Vozdecky - kat z Sanoka

Krzysztof Klinkosz
22 grudnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Trójmiejscy kibice hokeja przeżywają ostatnio ciężkie czasy. Najpierw musieli przeżyć kompromitację kadry do lat 20, a we wtorek w Sanoku w ekstralidze zespół Energi Stoczniowca uległ KH Ciarko 2:6 (0:0, 0:3, 2:3). Dla gdańszczan był ostatni mecz ligowy w tym roku, ale w przerwie między świątecznej zaprezentują się jeszcze w turnieju finałowym Pucharu Polski, który odbędzie się w Tychach.

1:0 Vozdecky as. Cacho, Milan (32.22)
2:0 Vozdedky as. Rąpała (34.44)
3:0 Vozdecky as. Milan, Valecko (38.28 w przewadze)
4:0 Poziomkowski as. Mermer, Ćwikła (47.07)
4:1 M.Wróbel as. Maj (50.03)
5:1 Owczarek as. Mermer (53.08)
6:1 Cacho as. Vozdecky (55.48)
6:2 Furo as. Ziółkowski (58.59)

ENERGA STOCZNIOWIEC: Soliński; Mat.Rompkowski - A. Kostecki, Skrzypkowski - Maciejewski, Smeja - Benasiewicz, Kantor - Kabat; Skutchan - Rzeszutko - Vitek, Furo - M.Wróbel - Jankowski, Mac.Rompkowski - Maj - Wróblewski oraz Steber, Ziółkowski.

Gdańszczanie mają "pod górkę" w meczach z Sanokiem w tym sezonie. Szczególnie "uwziął się" na nich Martin Vozdecky, który tylko we wtorek zdobył trzy bramki otwierające wynik meczu. Hokeistom Energi Stoczniowca nie pomógł nawet powrót Marka Wróbla, który odcierpiał już karę zawieszenia. W zespole Andrzeja Słowakiewicza zabrakło natomiast jego starszego brata Bartłomieja.

Szkoda, że gdańszczanie nie wykorzystali kilku sytuacji w pierwszej tercji meczu, być może wówczas spotkanie ułożyłoby się inaczej. A tak na bramki obserwatorzy spotkania w Sanoku czekali aż do 33 minuty. Niestety w ciągu 6 minut i 6 sekund gdańszczanie stracili aż trzy gole.

Autorem wszystkich trafień był wspomniany wcześniej Vozdecky, który zasłużył na miano kata "Stoczni". Najpierw zmienił on lot krążka po silnym strzale Viliama Cacho, później Czech po pokonał Sylwestra Solinskiego po solowej akcji aż wreszcie w 39 minucie wykorzystał dokładne podanie Wojciecha Milana.

Na 4:0 dla sanoczan podwyższył w 48 minucie Piotr Poziomkowski, który jeszcze w zeszłym sezonie grał nad morzem. Pierwsze trafienie gdańszczanie zaliczyli na swoim koncie dopiero na początku 51 minuty gry. Na listę strzelców wpisał się powracający po zawieszeniu Marek Wróbel. Gdańszczanie nie byli jednak w stanie odwrócić losów meczu zwłaszcza, że w 56 minucie przegrywali już 1:6.

Na zakończenie meczu, rozmiary porażki minimalnie zmniejszył Milan Furo.

Teraz przed gdańszczanami krótka przerwa świąteczna, po niej już w dniach 29-30 grudnia zaplanowany mają występ w finałowym turnieju Pucharu Polski. Cztery drużyny rywalizować będą w Tychach, a gospodarze bronią trofeum wywalczonego w minionym roku w Gdańsku, po pamiętnym finale z Energą Stoczniowcem.

Według pucharowej "drabinki" gdańszczanie w półfinale (29 grudnia) zmierzyć się mają z Akuną Naprzodem Janów, drugą parę utworzą GKS Tychy i JKH GKS Jastrzębie. Finał zaplanowano na 30 grudnia.

Pozostałe wyniki 32 kolejki PLH:
Grupa A - Akuna Naprzód Janów - JKH GKS Jastrzębie 7:4 (2:0, 2:2, 3:2), Comarch Cracovia - Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec 5:3 (1:0, 1:2, 3:1), GKS Tychy - Wojas Podhale Nowy Targ 6:1 (3:1, 1:0, 2:0).
Grupa B: TKH Nesta Toruń - Aksam Unia Oświęcim 2:3 (0:1, 2:0, 0:2).