Vistal roztrwonił przewagę w Koszalinie

18 października 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Katarzyna Janiszewskia (z piłką) była najlepiej punktującą zawodniczką Vistalu w meczu z Energą AZS. Katarzyna Janiszewskia (z piłką) była najlepiej punktującą zawodniczką Vistalu w meczu z Energą AZS.

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia przegrały na wyjeździe z Energą AZS Koszalin 25:26 (16:11) w dużej mierze na własne życzenie. Podopieczne Agnieszki Truszyńskiej prowadzenie roztrwoniły przewagę z pierwszej połowy, gdy czerwoną kartką ukarana została Aleksandra Zych. W niedzielę mistrzynię Polski czeka kolejny wyjazd. O godzinie 18 zagrają z Ruchem w Chorzowie.

Energa AZS: Kowalczyk, Sach - Grobelska 1, Protsenko, Michałów 1, Mazurek, Smbatian 3, Tracz 4, Roszak 7, Kaczanowska, Lalewicz, Urbaniak 8, Rycharska 2, Nowicka

VISTAL: Gapska, Kordowiecka 1, Kamińska - Janiszewska 8, Łabuda, Stanulewicz, Zych 4, Kozłowska 4, Gutkowska 3, Machado-Matieli 2, Błaszkowska, Szarawaga, Kulwińska, Uścinowicz 3

ANETA ŁABUDA O POWROCIE PO KONTUZJI, SUPERLIDZE I SZANSIE W LIDZE MISTRZYŃ

Wtorkowy mecz w Koszalinie przez pierwsze 20 minut przebiegał pod znakiem wymiany ciosów. Po trzech bramkach Pauliny Uścinowicz Vistal prowadził 5:4, ale długo nie mógł zbudować przewagi większej niż różnicą jednego trafienia. Gdy się udało (8:6 po trafieniu Kingi Gutkowskiej), Energa AZS doprowadziła do wyrównania 9:9 za sprawą Romany Roszak.

Kluczowa dla dalszego przebiegu pierwszej połowy okazała się czerwona kartka dla Moniki Michałów. Rozgrywająca została wyrzucona z boiska w 22 minucie meczu po faulu na Gutkowskiej. Wtedy gdynianki zanotowały serię kolejnych 4 trafień i odskoczyły gospodyniom. Po drodze rzut karny dla Energi zmarnowała była zawodniczka Vistalu Gabriela Urbaniak.

Choć gdynianki osiągnęły nawet prowadzenie różnicą 6 bramek, ostatecznie na przerwy zeszły z zaliczką 5 trafień. Druga część meczu rozpoczęła się jednak dla podopiecznych Agnieszki Truszyńskiej koszmarnie. Wprawdzie najpierw na 17:11 trafiła Katarzyna Janiszewska, ale w kolejnych 12 minutach gdynianki zdobyły tylko jedną bramkę autorstwa Joanny Kozłowskiej.

Wykorzystały to rywalki, które doprowadziły do wyniku 18:18. Tuż przed trafieniem na remis Roszak, czerwoną kartką za faul na skrzydle ukarana została Aleksandra Zych i zrobiło się naprawdę nerwowo. Tym bardziej, że w bramce gospodyń znakomicie spisywała się w drugiej części meczu doskonale znana gdyńskim kibicom Beata Kowalczyk.

Gdynianki pozbierały się podczas 2-minutowej kary dla Hanny Rycharskiej, podczas której rzuciły dwie bramki i wyszły ponownie na prowadzenie 20:18. O czas poprosiła trenerka gospodyń Anita Unijat. Koszaliniankom udało się doprowadzić do remisu.

W końcowych minutach po wykluczeniu zaliczyły Magdalena Staniszewska i Janiszewska, a z rzutu karnego na prowadzenie wyprowadziła koszalinianki Urbaniak. W ten sam sposób chwilę później wyrównała Janiszewska. Skrzydłowa poszła na wymianę ciosów z Roszak. To one rzucały bramki, gdy ważył się końcowy wynik. W 58. minucie Kasia trafiła kontaktową bramkę na 24:25, a o czas poprosiły gospodynie, którym zostało 100 sekund na obronę jednobramkowego prowadzenia.

Do remisu doprowadziła Patricia Machado Matieli, ale szaloną końcówkę spotkania rozstrzygnęła Rycharska. Po jej rzucie Vistal szukał kolejnego wyrównania, ale stracił piłkę i o czas ponownie poprosiły akademiczki, którym tym razem zostało nieco ponad 30 sekund. Dwukrotnie faulowana była Roszak, a Vistal nie zdołał doprowadzić do remisu.

To druga porażka gdynianek w tym sezonie PGNiG Superligi. W niedzielę o godz. 18 mistrzynie Polski zmierzą się także na wyjeździe ze znacznie niżej notowanym Ruchem Chorzów.

