W Białymstoku nie pomógł gol z 7. minuty

Krzysztof Klinkosz
6 sierpnia 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Kiedy w Białymstoku już siódmej minucie Ivans Lukjanovs otworzył wynik spotkania, wydawało się, że gdańszczanie na dobre przełamali niemoc strzelecką z pierwszej kolejki. Niestety, kolejnych swoich szans nie wykorzystywali, a sami zainkasowali dwa gole. Jagiellonia pokonała Lechię 2:1 (1:1). Końcowy rezultat ustalił Tomasz Frankowski, dla którego była to 150. bramka w ekstraklasie!

JAGIELLONIA JAGIELLONIA
Sandomierski - Bartczak, Skerla, Cionek, Norambuena - Kupisz, Grzyb, Plizga, Hermes, Makuszewski - Frankowski
Sędziowie: Gil (Lublin)
Małkowski - Deleu, Bąk, Vućko, Hajrapetjan - Nowak, Machaj, Pietrowski - Traore, Dawidowski, Lukjanovs.
  • 46' Makuszewski Zmiany Pawłowski
  • 46' Grzyb Zmiany Tymiński
  • 72' Kupisz Zmiany Seratlić
  • 64' Nowak Zmiany Benson
  • 70' Dawidowski Zmiany Wiśniewski
  • 86' Traore Zmiany Poźniak
  • 39' Skerla
  • 88' Frankowski
  • 7' Lukjanovs
  • 46' Tymiński
  • 69' Norambuena
  • 16' Deleu
  • 48' Nowak
  • 59' Hajrapetjan

