W Gdyni z publicznością za bramą

27 lutego 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Miroslav Bożok nie o takim debiucie marzył w Arce. Miroslav Bożok nie o takim debiucie marzył w Arce.

Na bieżąco relacjonowaliśmy pierwszy mecz w piłkarskiej ekstraklasie na sztucznej murawie. W Gdyni Arka przegrała z Ruchem Chorzów aż 0:3 (0:1). Gospodarze dali się rywalowi wypunktować niczym bokser na ringu. Spotkanie odbyło się przy pustych trybunach. Kilkuset kibiców zgromadziło się wokół stadionu, skąd starali się dopingować gospodarzy.

.

Sobiech 12, Zając 51, Piech 90+3.

ARKA: Bledzewski - Kowalski, Siebert, Szmatiuk, Bednarek - Ljubenow (79 Labukas), Ława, Budziński, Bożok - Tshibamba, Trytko (68 Sakaliew).

RUCH: Pilarz - Grzyb, Sadlok, Grodzicki, Nykiel - Zając, Pulkowski, Baran, Janoszka (79 Piech) - Sobiech (74 Scherfchen), Niedzielan (90 Stefański).

Sędzia: Borski (Warszawa). Mecz bez publiczności. Żółte kartki: Bożok (Arka), Grodzicki, Janoszka (Ruch).

1' mecz rozpoczęła Arka. Ze środka boiska Trytko podał do Tshibamby. Ten napastnik oraz Słowak Bożok debiutują w gdyńskiej drużynie.

2' Pulkowski z rzutu wolnego próbował zaskoczyć Bledzewskiego. Piłka spadła na górną siatkę nad poprzeczką.

4' bliski szczęścia Trytko. Po dośrodkowaniu Budzińskiego strzał Trytki obronił Pilarz.

7' doping kibiców zza stadionu (zebrali się na parkingu przed halą) jest dobrze słyszalny na murawie przez piłkarzy

11' dobry przechwyt Ławy, który przed polem karnym podał piłkę do Trytki, ale Przemek wdał się w niepotrzebny drybling i stracił futbolówkę.

12' świetna akcja Ruchu. Baran zagrał z własnej połowy długą piłkę do Niedzielana. Andrzej z lewej strony boiska przerzucił piłkę na prawą stronę. Zając dobrze strzelił z pierwszej piłki. Bledzewski nie utrzymał futbolówki w rękach, a z bliska do siatki wepchnął ją Sobiech, za którym nie pobiegł żaden z obrońców.

13' Od razu powinien wyrównać Trytko! Przemek był sam na sam z Pilarzem, ale strzelił wprost w bramkarza Ruchu.

15' rzut wolny dla Arki. Strzał Ljubenowa za słaby, aby pokonać Pilarza. Dobra interwencja golkipera gości.

18' Tshibamba sam na sam, ale z tyłu piłkę na róg wybił mu Grodzicki

19' po rogu Ljubenow strzelił w słupek!

23' groźnie pod bramką Arki. Po dośrodkowaniu z rogu Sobiech dobrze strzelił głową, ale ładną interwencją popisał się Bledzewski.

27' teraz dobra "główka" w polu karnym Ruchu. Po dośrodkowaniu Ławy z wolnego dobrze strzelał Szmatiuk. Pilarz złapał piłkę.

30' sprzed pola karnego strzelał Pulkowski. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

33' dużo szczęścia przy Arce. Sobiech mimo asysty Szmatiuka wbiegł w pole karne i mocno uderzył. Piłka nieznacznie obok słupka opuściła boisko.

36' Trytko blisko przejęcia piłki, bo Pilarz zaczął dryblować we własnym polu karnym.

37. Po długim przerzucie Bednarka do piłki w polu karnym doszedł Tshibamba, ale nie zdołał jej opanować i po chwili futbolówkę miał już w rękach Pilarz.

42' znów groźna akcja Ruchu. Janoszka przedarł się lewym skrzydłem i dośrodkował w pole bramkowe. Dwóch chorzowian wślizgiem próbowało dobić piłkę do siatki, ale jej nie sięgnęli i skończyło się wznowieniem gry od bramki gdynian.

44' po dośrodkowaniu z wolnego Pilarz odważnym rzutem pod nogi Szmatiuka zażegnał niebezpieczeństwo.

45' tym razem z wolnego Ława podał do Budzińskiego. Marcin uderzył z około 20 metrów nad bramką.

