W Elblągu rozstrzygnęły karne

pc
21 września 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Dopiero rzuty karne wskazały zwycięzcę rywalizacji w 1/16 finału Pucharu Polski w Elblągu. Po 120 minutach Arka Gdynia remisowała z tamtejszą Olimpią 0:0. Awans żółto-niebieskim zapewnił rezerwowy dotychczas bramkarz, Maciej Szlaga, który nie dał się pokonać przy trzech jedenastkach. Dalej grać będzie również Gryf Wejherowo, który wyeliminował lidera ekstraklasy - Koronę Kielce. III-ligowcy za wygraną otrzymali 50 tysięcy złotych.

Stodoła, Wojciechowski, Staniek, Pacan, Szary, Muszalik, Kaczmarczyk, Ljubenow, Kołodziejski, Banasiak, Iwan
Sędziowie: Adam Lyczmański (Bydgoszcz) - Maciej Daszkiewicz, Dariusz Drozd.
Szlaga - Jarzębowski, Łągiewka, Jarun, Strzelecki - Budziński, Kuklis - Ivanovski, Czoska, Bułka - Arifović
  • 60' Banasiak Zmiany Bartosiak
  • 73' Iwan Zmiany Koczon
  • 118' Bartosiak Zmiany Sierant
  • 57' Jarzębowski Zmiany Niedziela
  • 63' Bułka Zmiany Flis
  • 66' Jarun Zmiany Mazurkiewicz
  • 62' Bartosiak
  • 110' Staniek
  • 40' Czoska
  • 53' Jarzębowski
  • 90+2 Arifović
  • 102' Ivanowski

Arka Gdynia wraz z Gryfem Wejherowo bronią honoru pomorskiej części Polski, wczoraj niespodziewanie z pucharem pożegnała się gdańska Lechia.
Na drodzę do dzisiejszego meczu na drodze Olimpii stanęły kolejno: Ruch Wysokie Mazowieckie (zwycięstwo walkowerem), Świt Nowy Dwór Mazowiecki (zwycięstwo 2:0 na wyjeździe) oraz Warta Poznań (zwycięstwo po rzuyach karnych 4:3)
Arka rozpocznie tegoroczną przygodę z pucharami od dzisiejszego spotkania.
Piłkarze Arki w tym sezonie spotkali się już z drużyną z Elbląga w Gdyni zwyciężając 3:1.
Trener Nemec w porównaniu do ostatniego ligowego spotkania przeprowadził sporo zmian w składzie. Na boisku od pierwszej minuty wybiegną m.in. Szlaga, Czoska, Bułka czy Budziński.
Oba zespoły pojawiły się już na murawie boiska.
Na trybunach znajduje się spora grupa kibiców Arki (około 500) i gorącym dopingiem powitała piłkarzy z Gdyni.
1'
Piłkarze Arki rozpoczęli pierwszą połowę tego spotkania.
2'
Akcje od samego początku przeniosły się na połowę Olimpii.
3'
Pierwszy strzał na bramkę Arki Lubenowa, ale Szlaga był na posterunku.
5'
Arifović faulowany w środkowej części boiska. Rzut wolny dla Arki.
6'
Nieudane podanie do Iwana przejęli obrońcy Arki, drużyna z Gdyni została chwilwo zamknięta na własnej połowie.
8'
Na bramkę Olimpii strzelał Budziński, ale piłka powędrowała bardzo daleko od bramki Stodoły.
10'
Akcje przeniosły się na połowę Olimpii, kontratak Budzińskiego został jednak przerwany przez obrońców.
11'
Błędy wśród obrońców Olimpii, którzy bardzo szybko gubią piłkę w obrębie własnej połowy.
12'
Seria wrzutek w pole karne Arki, strzelać próbował Kołodziejski, ale źle złożył się do strzału.
12'
Jak na razie spotkanie jest bardzo wyrównane bez większej przewagi żadnej z drużyn.
14'
Bardzo ładna akcja Olimpii, ale Iwan nie doszedł do prostopadłego podania. Rozpocznie Szlaga.
15'
I kolejna próba Olimpii, Kaczmarczyk dośrodkował z prawej strony, ale piłkę wyłapał po raz kolejny Szlaga.