1'
Mecz rozpoczęli gospodarze
1'
Gdańszczanie starają się wysoko atakować rywali
2'
Skuteczna interewncja gdańszczan i od bramki rozpocznie Małkowski
3'
Obydwie ekipy starają się opanować na początek środek pola
4'
Od bramki wznawia Sandomierski
7'
[0:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Lukjanovs. Łotysz itrzymał idealne dośrodkowanie z rzutu rożnego na 3 metr od bramki, osaczony przez kilku graczy Jagielloni upadł na piłkę, podniósł się jednak błyskawicznie i skierował ją do siatki
9'
Szybka akcja gości jednak Pietrowski zdecydował się na strzał z daleka bardzo niecelny
11'
"Franek - łowca bramek" na spalonym i rozpoczynają gdańszczanie
13'
Bartczak po dośrodkowaniu z wolnego głową przenosi piłkę nad poprzeczką.
14'
W odpowiedzi Machaj zza pola karnego ale również niecelnie.
15'
Plizga faulowany przed polem karnym Lechii
15'
Gdańszczanie odzyskali piłkę ale Traore przegrał pojedynek z Bartczakiem
16'
Żółtą kartką został ukarany Deleu (LECHIA).
17'
Plizga bezpośrednio w wolnego i Małkowski piąstkuje na róg
17'
Korner nie wyszedł "Jadze" i w ataku pozycyjnym gdańszczanie.
18'
Błąd defensorów Lechii i niepilnowany Kupisz oddał strzał z 20 metrów, nieco nad bramką
19'
Gospodarze ponownie złapani na spalonym
21'
Podwajany Traore nie jest w stanie rozwinąć akcji gości
23'
Kontra Lechii ale Nowakowi gospodarze odebrali piłke w polu karnym
24'
Piłka jednak pozostała na połowie gospodarzy, ale akcja Lechii przerwana.
25'
Dawidowski w polu karnym gospodarzy głową zagrywał do Lukjanovsa, piłką dostał jeszcze Traore ale z akcji nic nie wyszło.
26'
Lukjanovs sam zdecydował się na strzał, bezskutecznie
28'
Pilka częściej na połowie gospodarzy ale groźnych sytuacji brakuje
29'
Traore rozpędzał się ale został sfaulowany
30'
Hajrapetjan głęboko w pole karne z wolnego ale niestety nikt nie sięgnął piłki i nie wykończył akcji.
32'
Frankowski pomagał sobie ręką przy opanowaniu piłki w polu karnym Lechii
32'
Hajrapetjan w pole karne ale nie doszedł do piłki Lukjanovs
34'
Łotysz ponownie próbował strzelać ale zablokował go Skerla
35'
Dośrodkowanie Hajrapetjana ale w polu karnym faulował Traore
36'
Machaj przerywa akcję gospodarzy ale przy okazji faulował.
39'
[1:1] JAGIELLONIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Skerla. Plizga z wolego zagrał w pole karne tam piłkę musnął głową Skerla i futbolówka powoli wtoczyła się do siatki
40'
Traore w polu karnym ale do jego dośrodkowania nikt nie doszedł
41'
Deleu głową do Małkowskiego a ten miał trudności ze złapaniem piłki
42'
Traore wywalczył rzut rożny
43'
Bąk głową chiał zagrać pod poprzeczkę i Sandomierski łapał na raty
44'
Gdańszczanie rozpoczynają od bramki ale Małkowski zagrywal niecelnie
45'
Niebezpieczna sytuacja w polu karnym Lechii, Małkowski z trudem wybija piłkę po dośrodkowaniu z kornera i strzale nieobstawionego Bartczaka.
45'
Koniec pierwszej połowy: Jagiellonia - Lechia 1:1.
46'
Sędzia rozpoczyna drugą część meczu.
46'
JAGIELLONIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Makuszewski, w jego miejsce wchodzi Pawłowski.
46'
JAGIELLONIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Grzyb, w jego miejsce wchodzi Tymiński.
46'
Żółtą kartką został ukarany Tymiński (JAGIELLONIA). Otrzymuje kartkę w niespełna minutę po wejściu na boisko
47'
Doskonała sytuacja Lechii zmarnowana, w polu karnym nie trafił w piłkę Lukjanovs
48'
Żółtą kartką został ukarany Nowak (LECHIA).
48'
Frankowski fauluje Małkowskiego
49'
Deleu w pole karne do Dawidowskiego ale ten zamiast strzelać szukał lepiej ustawionych kolegów.
51'
Za linią końcową masażysta Lechii mrozi Małkowskiemu kolano.
52'
Pietrowski "wycięty" przed własnym polem karnym
52'
Szarża Nowaka powstrzymana przez Cionka
54'
Udana interwencja Małkowskiego ale wprowadzenie piłki do gry fatalne
55'
Szarża Lukjanovsa prawą stroną jednak powstrzymana przez gracza Jagiellonii
56'
Dośrodkowanie Deleu padło łupem Sandomierskiego
56'
Deleu na spalonym
57'
Tym razem gdańszczanie zastawili udaną pułapkę ofsajdową.
58'
Traore strzelał z 13 metrów ale piłka została zablokowana
59'
Żółtą kartką został ukarany Hajrapetjan (LECHIA).
60'
Lukjanovs przerywa akcję gości
60'
Frankowski znów na spalonym ale zanim piłkarze usłyszeli gwizdek interweniować musiał Małkowski.
60'
Małkowski po interwencji z dala od bramki znów trafił w ręce lekarzy, nie podnosi się z murawy.
63'
Fatalny, kolejny błąd gdańszczan w środku pola, Pawłowski jednak strzelił nad poprzeczką.
64'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nowak, w jego miejsce wchodzi Benson.
65'
Traore w samodzielnym rajdzie powstrzymany jednak tużprzed polem karnym
66'
Deleu do Bensona ale piłkę zdejmuje gdańszczaninowi z głowy obrońca "Jagi".
66'
Dośrodkowanie do Bensona przecięte w ostatniej chwili przez gospodarzy
68'
Frankowski zaatakował sam, Bąk w ostatniej chwili wybił na róg
69'
Żółtą kartką został ukarany Norambuena (JAGIELLONIA). Za faul na Bensonie
70'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Dawidowski, w jego miejsce wchodzi Wiśniewski.
72'
JAGIELLONIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kupisz, w jego miejsce wchodzi Seratlić.
72'
Lukjanovs pociągnął lewym skrzydłem, odegrał do Machaja, jednak piłkę przejęli gospodarze
73'
Jagiellonia wyszła z kontrą, na szczęście na czas wrócił Bąk
75'
Hajrapetjan w pole karne ale nikt nie wykorzystał dośrodkowania
75'
Vućko strzelał w polu karnym z około 11 metrów Sandomierski na raty ale jednak broni
77'
Akcja Lechii powstrzymana faulem
78'
Hajrapetjan wybija piłkę gospodarzom na wysokości pola karnego Lechii
78'
Benson do Deleu ale dośrodkowanie tego drugiego trafia w próżnię.
79'
Wiśniewski sprzed pola karnego ale tylko róg dla Lechii
80'
Hajrapetjan w pole bramkowe z rogu ale nikt z gdańszczan nie doszedł do piłki
81'
Cionek fauluje Wiśniewskiego
82'
Po dośrodkowaniu Hajrapetjana, Traore głową strzelił do siatki ale wcześniej minimalnie spalił
83'
Traore dostał daleką piłkę w pole karne ale uderzył niecelnie mając na plecach rywala
84'
Jagiellonia powstrzymuje rajd Wiśniewskiego
85'
Wiśniewski wywalczył rzut rożny
86'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Traore, w jego miejsce wchodzi Poźniak.
86'
Korner w wykonaniu Lechii fatalny
87'
Pawłowski mimo asysty dwóch gdańszczan zdołał utrzymać się przy piłce, oddał strzał ale niecelny
88'
Hajrapetjan w pole karne do Poźniaka ale ten zablokowany
88'
[2:1] JAGIELLONIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Frankowski. Deleu dał się minąć Seratliciovi, ktory pociągnął lewą stroną, odegrał w pole karne do Frankowskiego a eks-reprezentant Polski strzelił do siatki lewą nogą, najpierw przeskakując nad futbolówką.
90'
Gdańszczanie zaatakowali w końcówce ale Jagiellonia broni się ofiarnie
90'

