W Gdańsku punkty uciekły w końcówce, w Krakowie na początku

19 kwietnia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Arka po dwóch wysokich zwycięstwach na własnym boisku została powstrzymana w Młodej Ekstraklasie w Krakowie, dostając gola już w 5. minucie mecze z Cracovią. Natomiast Lechia przegrała u siebie z Górnikiem Zabrze, tracąc dwie bramki w ostatnich siedmiu minutach spotkania

.

Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 1:2 (0:0)
Kacper Kiełdanowicz 72 - Rafał Kucza 83, Rafał Pietrzak 87 (karny)

LECHIA: Barczak - Żabko (52 Pujdak), Gawroński, Zbrzyzny, Przybylski - Szamp, Gac, Wrzask - Wojciechowski (46 Błażewicz, 88 Majsak), Kiełdanowicz, Kujtkowski (71 Kamiński)

GÓRNIK: Sławik - Kiełtyka, Mańka, Otwinowski, Cymański - Olszowski (46 Lebek), Bartusiak (89 Staszczak), Kurzawa, Michalik (65 Strzalla), Pietrzak - Sobczak (72 Kucza)

W szóstym meczu wiosny Lechia doznała pierwszej porażki na własnym boisku. Po czterech zwycięstwach i remisie biało-zieloni zeszli z boiska bez punktów w meczu z wiceliderem Młodej Ekstraklasy. O niepowodzeniu zadecydowało fatalne pięć minut. Gdańszczanie po zdobyciu prowadzenia zamiast poszanować wynik, ruszyli jeszcze mocniej na rywali, aby poprawić wynik, co przyniosło zgoła odmienny efekt.

W 83. minucie wyrównującego gola dla gości strzelił wprowadzony z ławki Rafał Kucza, dla którego było to pierwsze trafienie w Młodej Ekstraklasie. Natomiast potem przypomniał się Rafał Pietrzak, który pewnie wykorzystał jedenastkę po faulu Piotra Przybylskiego.

Ten piłkarz debiutował w dorosłej ekstraklasie, gdy miał 16 lat i 3 miesiące. Przed rokiem jego pozyskaniem z Zagłębia Sosnowiec była zainteresowana także Lechia. Ostatecznie utalentowanego pomocnika i reprezentanta Polski juniorów w tym sezonie przejął Górnik.

Cracovia - Arka Gdynia 1:0 (1:0)
Bramka:
Mateusz Florek 5

CRACOVIA: Gąsiński - Wieczorek, Biernat, Jarabica, Puzigaća - Łuczak, Terik, Rupa, Połomski (69' Kurowski) - Florek, Witek.

ARKA: Szromnik - Robakowski, Mokwa, Żołnierewicz, Wilczyński - Danielowski (69 Pionk), Budziński, Sulima (46 Róg), Słowiński, Rysiewski (46 Paprocki) - Szwoch.

Arka w dwóch ostatnich meczach w Młodej Ekstraklasie wygrywała z Widzewem i Jagiellonią po 3:0, co jak się okazało było także dobrym prognostykiem dla seniorskiej drużyny. Jednak tamte spotkania żółto-niebiescy rozgrywali u siebie, a ponadto skład był solidnie zasilany piłkarzami z pierwszego zespołu. Tym razem z Dariuszem Mierzejewskim pojechało czterech młodych graczy, którzy nie zmieścili się w "18" na niedzielę: Krystian Żołnierewicz, Marcin Budziński, Wojciech WilczyńskiMichał Szromnik.

I właśnie ten ostatni miał najwięcej pracy. Co prawda już w 5. minucie dał się pokonać Mateuszowi Florkowi, dla którego był to pierwszy gol w Młodej Ekstraklasie, ale potem kilkakrotnie wychodził obronną ręką po strzałach 19-letniego napastnika, który stwarzał największe zagrożenie pod gdyńską bramką.

Pozostałe wyniki:
GKS Bełchatów - Wisła Kraków 0:0, Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 0:2 (0:1), Korona Kielce - Śląsk Wrocław 0:3 (0:2), Legia Warszawa - Lech Poznań 2:0 (2:0), Polonia Warszawa - Polonia Bytom 2:0 (0:0), Ruch Chorzów - Widzew Łódź 0:0.

W kolejnej serii gier Arka zaprezentuje się już 21 kwietnia. W czwarte o 11.00 na Narodowym Stadionie Rugby ugości Polonię Warszawa. Natomiast Lechia, dwa dni później, 23 kwietnia o 12.00 zagra wyjazdowy mecz z Legią Warszawa.