PGE Atom Trefl w półfinale Pucharu Polski

16 marca 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
PGE Atom Trefl ponownie wystąpi w Final Four Pucharu Polski. W ćwierćfinale rozgrywek dobrą formę w ataku potwierdziła środkowa Maja Tokarska (nr 1). PGE Atom Trefl ponownie wystąpi w Final Four Pucharu Polski. W ćwierćfinale rozgrywek dobrą formę w ataku potwierdziła środkowa Maja Tokarska (nr 1).

PGE Atom Trefl planowo wygrał w ćwierćfinale Pucharu Polski, na wyjeździe z Legionovią Legionowo 3:0 (25:17, 25:21, 25:22). Dzięki temu sopockie siatkarki zapewniły sobie udział w Final Four, który w dniach 2-3 kwietnia odbędzie się w Kaliszu. W półfinale rozgrywek zmierzą się z Polskim Cukrem Muszynianką. Zespół ten pokonał w środę Impel Wrocław 3:2.

Legionovia: Gajewska 2 punkty, Smarzek 5, Paszek 4, Wójcik 10, Chojnacka 7, Połeć 5, Adamek (libero) oraz Pacak, Bociek 5, Grzelak 3, Grabka

PGE ATOM TREFL: Radenković 1, Kaczorowska 9, Tokarska 10, Zaroślińska 13, Balkestein-Grothues 7, Efimienko 15, Durajczyk (libero)

Sopockie siatkarki jechały do Legionowa jako zdecydowane faworytki ćwierćfinałowego starcia Pucharu Polski. Za sobą miały jednak słabsze mecze, które nie napawały optymizmem. Z drugiej strony podczas ostatniej kolejki Orlen Ligi trener Lorenzo Micelli dał odpocząć aż pięciu zawodniczkom. Z nich, w wyjściowym składzie w środę znalazły się Danica Radenković, Maret Balkestein-GrothuesKatarzyna Zaroślińska. W meczowym zestawieniu dalej brakowało kontuzjowanych Brittnee Cooper oraz Ivany Djerisilo.

Po zaciętym początku spotkania na zagrywce pojawiła się Zuzanna Efimienko. Jej dwa dobre serwisy dały obrończyniom tytułu prowadzenie 8:6. PGE Atom Trefl zaczął od tego momentu rozkręcać się i po skutecznym ataku Balkestein-Grothues prowadził już 16:9. Rywalki były nieco zagubione na boisku. Popełniały sporo błędów. A atomówki szybko zmierzały do zakończenia partii. Doprowadziły do tego ataki Zaroślińskiej oraz zbiciem z obiegnięcia Maja Tokarska.

Nawet pomimo słabszej dyspozycji wicemistrzyń Polski trudno było przypuszczać, że przegrają one w Legionowie chociaż partię. W końcu w sezonie Orlen Ligi, który w weekend pożegnał rundę zasadniczą, wygrały tylko 5 meczów. Z PGE Atomem Treflem uległy dwukrotnie 0:3. Niestety już po czterech akcjach drugiego seta Micelli musiał prosić o czas, gdyż jego zespół przegrywał 0:4. Na drugiej przerwie technicznej PGE Atom Trefl tracił do rywalek 6 pkt (16:10) i dopiero wtedy rozpoczęła się pogoń przyjezdnych. Skuteczny atak Zaroślińskiej, dwa bloki atomówek i dystans wynosił już tylko 3 pkt (16:13). Po ataku Klaudii Kaczorowskiej na 19:17 w pole zagrywki weszła Zaroślińska. Kiedy serwowała asa sopocianki prowadziły już 21:19. W kolejnej akcji skuteczny blok postawiła Tokarska i przyjezdne były na prostej do wygrania drugiej partii.

Wydawało się, że siatkarki PGE Atomu Trefla wyciągnęły wnioski i trzecią szybo przechylą na swoją korzyść. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:3. Następnie zaczęły jednak trwonić przewagę i od połowy seta oglądaliśmy ostrą wymianę w ataku. Sopocianki grały pomysłowo, ale Legionovia odpowiadała na to punktami. Przy remisie 20:20 ładną akcję atomówek zakończyła Balkestein-Grothues, następnie skuteczną zagrywkę dołożyła Radenković i to zaważyło o losach awansu do półfinału Pucharu Polski.

Pozostałe pary ćwierćfinałowe
Budowlani Łódź - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:18, 25:19, 25:23)
Polski Cukier Muszynianka - Impel Wrocław 3:2 (25:22, 25:15, 19:25, 16:25, 15:9)

• (1)

Cooper znowu ma kontuzję? To już chyba 4 raz w tym sezonie. Widać nie daje rady.

• 5 5

• nie czwarty a drugi, poza tym to nie tyle kontuzja co dmuchanie na zimne, w tym meczu akurat nie była potrzebna. Za to na PP i grę o medale powinna być już zdrowa.

• 4 3

• Zadanie wykonane
    W tym roku podwójna korona !!

• 13 7

• mało komentarzy (1)

wygrały, więc mało wpisów, typowa narodowa mentalność. Oby dziewczyny zdobyły którąkolwiek koronę to będzie sukces. Tego im życzę!

• 12 4

• Zmień naród

• 0 4

• Mam nadzieję, że od tego meczu forma będzie już tylko rosnąć. Dla mnie sukcesem w tym składzie i w tej dyspozycji zawodniczek będzie drugie miejsc w PP i drudzy w MP. Może PP się przytrafi ale w MP to nie wierzę,

• 2 6

• Dobrze, że okresowy spadek formy Atom ma za sobą. (2)

Nie ma zespołu, który nie odnotowałby chwilowego spadku formy. Mam nadzieję, że Atom ma to już za sobą (mecze z Nodmeccanicą, Aluprofem, Ostrowcem (chociaż wygrany) i PTPS Piła. Mam wrażenie, że w Legionowie było już trochę lepiej, a w środę będzie jeszcze lepiej z Impelem. Właściwa tendencja wzrostu formy odpowiednim czasie może dać Atomowi MP.