Pozostałe wyniki 2. kolejki T-Mobile Ekstraklasy:
Górnik Zabrze - Widzew Łódź 1:1 (0:0), GKS Bełchatów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 6:0 (3:0), Zagłębie Lubin - Lech Poznań 1:1 (0:0), Polonia Warszawa - Wisła Kraków 1:1 (1:0), Śląsk Wrocław - ŁKS Łódź 4:0 (3:0), Cracovia - Legia Warszawa 1:3 (0:2), Korona Kielce - Ruch Chorzów 2:2 (2:2).

Opinie (469) ponad 50 zablokowanych

• D.....Ę OBITO !!!!! FINITO !!!! dla kogo wybudowano Arenę??????

jw

• 0 0

• Biduki z zamurowanymi pustakami .... spadamy ... spadamy ... spadamy

• 1 0

• Płaczki, przestać płakać... (3)

Smiech na sali, to fakt.. bo gdzie nasza obrona? No niestety owej brak.Gdzie są piłkarze którzy powinni zamykać akcję pod bramką przeciwnika? Owych brak.. albo stoją gdzieś w pupie...Małkowski?Sam meczu nie wygra. Wzrost ma, kończyny również, umiejętności posiada wielki, ale nie jest Doktorem Gadżetem... nie zrobi.. "Dalej, dalej... rece, nogi Gadżeta."Fakt, nie ma co rozpamiętywać tego co było, ale nie wiem czy pamietacie kiedy Małkowski bronił Nam karne.!Na forum Lechii załozyli dla niego osobny wątek, nazywając go bohaterem...A kiedy teraz coś nie idzie, najlepiej ubliżać.Co z Was za kibice.Ciekawe czy jakby tego nowego bramkarza wpuscili i on " by przegrał" mecz ( jak uwazacie że Małkowski przegrął mecz... ) ciekawe czy byście mu śpiewali.." Buchalik, nic sie nie stało" Pierwszy mecz.. trema.. czy coś..Czy byście wyzywali na zarząd i innych kogo oni wzieli... ze do pupy i inne....I ze ma spadać..Najpierw wołaliscie BĄK wróć, teraz KAPSA wróć... żal.

• 26 15

• Wołaliśmy Bak wróć, wołamy Kapsa wróć (1)

I będziemy cały czas wolac , bo to co robii Małkowski to jest pomsta do nieba, toż to jest prawdziwy polski inwalida. Nawet nie potrafi normalnie wybić piłki a co dopiero mówić o łapaniu.Kafarski sie chyba zawiesił przy starej kadrze. Dlaczego Wiśnia i Benson weszli w 2 połowie, gdzie jest reszta zawodników którzy przyszli w przerwie do lechii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 3 2

• Pomyśl zanim napiszesz!

Już pisałem wcześniej ale...Spójrz na tabele i popatrz na straty bramek choćby jagielloni?I co trzy! I kto bronił? najlepszy bramkarz w Polsce za którego zagraniczne (angielskie) kluby daja miliony!Inny przykład zobacz co by było gdybyśmy w tych dwóch meczach strzelili po jednej bramce wiecej, czyli dwa remisy 1:1 i 2:2? Byśmy byli na 8 miejscu.Wieć się pytam czy aby na pewno to wina Małkowskiego?Problem nie leży tylko i wyłacznie w stracie goli bo w porónaniu z innymi klubami nie jest tak źle. Rozumiem te płacze dwie kolejki przed koncem sezonu czy nawet rundy ale nie dwie kolejki po rozpoczęciu!Pozatym tak jak już wspominałem zobacz jakie wzmocnienia i ile kasy na to poszło w poloni, jaga też lepeij pod tym wzgledem stoi. Ale to już kwestia kasy za którą ani Małkowski ani Kafar nie odpowiadają.

• 0 0

• Płaczki, przestać płakać...

to nie piszą kibice to śledzi

• 1 1

• dramat (7)

Kochani Bracia i Siostry po szalu,po raz drugi w tym sezonie Nasza Ukochana LECHIA Nas zawodzi!!!!!!Mam wielką i gorącą prośbę do Was.Stawmy się w max. ilości na PGE!!!!!!!!!!!!!! i doping na maxa!!!!.JEŚLI LECHIA PRZEGRA KAFARSKI MUSI ODEJŚĆ!!!!!!! DAWIDOWSKI MUSI ODEJŚĆ!!!!! KUCHAR MUSI ODEJŚĆ!!!!!!!!!!BO TE TYPKI UTOPIĄ NASZ UKOCHANY BKS,KTÓRY BYŁ LATAMI ODBUDOWYWANY Z MOZOŁEM!!!!!!!!WSZYSCY W NIEDZIELĘ NA PGE!!!!!!!