16'
Próba wyjścia z kontrą przez Arkę, Ivanowski znalazł się jednak na spalonym.
18'
Dośrodkowanie w pole karne Olimpii Kuklis uderza głową, ale zbyt lekko aby pokonać bramkarza gospodarzy.
20'
Lubenow faulowany w środku boiska, jak na razie to Arka jest drużyną, która gra ostrzej w tym spotkaniu.
21'
Kołodziejski próbował wrzucić piłkę w pole karne ale uczynił to bardzo nieskutecznie i piłka wyszła poza boisko.
22'
Kolejny faul Jarzębowskiego i kolejne upomnienie słowne sędziego, który nie sięgnął jeszcze po żółty kartonik.
23'
Ładna akcja Olimpii, Wojciechowski dograł piłkę przed pole karne do Banasiaka, ale jego strzał był bardzo niecelny.
25'
Kołodziejski przewrócony tuż przed polem karnym Arki, ale sędzie uznał że wszystko było zgodne z przepisami i nie odgwizdał przewinienia.
27'
Arka tym razem zamknięta na własnej połowie, Olimpia atakuje ale nieskutecznie.
28'
Tym razem Kuklis próbował swoich sił strzałem z bardzo dalekiej odległości, kolejny raz nieskutecznie.
30'
Iwan podczas przyjęcia pomógł sobie ręką, rzut wolny dla Arki.
31'
Faul Budzińskiego na Lubenowie w środkowej strefie boiska.
32'
I kolejny brzydki faul Kuklisa, rzut wolny dla Olimpii niemal z narożnika boiska.
33'
Interwencja Szlagi uchroniła piłkarzy Arki, strzał Iwana z woleja został odbity przez bramkarza, po chwili dobitka przeszła tuż obok słupka.
36'
Kołodziejski w sytuacji sam na sam z bramkarzem Arki trąfił prosto w niego. Wciąż nie mamy zmiany rezultatu.
37'
Piłka w siatce Arki. Sędzia nie uznał jednak gola, gdyż Iwan znajdował się na pozycji spalonej.
40'
Żółtą kartką został ukarany Czoska (ARKA). Zawodnik gości ostro sfaulował Stańka, który został zniesiony poza boisko.
43'
Dużo szczęścia mieli znów piłkarze Arki. Jarun wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Iwana i mamy rzut rożny.
44'
Staniek powraca na pole gry, Olimpia gra w pełnym składzie.
45'
Sędzia dolicza jedną minutę do końca pierwszej połowy.
45'
Strzał Wojciechowskiego ponad bramką Arki.
45+1
Koniec pierwszej połowy. Arka remisuje z Olimpią 0:0.
Pierwsza część spotkania toczyła się dość zdecydowanie pod dyktando gospodarzy, którzy po 20 minucie zupełnie przejęli inicjatywę na boisku. Nieskuteczność napastników sprawiła jednak ze nadal żadna z drużyn nie jest bliższa awansu do kolejnej rudny Pucharu Polski.
46'
Gospodarze rozpoczynają druga połowę spotkania.
46'
Sensacyjne doniesienia z Wejherowa. Dość niespodziewanie Gryf prowadzi z Koroną Kielce 1:0!
47'
Strzał Pacana tuż przy słupku, lepszy jednak Szlaga.
48'
Rzut rożny dla Olimpii, bramkarz interweniuje wybijając piłkę na aut.
49'
Jak na razie obraz gry z pierwszej połowy się nie zmienia, to Olimpia nadal sprawia wrażenie dominującej w tym spotkaniu.
50'
Zagotowało się w polu karnym Arki, Szlaga wypuścił piłkę z rąk, ale obrońcy wyjaśnili sytuację wybijając piłkę.
52'
W końcu groźnie zaatakowali piłkarze z Gdyni. Strzał z około 13 metrów został jednak wyłapany przez Stodołę.
53'
Żółtą kartką został ukarany Jarzębowski (ARKA) po faulu na połowie Olimpii.
55'
Arka próbuje swoich sił z kontrataku, strzał Budzińskiego z 30 metrów wyłapany przez bramkarza Olimpii.
