Vistal Łączpol wygrał także w Jeleniej Górze

Marta
10 marca 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Loredana Mateescu Loredana Mateescu

Szczypiornistki Vistalu Łączpolu zapewniły sobie awans do strefy medalowej kobiecej Superligi. W sobotę, po raz drugi, tym razem na wyjeździe gdynianki pokonały KPR Jelenia Góra 36:29 (17:16). W półfinale rywalem podopiecznych Thomasa Orneborga i Adriana Struzika będzie SPR Lublin. ta faza rozpocznie się dopiero 14 kwietnia, gdyż teraz nastąpi przerwa dla reprezentacji Polski.

KPR: Szalek, Kozłowska - Załoga 8, Dąbrowska 8, Fursewicz 4, Buklarewicz 4, Stocha 2, Galińska 2, Odrowska 1, Kubicka 0, Marceluk 0.

VISTAL ŁĄCZPOL: Mikszto, Brzezińska - Koniuszaniec 7, Mateescu 5, Siódmiak 5, Kobzar 4, Kulwińska 4, Szwed 3, Białek 3, Sulżycka 3, Andrzejewska 2, Królikowska 0, Jędrzejczyk 0, Głowińska 0.

Choć "siódemka" z Jeleniej Góry prowadziła w sobotę tylko raz - 1:0 na początku meczu - to wcale rywalizacja Vistalu Łączpolu z ekipą KPR-u nie była jednostronna. W pierwszej połowie wynik bliski był remisu. Gdynianki prowadziły jedną, najwyżej dwiema bramkami. Spotkanie toczyło się według schematu "bramka za bramkę".

Taki obrót sprawy przewidywała jednak w rozmowie z naszym portalem skrzydłowa gdańskiej ekipy Karolina Sulżycka i drugi trener gdynianek Adrian Struzik. Po 5 minutach meczu było 3:1 dla gości, po kwadransie ekipa Thomasa Orneborga prowadziła 9:7. Po pierwszej połowie gdynianki prowadziły jednym trafieniem 17:16.

Zespół gości wytrzymał jednak lepiej tempo i trudy wyrównanego meczu. Jeszcze przez kilka minut drugiej partii trwała wyrównana walka ale mniej więcej od 40 minuty coraz wyraźniejsze prowadzenie zaczęły obejmować gdynianki.

W 40 minucie było 22:20 i decydujący okazał się kolejny kwadrans meczu. Na 7 minut przed końcem rywalizacji Vistal Łączpol prowadził już 33:22 i mógł pozwolić sobie na lekkie rozluźnienie gry i dyscypliny taktycznej w końcówce spotkania. Ostatecznie gdynianki wygrały 36:29 i już po dwóch meczach zapewniły sobie awans do półfinałów. Zmierzą się w nich z zespołem SPR-u Lublin, który również w dwóch meczach odprawił KSS Kielce.

Drugą parę półfinałowa utworzy Metraco Zagłębie Lubin i zwycięzca rywalizacji AZS Politechnika Koszalińska - Ruch Chorzów. Po pierwszym meczu prowadzi zespół z Koszalina.

Drużyny na przygotowania czas będą miały aż do 14 kwietnia. Teraz nastąpi przerwa dla reprezentacji Polski. Powołania otrzymało aż pięć gdynianek (czytaj więcej).