • Awansem z 11. kolejki
  • Energa AZS - VISTAL 26:25 (11:16)

Opinie (16) 1 zablokowana

• Skąd oceny zawodniczek?! (3)

Czy ktoś z oceniających widział w ogóle ten mecz?!

• 11 5

• po lajfach pewnie.:))))))))))))

• 5 3

• ale potrafią czytać widzą bramki.... mają swoją źródła informacji (1)

więc wiary w ludzi

• 0 3

• i nie znają się na tym jak ty

Jak wyłącznie po ilości bramek można ocenić grę zawodniczki?! Co np. z gra obronną, rozegraniem etc.? Wiarę w ludzi mam - widzę, że większość się nie zna ale się za to wypowie (oceni)

• 2 2

• Najważniejsze, ze punkty jadą do Gdyni!