57'
Arka przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Jarzębowski, w jego miejsce wchodzi Niedziela.
59'
Dośrodkowanie Niedzieli wpada wprost w ręce bramkarza olimpii.
60'
Olimpia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Banasiak, w jego miejsce wchodzi Bartosiak.
62'
Żółtą kartką został ukarany Bartosiak (OLIMPIA) tuż po wejściu na boisko.
62'
Chwila przerwy, lekarze udzielają pomocy lekarskiej faulowanemu Arifoviciowi.
63'
Kolejna zmiana w zespole Arki. Boisko opuszcza "bezbarwny" dziś Bułka, w jego miejsce wchodzi Flis.
65'
Ostre starcie Jaruna z Iwanem i mamy kolejną przerwę w grze.
66'
Jak dotychczas żadna z drużyn nie sprawiła sobie klarownej sytuacji strzeleckiej w drugiej połowie.
66'
Arka przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jarun, który nie jest w stanie kontynuować tego spotkania, w jego miejsce wchodzi Mazurkiewicz.
68'
Indywidualna akcja Ivanowskiego powstrzymana przez obrońców Olimpii.
69'
Dogranie Iwana w pole karne Arki, nie było tam jednak nikogo kto mógłby wykończyć sytuację.
71'
Rzut wolny dla Arki daleko od bramki Stodoły po faulu na Mazurkiewiczu.
73'
Olimpia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza aktywny dziś Iwan, w jego miejsce wchodzi Koczon.
74'
Rzut rożny dla Arki.
75'
Dośrodkowanie w pole karny obrońcy Olimpii po raz kolejny wybijają na rzut rożny.
76'
Nic nie wyszło z drugiego dośrodkowania, a zamiast tego kontratak gości mało co nie doprowadził do powodzenia. Tym razem rzut rożny dla gospodarzy.
77'
Akcja przenosi się na połowę Olimpii, gdynianie gubią piłkę w prosty sposób.
78'
Faulowany Pacan, konieczna będzie interwencja lekarza.
78'
Do końca meczu pozostaje już coraz mniej czasu, nadal nikt nie jest bliżej awansu do kolejnej rundy.
79'
Akcja Ivanowskiego powstrzymana przez obronę Olimpii, to mogło stworzyć zagrożenie pod bramką gospodarzy. Nadal jednak brakuje najważniejszego - strzałów.
82'
Koczon faulowany w środkowej strefie boiska.
83'
Żadna z drużyn nie chce śmielej zaatakować, zapowiada się że będziemy świadkami dogrywki.
85'
Strzał Wojciechowskiego zbyt lekki by pokonać Szlagę.
87'
Niecelna próba Ivanowskiego z dystansu.
87'
Kolejna próba z dystansu, tym razem próbował Kuklis i kolejny raz piłka minęła bramkę gospodarzy.
88'
Akcja prawą stroną Czoski, ale sędzia dopatrzył się faulu i odgwizdał rzut wolny dla Olimpii.
90'
Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry.
90+2
Żółtą kartką został ukarany Arifović(ARKA) za dyskusję z sędzią głównym.
90+2
Rzut wolny z dogodnej sytuacji tuż przed polem karnym Arki. Faulował Mazurkiewicz.
90+3
Niebezpieczeństwo zażegnane, kontra gdynian powstrzymana na połowie rywali.
90+3
Koniec regulaminowego czasu gry. Olimpia remisuje z Arką 0:0, za chwilę będziemy świadkami dogrywki.
To już kolejna dogrywka dla Olimpii, w poprzedniej rundzie Pucharu Polski dopiero w rzutach karnych rozprawili się oni z Wartą Poznań.
Nadal w meczu w Wejherowie utrzymuje się korzystny rezultat dla gospodarzy. Być może będziemy świadkami kolejnej sensacji.
91'
Rozpoczęła się pierwsza połowa dogrywki.
92'
Dalekie podanie Wojciechowskiego do Koczona nie doszło do napastnika Olimpii.
93'
Kolejne niecelne podanie Wojciechowskiego i aut dla gości.
95'
Dobra sytuacja dla Arki, po podaniu w pole karne piłka nie dociera jednak do żadnego z napastników.