12 Korona Handball Kielce 7 0 0 0 7 160:211 0
Po 22. kolejce utworzone zostaną dwie grupy. Drużyny zagrają o miejsca 1-6 oraz 7-12 systemem każdy z każdy mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostaną zaliczone.
Tabela wprowadzona: 2017-10-23

Wyniki 7 kolejki

• Ruch Chorzów - VISTAL GDYNIA 22:26 (11:13)
  • KPR Gminy Kobierzyce - Metraco Zagłębie Lubin 24:26 (12:10)
  • UKS PCM Kościerzyna - Perła Lublin 18:41 (5:21)
  • Piotrcovia - Pogoń Szczecin 26:28 (13:14
  • KPR Jelenia Góra - Energa AZS Koszalin 20:26 (9:9)
  • Korona Handball Kielce - Kram Start Elbląg 22:39 (9:19)
  • Awansem z 11. kolejki
  • Energa AZS - VISTAL 26:25 (11:16)

Opinie (30) ponad 10 zablokowanych

• (9)

wez ty się człowieku od tej Truszynskiej odczep. Wstyd, kobieta robi co moze i daje sobie w tym swietnie rade, sklad bez wzmocnien ale z juniorkami które spisują się wyjątkowo świetnie na które psy świata byly wieszane.. Dziewczyny gratulacje. Walczylyscie . Wstydu nie ma

• 16 19

• Jak tak dalej pójdzie to spadniemy (4)

Nasi zgodowicze z Lubina mistrzami będą

• 7 5

• (1)

i co ? świat ci sie zawali, bedziesz miał problem w zyciu prywatnym?. Więcej wiary i wsparcia dla dziewczyn i trenerki

• (2)

Zakochany w trener? Gdzie ty masz oczy??

• 1 0

• odpiiiiil się odwmnie ćmoku (1)

Ty ćmoku odpier...L się od marka r chamie pisz za siebie buraku i jeszcze nie pisze się zakochany w trener tylko w trenerce nieuku parszywy

• 0 1

• Dziad to dziad

• 0 0

• Trenerka to pomysł na TYLKO na swoje juniorki. Na seniorki to już za mały łeb ma. W rozwoju cofają się wszystkie starsze.

• 3 0

• I o tym właśnie pisałam pod poprzednim artykułem. (1)

Twierdza Koszalin jednak nie zdobyta!
    A tak bardzo nie chciałam być złym prorokiem :(

• 8 1

• Przegrana przez karne

• 0 1

• bieda w spólce, bieda w drużynie

ale uwaga - dziewczyny - nie poddawajcie sie!

• 10 1

• Ale jaja

• 4 0

• Co się dzieje ? Natychmiast reagować na te niedozwolone porażki, bo niedługo będzie za późno.

• 6 2

• (2)

Za wyniki odpowiada trener... widać,że się 'odrobinę' gubi,,postawiła w drugiej połowie na Kozę a dziewczyna po tygodniu przerwy nie grzeszyła skuteecznością, zabrakło siły w ostatnich 20 minutach bo Pani nie daje zmian tylko piłuje jeden skład a tu enty mecz w miesiącu, nie brała czarwsu w odpowiednim momencie, nie próbowała zmienić obrony, piłek do skrzydeł brak, dobrze ze Kasia jak co mecz ciągnie gre, zero bramek kołowych? Trzeba grac na tej samej intensywności dwie połowy, pierwsza była świetna brawo za nią,

• 11 3

• Po co (1)

Co mecz te same słuszne uwagi co do gry Naszej Drużyny.Vistalu już nie ma i nie będzie!Pani trener naprawde nie wyciąga żadnych wniosków zostatniego kolejnego złego meczu.Ona chyba nie czyta komentarzy tutaj A Ci co Ją bronią to chyba jeszcze żyją latami komuny."Słuszną linię ma nasza(trenerka) władza!!!

• 6 4

• Co za bzdury

• 0 2

• :-((((((( (3)

8 bramek dla Koszalina Gabi nigdy nie rozumialem dlaczego u nas była niedoceniana

• 14 2

• 6 z karnych

• 2 0

• (1)

Bo pani trener miała już na jej miejsce swoją juniorkę

• 2 4

• O ile się nie mylę to Gabi przez 3 lata kontraktu grała wstawki ale kto był wtedy trenerem. Dajcie spokój tym juniorkom bo one sprawują się dobrze. Ona sama miała dosyć siedzenia na ławie

• 4 1

• BRAWO (2)

Brawo dla Kasi. Jedyna ktora trzyma jakikolwiek poziom .
    Po raz kolejny pokazuje swoja jakosc. Wyrasta nam na liderke druzyny w tym sezonie.

• 7 2

• Kasia

Kasia zawsze miała klasę i "zęba". Życzę jej jak najlepiej. Niech idzie w ślady Kobi.

• 2 1

• bo snickers zjadła i odpoczęła po MŚ w Serbii buahahahahahahahaha :-D

• 0 2

• Hmm

Z ilości i miejsca rzutu wygląda to tak jakby trener miała pojęcie tylko o rozegraniu,bo te pozycje zdobywały bramki. Przykre to.

• 2 3

• Ludzie za podania do pierwszej linii nie odpowiada trener tylko sama zawodniczka(rozgrywajaca) która przebywa na boisku.