Marta
20 lipca 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Niestety nie był to wymarzony debiut nowego trenera Marka Witkowskiego. Niestety nie był to wymarzony debiut nowego trenera Marka Witkowskiego.

Zaledwie niespełna trzy godziny trwał udział Bałtyku w tegorocznym Pucharze Polski. Gdynianie sprawili duży zawód, odpadając po porażce już w rundzie przedwstępnej z III-ligowcem. Biało-niebiescy okazali się gorszy na wyjeździe od Huraganu Morąg, przegrywając po rzutach karnych 3:5. Po 90 minutach był remis 1:1 (1:0), a po dogrywce kolejny 3:3.

0:1 Król (28')
1:1 Kulpaka (53')
1:2 Kudyba (104')
2:2 Płoszczuk (105' - karny)
2:3 Kudyba (116')
3:3 Gagat (118')

HURAGAN: Szełemej - Lipka, Naczas, Kulpaka, Przybylski - Daniel Madej (106 Mróz), Płoszczuk, Galik (55 Sitek), Naczas - Gagat, Czorniej (86 Brzuziewski).

BAŁTYK: Grubba - Musuła, Martyniuk, Król, Loda - Lemanek (46 Filipiak), Jędryka, Ziemak, Noga (46 Manelski) - Kudyba, Hirsz (64 Dettlaff).

Żółta kartka: Naczas (Huragan). Sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).

Zapewne zupełnie inaczej wyobrażali sobie piłkarze Bałtyku Gdynia i ich kibice pierwszy oficjalny mecz nowego sezonu. Gdynianie jechali do Morąga w roli faworytów, rywal to drużyna z niższej klasy rozgrywkowej, która dodatkowo przeżywa ostatnio spore kłopoty kadrowe, kilku podstawowych zawodników pożegnało się z Huraganem.

Początek meczu zdawał się utwierdzać w powyższym przekonaniu. W 28 minucie pierwszą bramkę w meczu i dla biało-niebieskich zdobył Paweł Król po strzale głową z dośrodkowania Dominika Lemanka. To prowadzenie utrzymało się najdłużej, bo do 53 minuty, wówczas Dariusza Grubbę pokonał Dominik Kulpaka.

Bałtyk jednak jeszcze dwukrotnie wychodził na prowadzenie w tym meczu, ale także dwukrotnie dawał sobie to prowadzenie odebrać i to już po chwili. Na kolejne bramki w meczu trzeba było czekać jednak do dogrywki. Wówczas, po niespełna kwadransie doliczonego czasu, Dariusz Kudyba, wykończył zespołową akcję gdynian. Kilkadziesiąt sekund później znów był jednak remis a gdyński bramkarz skapitulował po "jedenastce" egzekwowanej przez Przemysława Płoszczuka, to okazało się być zapowiedzią późniejszych emocji.

Do serii rzutów karnych mogło jednak nie dojść. Bałtyk raz jeszcze wyszedł na prowadzenie i ponownie zapewnił mu je Kudyba. Gdynianie strzelili gola na 3:2 na 4 minuty przed końcem dogrywki, wydawało się więc, że jako drużyna bardziej doświadczona będą potrafili "przypilnować" wynik.

Tak się jednak nie stało, ambitni morążanie zaatakowali jeszcze raz i jeszcze raz Grubba musiał wyciągać piłkę z siatki, tym razem od odzyskania prowadzenia, do jego utraty upłynęły 2 minuty.

Już w pierwszym karnym swojej szansy nie wykorzystał Sławomir Ziemak i nic nie dało to, że pozostałe karne wykorzystali Paweł Król, Marcin Dettlaff i Dariusz Kudyba, gospodarze byli bezbłędni i to oni w rundzie wstępnej PP zagrają ze zwycięzcą meczu ŁKS 1926 Łomża - OKS 1945 Olsztyn
Marta

Opinie (75) ponad 20 zablokowanych

• Buhahahahhahahahaha (2)

Śmiejcie się dalej z innych i piszcie jak to idziecie na awans itp.

• 103 24

• no i pokarało najwiekszych napinaczy i szyderców trójmiasta ha ha

• 3 1

• posmiejemy się jak zobaczymy końcową tabele I ligi 2011/2012 ..

• (1)

Już się odezwał pierwszy nabardziej zainteresowany. Są inne artykuły tam się wypowiadaj.

• 15 20

• Trzeba było taką napinke walić pod innymi artykułami ?

• 4 0

• Piotr Włodarczyk okazał sie niezawodny przy próbie jedenastek

• 25 6

• Grzesiu Niciński:Kupię,Sprzedam (1)

Wracać gdzie wasze miejsce.Zobaczymy jak bedzie w Poznaniu nie nie z Lechem ale Wartą.

• 12 29

• Ty pseudo Grzesiu choć minimum byś sie ogranąl bo mecz jest w Gdyni a nie w Poznaniu a ten zespół to Warta a nie nie z Lechem :)

• 3 0

• HAHA i co gdzie ten wielki bałtyk ??

• 35 20

• Gdzie są ci netowi napinacze z Bałtyku którzy pisali że będzie awans? (1)

• .. (2)

Sytuacja kadrowa morążan przed środowym spotkaniem nie wygląda za wesoło. W drużynie Kaczkana Huraganu Morąg na pewno nie zobaczymy zawodników, którzy rozstali się z naszym klubem. Są to Karol Janik, Andrzej Jaroń, Tomasz Szawara oraz Marcin Muszka, który prawdopodobnie będzie występował w III lidze szwedzkiej. W bramce morążan stanie Paweł Szełemej, gdyż testowany Kamil Ryłka szuka szczęścia również w Skandynawii, w jednym z klubów norweskich. Z testowanych zawodników ostatnio występujących w sparingach działaczom z Morąga udało się zgłosić do rozgrywek pucharowych tylko Grzegorza Naczasa. Jakby kłopotów było mało w meczu z Bałtykiem nie zagra kontuzjowany Kamil Mędrzycki natomiast Rafał Siudziński nieoczekiwanie ogłosił zakończenie kariery piłkarskiej. !!!!- to ze strony Morąga!!Pół zespołu nie mogła grać,nowych żadnych,treningi zaczęli 11lipca!!ta niby mega obrona-traci dwa gole w minute po strzeleniu!!żenada....