W Kołobrzegu łatwiej niż w Gdyni

Asseco Arka Gdynia

Koszykarzom Asseco Prokomu udał się rewanż na Kotwicy Kołobrzeg za środową, sensacyjną porażkę na własnym parkiecie. Gdynianie dzisiaj na wyjeździe 92:76 (19:28, 24:16, 22:20, 27:12), choć przypieczętowali swoją wygraną dopiero w ostatniej kwarcie sobotniego spotkania.

293 typowania

KOTWICA: Fisher 18, Scott 18, Wołoszyn 15, Diduszko 7, Harris 6 - Sapp 5, Djurić 3, Zabłocki 2, Sikora 2, Henderson 0.

ASSECO PROKOM: Varda 20, Ewing 19, Witka 12, Szczotka 12, Eldridge 4 - Szubarga 9, Hrycaniuk 6, Burrell 4, Widenow 3, Adams 3.

Po środowym meczu w Gdyni trener Asseco Prokomu Tomas Pacesas narzekał, że w kolejnym meczu jego drużyna przegrała rywalizację na tablicach, zwłaszcza na bronionej desce i efekty tego były widoczne od razu.

W sobotę koszykarze mistrzów Polski wreszcie poprawili ten element gry i efekty przyszły natychmiast. Asseco Prokom wygrał zbiórki 48:28 w tym zbiórki na własnej tablicy aż 34:4 co od razu znalazło przełożenie na wynik spotkania.

Jednak w trakcie zawodów nic nie wskazywało na dość pewne zwycięstwo
gdynian. Kołobrzeżanie nie trafiali już z taką skutecznością jak w środę ale i to wystraczyło by prowadzić z chwilami wyraźną przewagą.

W 7 minucie meczu było nawet 22:9 dla gospodarzy. Po 10 minutach było 28:19 dla Kotwicy. W kolejnych 10 minutach na chwilę gdynianie wyszli na prowadzenie (36:34) ale po 20 minutach meczu to gospodarze cieszyli się z minimalnego prowadzenia 44:43.

Po trzeciej kwarcie to goście prowadzili jednym punktem (65:64) i dopiero w ostatniej odsłonie gdynianie przypuścili decydujący o zwycięstwie atak.

Mistrzom Polski, w porównaniu do meczu środowego, udało się obok wygrania rywalizacji na tablicach powstrzymać również dwójkę skutecznych Amerykanów - Jessie Sappa i Darella Harrisa.
Kotwica znów raziła celnymi rzutami za 3 punkty ale goście wcale nie byli gorsi - 11:9 w celnych rzutach zza linii 6,75.

Pozostałe wyniki 19. kolejki:
Energa Czarni Słupsk - Trefl Sopot 79:94 (14:26, 9:24, 26:24, 30:20)
, Polonia Warszawa - Siarka Tarnobrzeg 86:61 (20:14, 16:12, 28:13, 22:22), Anwil Włocławek - PBG Basket Poznań 75:63 (15:20, 28:13, 11:16, 21:14). AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gdański
114:107 (29:26, 23:25, 25:24, 16:11, d. 20:13), PGE Turów Zgorzelec - Zastal Zielona Góra 99:73 (25:16, 27:22, 19:21, 28:14).

Opinie (25) ponad 10 zablokowanych

19.04 (nd) godz.18:00 Polpharma Starogard Gdański 0:0 mecz odwołany ASSECO ARKA Gdynia
11.04 (sob) godz.18:00 ASSECO ARKA Gdynia 0:0 mecz odwołany Anwil Włocławek
08.04 (śr) godz.18:00 King Szczecin 0:0 mecz odwołany ASSECO ARKA Gdynia
05.04 (nd) godz.18:00 MKS Dąbrowa Górnicza 0:0 mecz odwołany ASSECO ARKA Gdynia
30.03 (pon) godz.17:30 ASSECO ARKA Gdynia 0:0 mecz odwołany HydroTruck Radom
22.03 (nd) godz.17:30 ASSECO ARKA Gdynia 0:0 mecz odwołany Stelmet Enea BC Zielona Góra
18.03 (śr) godz.20:30 ASSECO ARKA Gdynia 0:0 Mecz odwołany Enea Astoria Bydgoszcz
13.03 (pt) godz.19:00 Legia Warszawa 0:0 mecz odwołany ASSECO ARKA Gdynia
06.03 (pt) godz.20:00 ASSECO ARKA Gdynia 82:75 Polski Cukier Toruń LIVE!

16 Polpharma Starogard
  • Sezon zakończono 18 marca 2020 roku w związku z pandemią koronawirusa. Rozgrywki były wówczas w trakcie 23. z 30. kolejek, które miały odbyć się w sezonie zasadniczym.
  • Mimo że nie wszystkie drużyny rozegrały jednakową liczbę meczów, za ostateczną uznana została tabela, która obowiązywała w momencie podjęcia decyzji o zakończeniu rozgrywek.
  • Podjęto jednocześnie decyzję, że w tym sezonie nikt nie będzie degradowany z Energa Basket Ligi.