45' sędzia doliczył jedną minutę

45+1' Tshibamba dobry strzał, ale Pilarz wybił piłkę na róg

45+1' jeszcze raz Tshibamba. Tym razem uderzył piłkę głową obok słupka.

Kibice Arki dopingowali przed zamkniętym stadionem.

46' drugą połowę rozpoczął Ruch. Nie ma żadnych zmian w obu drużynach. Jedynie w Arce Bożok i Ljubenow zmienili się stronami. Bułgar przeszedł na lewe, a Słowak na prawe skrzydło.

47' Trytko dobrze podał do Bożoka, ale Słowakowi tuż przed polem karnym piłkę zabrali obrońcy

51' 0:2! Tym razem błąd popełnił Bledzewski. Bramkarz Arki odbił przed siebie piłkę po mocnym strzale z około 25 metrów Barana, a do siatki futbolówkę skierował Zając. Znów nie było asekuracji obrońców, co nie zmienia faktu, że Andrzej powinien parować piłkę do boku, bo strzał miał w środek bramki.

57' po rzucie rożnym strzelał Tshibamba, ale za słabo, aby pokonać Pilarza.

62' strzał Ławy z około 20. metra i znów bardzo dobra interwencja Pilarza, który pewnie złapał piłkę.

64' Bożok przeskoczył Nykiela, ale strzelił głową lekko i niecelnie

66' dośrodkowanie Ljubenowa. Nie było żadnego piłkarza Arki, ale Nykiel na wszelki wypadek wybił piłkę na róg.

67' żółta kartka dla Grodzickiego za faul na Tshibambie

68' pierwsza zmiana w Arce. Sakaliew zastąpił Trytkę.

70' w polu karnym pada Ljubenow. Sędzia nakazał grać dalej. Na nic zdały się protesty Bułgara.

72' ładna indywidualna akcja Tshibamby. Joel uwolnił się spod opieki obrońcy i strzelił z 17 metrów. Jednak zbyt słabo, aby Pilarz skapitulował. Piłka znów w rekach Pilarza.

74' pierwsza zmiana w Ruchu. Utykając schodzi z boiska Sobiech. W jego miejsce były piłkarz... Arki, Scherfchen.

79' druga zmiana w Arce. W miejsce Ljubenowa wszedł Labukas. Jest to roszada na prawym skrzydle. Zmiana także w Ruchu - Piech za Pulkowskiego.

81' żółta karta dla Bożoka za wznowienie gry z wolnego przed gwizdkiem sędziego.

84' żółta kartka dla Janoszki za opóźnianie wybicia piłki z autu

85' Zając "wkręcił" w ziemię Bednarka i zagrał w pole bramkowe. Tam... piętą uderzył Niedzielan tuż obok słupka.

90' sędzia doliczył trzy minuty

90' po dośrodkowaniu z rogu strzał Tshibamby został zablokowany

90+1' zmiana na zyskanie czasu w Ruchu. Za Niedzielana wszedł Stefański

90+2' strzał z wolnego mocno niecelny w wykonaniu Ławy

90+3' Ruch dobił Arkę. Szybką kontrę trzecim golem zwieńczył rezerwowy Piech, który debiutował w ekstraklasie.

90+3 Sędzia kończy mecz. Arka przegrała aż 0:3.

Odra Wodzisław - Lechia Gdańsk 0:0,
Cracovia - Zagłębie Lubin 1:2 (1:0), PGE GKS Bełchatów - Wisła Kraków 1:0 (1:0), Polonia Bytom - Śląsk Wrocław 0:0, Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 1:0 (1:0), Polonia Warszawa - Lech Poznań 0:3 (0:1), Zagłębie Lubin - Piast Gliwice 1:1 (1:0).

Opinie (553) ponad 100 zablokowanych

• No to jazda!!! Arka dziś w d... 2:0!!! (5)

• 136 35

• narazie sie zgadza:)))))))) (1)

• 20 2

• Hahahahha

0:3 !!!

• 23 3

• Zaczyna się; reszta też będzie jak rok temu?

Wtedy też sparingi przed rundą wiosenną nie wzbudzały niepokoju lub nawet napawały optymizmem,a jak się skończyło,to wszyscy pamiętamy! Czyżby teraz miało być tak samo?Czy jest szansa,że ten zespół będzie miał kiedyś udaną wiosnę?

• 12 2

• KUR!!!! Areczko! Czemu???? Było już tak pięknie- 2:0 wynik mi wchodził! A tu aż 3:0... nie sądziłem....