W Łodzi decydował kolektyw

Marta
11 października 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Łukasz Koszarek Łukasz Koszarek

Koszykarze Trefla na początku nowego sezonu TBL rywalizowali z dwom beniaminkami. W niedzielę pokonali AZS Politechnikę Warszawską, zaś we wtorek okazali się lepsi od ŁKS. Łodzianie w zwycięskim otwarciu sezonu z Anwilem najwyraźniej stracili wiele sił, gdyż znacznie ulegli sopocianom 65:87 (22:22, 10:20, 22:22, 11:23).

ŁKS: Mallett 26, Holmes 13, Archibeque 10, Dłuski 6 Szczepaniak 3 - Kalinowski 2, Trepka 2, Salamonik 2, Sulima 1, Bartoszewicz 0, Kenig 0, Binkowski 0.

TREFL: Wiśniewski 17, Turek 14, Dylewicz 12, Koszarek 12, Waczyński 10 - Horne 16, Stefański 4, Stalicki 2, Szymkiewicz 0, Burgess 0.

Sopocianie stanowili w tym meczu bardziej wyrównany kolektyw. Wystarczy spojrzeć jak rozkładała się zdobycz punktowa. Wszyscy gracze pierwszej piątki Trefla zakończyli zawody z dwucyfrowym dorobkiem. Łukasz Wiśniewski pomylił się tylko raz przy rzucie z gry i raz przy rzucie wolnym, dołożył do tego 3 asysty. Po 6 zbiórek zanotowali Łukasz Koszarek, Adam WaczyńskiMarcin Stefański.

Tymczasem w zespole z Łodzi 26 punktów zdobył Jermaine Malett ale jego koledzy z wyjściowego składu w sumie zdobyli tylko 6 "oczek" więcej od niego a siódemka graczy z ławki "dorzuciła" do dorobku ŁKS-u zaledwie 7 punktów. Widać więc wyraźnie, że zwycięstwo łodzian na inaugurację z Anwilem to może być jedynie przypadek.

Najwięcej do powiedzenia mieli gospodarze w pierwszej kwarcie prowadzili w niech cały czas 3:0, 11:7 czy 14:7 w 6 minucie gry. Dopiero pod koniec kwarty sopocianom udało się dojść gospodarzy i doprowadzić do remisu.

W drugiej odsłonie gospodarze wyszli jeszcze na chwilę na prowadzenie (24:23 w 12 minucie) ale kolejne 7 minut meczu sopocianie wygrali 14:4. Zespół Trefla grał bardziej zespołowo, skuteczniej i szybciej, nie dając gospodarzom zbyt wielu szans na zdobycie punktów z linii rzutów wolnych. Do 19 minuty ŁKS wykonał tylko 1 rzut wolny.

Ostatecznie po pierwszej połowie żółto-czarni prowadzili 42:32. W trzeciej kwarcie sopocianie niemal przez cały czas prowadzili różnicą 10 - 12 punktów. Wprawdzie ŁKS kilka razy próbował niwelować straty w większym stopniu, jednak wówczas zawsze odpowiedź sopocian przywracała meczowe status-quo.

W połowie ostatniej odsłony było 67:59 dla Trefla, wówczas za trzy punkty trafił Waczyński dając sygnał kolegom do podkręcenia tempa gry. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Przewaga sopocian rosła szybko. W 38 minucie było już 81:63 a ostatecznie sopocianom udało się przekroczyć i utrzymać różnicę 20 punktów przewagi nad gospodarzami.

Tabela wprowadzona: 2011-10-12

Pozostałe mecze 2. kolejki: Kotwica Kołobrzeg - AZS Koszalin 65:64 (21:11, 20:23, 8:12, 16:18), PBG Basket Poznań - PGE Turów Zgorzelec 68:80 (13:22, 20:19, 21:23, 14:16), Energa Czarni Słupsk - AZS Politechnika Warszawska 83:70 (20:16, 16:17, 19:23, 28:14), Polpharma Starogard Gdański - Siarka Jezioro Tarnobrzeg 88:100 (26:25, 20:29, 22:31, 20:15), Śląsk Wrocław - Zastal Zielona Góra

• Gratulacje TREFL SOPOT!

Tak trzymać!Teraz Anwil w kolejce!HEJ TREFL!

• 34 6

• (5)

Gratuluję wygranej . Kibic Asseco .

• 34 7

• a ja nie gratuluję tym którzy nazywają mnie złodziejem, kupczykiem i śledziem (4)

na pohybel Treflowi!!!!!!!!!!

• 6 22

• i farbowany lis jeszcze

farbowany lisie

• 7 2

• A czyja to wina, że macie śledzie w herbie? Tuska? (2)

:p

• 6 4

• dorsze, durniu, dorsze, (1)

jak chcesz już na siłę komentować, to się doucz trochę.

• 3 4

• sam jesteś dureń

W herbie Gdyni nie ma ani śledzi, ani dorszy. Ryby w herbie to tzw. ryby "pancerne" z otwartymi pyskami, które symbolizują Marynarkę Wojenną walczącą o polskość wybrzeża. Poczytaj sobie trochę o historii herbu.

• 2 0

• Gratuluję wygranej (4)

Kibic Asseco .

• 23 7

• Sopot też gratuluje Prokomowi za wygraną w VTB

• 15 6

• nie gratuluję tym którzy piszą cyrlicą nazwę mego klubu, nazywają go ruskim i patologią koszykówki (2)

• 5 12

• Cyrylicą nazwa twojego klubu napisana jest na stronie ligi VTB, więc nie ma co się obrażać (1)

• 9 2

• nie bądź obłudny

ci którzy tak piszą robią to złośliwie imputując, że to ruski klub (lub lepiej pseudoklubik), widać niektórym zależy na wojnie między kibicami i ja podsycają, prędzej czy później to się zemści, gdyż pewnie oba kluby połączą sie ponowni a zawiść zostanie...

• 5 5

• jazda z Treflem!!!!!!!!!! (3)

• 4 29

• A ja nadal nie wiem, czy kozy wydojone?