Vistal liderem Superligi piłkarek ręcznych

26 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Joanna Kozłowska zaczęła pierwszą serię bramkową Vistalu, która dała sygnał jej koleżankom do "odjazdu" KPR. Joanna Kozłowska zaczęła pierwszą serię bramkową Vistalu, która dała sygnał jej koleżankom do "odjazdu" KPR.

W przyspieszonym o kilka dni meczu 8. kolejki PGNiG Superligi szczypiornistki Vistalu rozbiły na własnym boisku KPR Jelenia Góra 32:18 (16:8). Wygrana sprawiła, że gdyński zespół zasiadł na fotelu lidera rozgrywek.

VISTAL: Kordowiecka, Kamińska - Janiszewska 4, Łabuda 2, Urbaniak 3, Dorsz 2, Kobylińska 2, Stanulewicz, Kozłowska 3, Matieli 3, Szarawaga 3, Granicka 1, Borysławska 2, Uścinowicz 3, Macedo 4

KPR: Hoffman, Filończuk, Ciesiółka - Bogacka 1, Bielecka, Bilenia 7, Tomczyk 1, Maziarz 2, Kobzar, Załoga 2, Kanicka, Oreszczuk, Herbut 1, Janas 2, Skowrońska 2

Mecz został przyspieszony na prośbę trenera gości, Tomasza Konitza. Jest on jednocześnie szkoleniowcem reprezentacji Polski juniorek. Tuż po spotkaniu w Gdyni wybrał się na konsultacje kadry do Giżycka. Wśród 18 powołanych do jego drużyny są 4 zawodniczki z Trójmiasta: Oliwia Kamińska, Paulina Uścinowicz (obie z pierwszej drużyny Vistalu) oraz Małgorzata GranickaJagoda Błaszkowska. Dwie pierwsze oczywiście znalazły się w składzie.

To nie jedyne kadrowiczki z Vistalu. Do pierwszej drużyny biało-czerwonych pretendują: Małgorzata Gapska (powrót do kadry po blisko rocznej przerwie), Weronika Kordowiecka, Monika Kobylińska, Joanna Kozłowska, Katarzyna JaniszewskaJoanna Szarawaga.

Cała drużyna wypadła wręcz wzorowo na tle KPR, który tempo Vistalu wytrzymał tylko przez 9 minut środowego starcia. Wtedy dwa trafienia z rzędu zaliczyła Joanna Kozłowska, gdynianki prowadziły 6:4. Za chwilę przewagę powiększyła Katarzyna Janiszewska i zaczął się odjazd gdynianek. Przyjezdne przez kolejnych 21 min. były w stanie jedynie podwoić swój dorobek bramkowy. Natomiast szczypiornistki Pawła Tetlewskiego stać było dwukrotnie na serię 4:0. Dlatego do przerwy prowadziły już 16:8.

Drugą połowę od skutecznych rzutów rzutów zaczęły Aneta Łabuda, Martyna BorysławskaVitoria Macedo i zrobiło się 9 bramek przewagi (19:8). Zawodniczki Vistalu nie znały tego dnia słowa litość. Pomiędzy 45 a 48 min. zaliczyły serię 5:0 i było 27:11. 16 goli różnicy, właśnie tyle wynosiła najwyższa przewaga Vitsalu, który dzięki zwycięstwu zasiadł na fotelu lidera PGNiG Superligi Kobiet.