W Morągu decydowały rzuty karne

Marta
20 lipca 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał aż 7:1, remis w derbach Trójmiasta
Niestety nie był to wymarzony debiut nowego trenera Marka Witkowskiego. Niestety nie był to wymarzony debiut nowego trenera Marka Witkowskiego.

Zaledwie niespełna trzy godziny trwał udział Bałtyku w tegorocznym Pucharze Polski. Gdynianie sprawili duży zawód, odpadając po porażce już w rundzie przedwstępnej z III-ligowcem. Biało-niebiescy okazali się gorszy na wyjeździe od Huraganu Morąg, przegrywając po rzutach karnych 3:5. Po 90 minutach był remis 1:1 (1:0), a po dogrywce kolejny 3:3.

0:1 Król (28')
1:1 Kulpaka (53')
1:2 Kudyba (104')
2:2 Płoszczuk (105' - karny)
2:3 Kudyba (116')
3:3 Gagat (118')

HURAGAN: Szełemej - Lipka, Naczas, Kulpaka, Przybylski - Daniel Madej (106 Mróz), Płoszczuk, Galik (55 Sitek), Naczas - Gagat, Czorniej (86 Brzuziewski).

BAŁTYK: Grubba - Musuła, Martyniuk, Król, Loda - Lemanek (46 Filipiak), Jędryka, Ziemak, Noga (46 Manelski) - Kudyba, Hirsz (64 Dettlaff).

Żółta kartka: Naczas (Huragan). Sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).

Zapewne zupełnie inaczej wyobrażali sobie piłkarze Bałtyku Gdynia i ich kibice pierwszy oficjalny mecz nowego sezonu. Gdynianie jechali do Morąga w roli faworytów, rywal to drużyna z niższej klasy rozgrywkowej, która dodatkowo przeżywa ostatnio spore kłopoty kadrowe, kilku podstawowych zawodników pożegnało się z Huraganem.

Początek meczu zdawał się utwierdzać w powyższym przekonaniu. W 28 minucie pierwszą bramkę w meczu i dla biało-niebieskich zdobył Paweł Król po strzale głową z dośrodkowania Dominika Lemanka. To prowadzenie utrzymało się najdłużej, bo do 53 minuty, wówczas Dariusza Grubbę pokonał Dominik Kulpaka.

Bałtyk jednak jeszcze dwukrotnie wychodził na prowadzenie w tym meczu, ale także dwukrotnie dawał sobie to prowadzenie odebrać i to już po chwili. Na kolejne bramki w meczu trzeba było czekać jednak do dogrywki. Wówczas, po niespełna kwadransie doliczonego czasu, Dariusz Kudyba, wykończył zespołową akcję gdynian. Kilkadziesiąt sekund później znów był jednak remis a gdyński bramkarz skapitulował po "jedenastce" egzekwowanej przez Przemysława Płoszczuka, to okazało się być zapowiedzią późniejszych emocji.

Do serii rzutów karnych mogło jednak nie dojść. Bałtyk raz jeszcze wyszedł na prowadzenie i ponownie zapewnił mu je Kudyba. Gdynianie strzelili gola na 3:2 na 4 minuty przed końcem dogrywki, wydawało się więc, że jako drużyna bardziej doświadczona będą potrafili "przypilnować" wynik.

Tak się jednak nie stało, ambitni morążanie zaatakowali jeszcze raz i jeszcze raz Grubba musiał wyciągać piłkę z siatki, tym razem od odzyskania prowadzenia, do jego utraty upłynęły 2 minuty.

Już w pierwszym karnym swojej szansy nie wykorzystał Sławomir Ziemak i nic nie dało to, że pozostałe karne wykorzystali Paweł Król, Marcin Dettlaff i Dariusz Kudyba, gospodarze byli bezbłędni i to oni w rundzie wstępnej PP zagrają ze zwycięzcą meczu ŁKS 1926 Łomża - OKS 1945 Olsztyn
Marta

Opinie (75) ponad 20 zablokowanych

• Buhahahahhahahahaha (2)

Śmiejcie się dalej z innych i piszcie jak to idziecie na awans itp.

• 103 24

• no i pokarało najwiekszych napinaczy i szyderców trójmiasta ha ha

• 3 1

• posmiejemy się jak zobaczymy końcową tabele I ligi 2011/2012 ..

• (1)

Już się odezwał pierwszy nabardziej zainteresowany. Są inne artykuły tam się wypowiadaj.

• 15 20

• Trzeba było taką napinke walić pod innymi artykułami ?

• 4 0

• Piotr Włodarczyk okazał sie niezawodny przy próbie jedenastek

• 25 6

• Grzesiu Niciński:Kupię,Sprzedam (1)

Wracać gdzie wasze miejsce.Zobaczymy jak bedzie w Poznaniu nie nie z Lechem ale Wartą.

• 12 29

• Ty pseudo Grzesiu choć minimum byś sie ogranąl bo mecz jest w Gdyni a nie w Poznaniu a ten zespół to Warta a nie nie z Lechem :)

• 3 0

• HAHA i co gdzie ten wielki bałtyk ??

• 35 20

• Gdzie są ci netowi napinacze z Bałtyku którzy pisali że będzie awans? (1)

• .. (2)

Sytuacja kadrowa morążan przed środowym spotkaniem nie wygląda za wesoło. W drużynie Kaczkana Huraganu Morąg na pewno nie zobaczymy zawodników, którzy rozstali się z naszym klubem. Są to Karol Janik, Andrzej Jaroń, Tomasz Szawara oraz Marcin Muszka, który prawdopodobnie będzie występował w III lidze szwedzkiej. W bramce morążan stanie Paweł Szełemej, gdyż testowany Kamil Ryłka szuka szczęścia również w Skandynawii, w jednym z klubów norweskich. Z testowanych zawodników ostatnio występujących w sparingach działaczom z Morąga udało się zgłosić do rozgrywek pucharowych tylko Grzegorza Naczasa. Jakby kłopotów było mało w meczu z Bałtykiem nie zagra kontuzjowany Kamil Mędrzycki natomiast Rafał Siudziński nieoczekiwanie ogłosił zakończenie kariery piłkarskiej. !!!!- to ze strony Morąga!!Pół zespołu nie mogła grać,nowych żadnych,treningi zaczęli 11lipca!!ta niby mega obrona-traci dwa gole w minute po strzeleniu!!żenada....