96'
Kolejna groźna sytuacja dla Arki, piłkę na głowę dośrodkował Niedziela, ale z bliskiej odległości spudłował Ivanowski.
97'
Jak na razie stroną dominującą w dogrywce są piłkarze Arki.
98'
Faul Czoski na Wojciechowskim i mamy rzut wolny dla Olimpii w środkowej strefie boiska.
100'
Zamieszanie w polu karnym Olimpii, piłka wychodzi na aut.
100'
Mocne dośrodkowanie w pole karne Olimpii, do piłki próbuje dojść Kuklis jednak nie udaje mu się ta sztuka.
102'
Zaczeło się robić nerwowo. Sędzia odesłał jednego z członków sztabu Arki do szatni!
102'
Żółtą kartką został ukarany Ivanowski (ARKA) po brutalnym faulu na bramkarzu Olimpii.
104'
Nieporozumienie Pacana i Bartosiaka, którzy sami sobie przeszkodzili w akcji. Piłka dla Arki.
105'
Sędzia doliczył minutę do końca.
105'
Koniec pierwszej części dogrywki, nadal nie ma zmiany rezultatu.
106'
Szybka zmiana połów i goście rozpoczynają ostatnie 15 minut dogrywki.
106'
Sensacja w Wejherowie stała się faktem. Gryf wyeliminował faworyzowaną Koronę Kielce zwyciężając 1:0!
108'
Gra toczy się nadal pod bramką Olimpii, groźnie dośrodkowywał Kuklis.
109'
Rzut wolny dla Arki około 30 metrów od bramki Stodoły.
110'
Żółtą kartką został ukarany Staniek (OLIMPIA).
111'
Bardzo silny strzał Mazurkiewicza poszybował wysoko nad bramką Olimpii.
112'
Rzut rożny dla Olimpii.
113'
Bartosiak dostaje piłkę przed polem karnym, oddaje strzał ale wysoko nad bramką. Grę wznowi Szlaga.
114'
Kontratak Arki po raz kolejny zatrzymany przez obrońców.
115'
Piłkarze Olimpii szybko cofają się na własną połowę boiska większą uwagę zwracając na to by nie stracić już bramki.
116'
Brakuje już sił z obu stron. Wszystko wskazuje na to że będziemy świadkami rzutów karnych.
118'
Strzał Ivanowskiego z daleka po raz kolejny nie trafił w światło bramki. Grę wznawia Stodoła.
118'
Olimpia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bartosiak, który wszedł dopiero w drugiej połowie spotkania, w jego miejsce wchodzi Sierant.
119'
Rzut wolny, grę wznawia Szlaga.
120'
Koniec dogrywki. Nadal nie doczekaliśmy się bramek. Będziemy świadkami rzutów karnych!
Piłkarze Arki zaczynają jako pierwsi.
Kuklis (ARKA) trafia i mamy 1:0.
Pacan (OLIMPIA) w porzeczkę! Nadal 1:0 dla Arki!
Stodoła broni strzał Arifovicia...
Sierant (OLIMPIA) trafia i mamy 1:1.
Flis (ARKA) od poprzeczki i jest 2:1 dla Arki.
Szlaga broni uderzenie Szarego! Po trzech kolejkach 2:1 dla Arki!
Niedziela (ARKA) trafia przy słupku! 3:1 dla Arki!
Szlaga broni strzał Lubenowa!
Koniec! Arka po rzutach karnych awansowała do 1/8 Pucharu Polski!

Pozostałe mecze 1/16 finału Pucharu Polski:
Limanovia - Lechia Gdańsk 1:0 (1:0)
Gryf Wejherowo - Korona Kielce 1:0 (1:0)

Dolcan Ząbki - Górnik Zabrze 0:1 (0:0)
Chrobry Głogów - Lech Poznań 0:3 (0:1)
Piast Gliwice - Cracovia 0:1 (0:1)
Ruch Radzionków - Polonia Warszawa 0:4 (0:0)
Rozwój II Katowice - Legia Warszawa 1:4 (1:2)
Ruch Zdzieszowice - Jagiellonia Białystok 3:1 (0:0)
MKS Kluczbork - Zagłębie Lubin 3:2 (2:1)