Wiadomości

Turniej w Counter-Strike. Grający mają pensje i zgrupowania

Najnowszy artukuł na ten temat

E-sport. Gry komputerowe i wideo w programie szkolnym dla chętnych

Zobacz naszą relację z pierwszego dnia zawodów


Osiem drużyn, cztery kraje, trzy dni zmagań i pula nagród wynosząca ponad 300 tys. zł. Uczestnicy otrzymują pensje, a przed zawodami odbywają zgrupowania podczas, których trenują po kilka godzin dziennie. W Gdynia Arenie zobacz na mapie Gdyni od piątku do niedzieli trwa międzynarodowy turniej w Counter Strike - Game Clash Masters. Wejściówki na wydarzenie są bezpłatne.PRZECZYTAJ ZAPOWIEDŹ IMPREZY

Grasz w gry komputerowe?

nie, nie interesują mnie gry 12%
raczej nie, kiedyś grałem 26%
raczej tak, kilka razy w miesiącu 21%
tak, gram regularnie 41%
zakończona Łącznie głosów: 305
Turniej Game Clash Masters rozpoczął się w piątek o godz. 11:30 widowiskową ceremonią otwarcia. Pierwszego dnia zmagań rozegrano siedem pojedynków, w których wystąpiły cztery drużyny z Polski: Team Kinguin, X-kom Team, Pact i AGO Esport, dwie z Danii: Heroic i Fragsters oraz po jednej z Niemiec: Sprout i Szwecji: Red Reserve.

Co ciekawe, drużynę X-kom reprezentuje trzech graczy z Trójmiasta, a mianowicie z Gdańska: Michał "SOON" Wójcicki (gracz rezerwowy), Daniel "Stomp" Płomiński (snajper) oraz Adrian "IMD" Pieper (trener drużyny CS:GO).

Dla osób odwiedzających Gdynia Arenę w charakterze widowni przygotowano specjalny telebim, na którym kibice przez cały weekend mogą oglądać zmagania ulubionych drużyn. Jak na imprezy e-sportowe przystało, całe wydarzenie transmitowane jest również w internecie.

- Ta gra polega na współpracy między członkami drużyny, umiejętościach celowania i tworzenia taktyki. Podejrzewam, że właśnie to sprawia, że gra komputerowa pochodząca z 1999 roku wciąż porywa publiczność. Nie bez znaczenia jest również łatwość, z jaką się tę grę "łapie" i rozumie jej zasady - mówi Wiktor "TaZ" Wojtas, jeden z najlepszych zawodników Counter-Strike w Polsce.
Zawody rozgrywane w Gdyni mają status międzynarodowy, a ich pula nagród może przyprawić o zawrót głowy. Do wygrania jest 90 tys. dolarów, a więc nieco ponad 300 tys. zł. W tym miejcu warto wspomnieć, że gra w Counter-Strike jest dla wielu uczestników gdyńskiego turnieju jedynym źródłem utrzymania. Jednak aby zarabiać graniem na chleb, trzeba to traktować dosłownie jak pracę na pełen etat. Innymi słowy, spędzać przed ekranem przynajmniej osiem godzin dziennie przez pięć dni w tygodniu.

- Gram w Couter-Strike od samego początku, czyli od 19 lat. Normalnie, trenujemy z moją drużyną pięć dni w tygodniu. Jeśli jednak zbliża się turniej, w której weźmiemy udziął, spotykamy się niczym piłkarze na zgrupowaniu i gramy nieprzerwanie przez kilka dni po kilkanaście godzin dziennie. Ta gra od samego początku była moją pracą. Kiedyś grało się za stawkę rzędu 500 zł miesięcznie. Obecnie najlepsi gracze w Polsce są w stanie mieć zarobki na poziomie nawet kilkudziesięciu tysięcy zł miesięcznie - uzupełnia nasz rozmówca.
Organizatorzy turnieju zadbali o ciekawe strefy dla kibiców m.in.: strefa Fortnite, stanowiska free2play, mecze pokazowe, konkursy i strefa kibica z festiwalem Grill&BBQ.

Mimo, że wydarzenie jest bezpłatne, do nabycia są wejściówki od 30 do 200 zł, które uprawniają m.in. do wcześniejszego wejścia na obiekt, strefy VIP czy otrzymania personalizowanej koszulki.

Plan turnieju na weekend.
sobota
10:00 - mecz eliminacyjny grupy A
13:00 - mecz eliminacyjny grupy B
16:00 - mecz decydujący grupy A
19:00 - mecz decydujący grupy B

niedziela
10:00 - pierwszy półfinał
13:00 - drugi półfinał
16:00 - Wielki finał


Zasady gry CS:GO podczas turnieju

Opinie (76) 10 zablokowanych

 • Tylkote gry i komputery...

  Wziąłby się jeden z drugim za uczciwą robotę, a nie siedzą całymi dniami przed monitorem, albo komórką...

  • 30 70

 • Czemu jest w dziale sport?

  • 32 28

 • Podobnie jak szachy

  Jest to rodzaj sportu, czy Ci się to podoba czy nie.

  • 27 8

 • esport

  widzę, że nie masz zielonego pojęcia o esporcie. to już jest normalny zawód i powstają takie szkoły. To są ludzie, którzy mają normalne rodziny, żony dzieci, tak jak my. Ludzie ze studiami z bardzo dobrym angielskim, zwiedzają cały świat. Tylko po prostu grają w gry komputerowy, które też jest cięzkie psychicznie i nie zarabiają małych pieniędzy. Są podpisywane normalne kontrakty jak np w drużynach piłkarskich

  • 19 9

 • Mi także się nie podoba klasyfikowanie tego jako sportu, szachów zresztą też.

  Sport (amatorski) to zdrowie i przede wszystkim aktywność ruchowa. Siedzenie przed kompem 10 godzin dziennie, na wysokim poziomie stresu i skupienia to kalectwo, a nie sport.

  • 13 18

 • Opinia do filmu

  Zobacz film E-sport. Międzynarodowy turniej Counter-Strike

  Counter-Strike, siedlisko dziecięcej patologii.

  Pograłem swego czasu kilka godzin, ale usłyszanych i przeczytanych plugawych wrzasków, przekleństw, najgorszych inwektyw, furii i zboczenia wystarczy mi do końca życia.

  • 29 29

 • kwestia perspektywy

  ja sobie gram, żeby się odmóżdżyć codziennością. ale żeby poświęcać się temu całymi dniami, to trzeba to lubić. Tak jak dla tirowców jazda w trasie jest pracą, dla mnie podróże to przyjemność.

  • 6 2

 • Wydarzenie

  Slaba organizacja, chamstwo ochrony na bramkach przy wejściu. Cienizna

  • 10 10

 • a ilu niespełnionych siedzi godzinami przy eurotruck simulator

  i myśli, że to fajne

  • 8 4

 • Opinia do filmu

  Zobacz film E-sport. Międzynarodowy turniej Counter-Strike

  oby później nie było pretensji, że nie ma e-merytury

  • 26 12

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane