PGE Atom Trefl zakończył rundę porażką

13 marca 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Magdalena Damaske oraz Maja Tokarska były w Pile najskuteczniejsze po sopockiej stronie siatki. Zdobyły łącznie 30 pkt. PGE Atom Trefl ugrał jednak w meczu z PTPS tylko jednego seta. Magdalena Damaske oraz Maja Tokarska były w Pile najskuteczniejsze po sopockiej stronie siatki. Zdobyły łącznie 30 pkt. PGE Atom Trefl ugrał jednak w meczu z PTPS tylko jednego seta.

PGE Atom Trefl zakończył sezon zasadniczy porażką z PTPS Piła 1:3 (20:25, 25:20, 20:25, 18:25). Niedzielny mecz nie miał jednak dla sopocianek większego znaczenia. Już wcześniej zapewniły sobie udział w skróconych, tegorocznych play-off. Jako wicelider tabeli zagrają w półfinale do dwóch zwycięstw z Impelem Wrocław. Dlatego też trener Lorenzo Micelli nie zabrał do Piły pięciu siatkarek, które zamiast tego odbyły w niedzielę trening.

PTPS: Wilk 5 punktów, Sobczak 14, Leggs 12, Kwiatkowska 18, Babicz 5, Stencel 9, Pauliukouskaja (libero) oraz Lewandowska 1

PGE ATOM TREFL: Kaczmar 4, Kaczorowska 9, Tokarska 15, Miros 11, Damaske 15, Efimienko 12, Durajczyk (libero) oraz Łukasik, Kulig

Trener Lorenzo Micelli potraktował mecz z Pile treningowo. Zresztą już przed tym spotkaniem mówił, że myśli o przygotowaniu drużyny do ćwierćfinałowego meczu Pucharu Polski z Legionovią, który czeka jego siatkarki w środę oraz do półfinału play-off - rozpocznie się w kolejny weekend.

Włoch nie chciał ryzykować zdrowia siatkarek, które mają z nim problemy lub są mocno eksploatowane w tym sezonie. W Trójmieście zostały: Katarzyna Zaroślińska, Danica Radenković, Maret Balkestein-Grothues, Brittnee Cooper oraz Ivana Djerisilo. Micelli ma jednak szeroki skład, więc spokojnie mógł zastąpić brakujące ogniwa w meczu z drużyną, która walczy o 7. miejsce w tabeli.

PTPS potrzebował do tego punktu, czyli co najmniej dwóch wygranych setów. Natomiast atomówki miały już zapewnioną pozycję wicelidera, która daje miejsce w półfinale i walkę o mecze o złoto z Impelem Wrocław. Dlatego też starcie w Pile mogły potraktować z przymrużeniem oka. Choć oczywiście dla części siatkarek, które zazwyczaj są rezerwowymi była to okazja na pokazanie się z dobrej strony trenerowi Micelliemu.

Najpierw ciekawymi zagraniami błysnęła Magdalena Damaske. Jej ataki z dwóch skrzydeł dały prowadzenie przyjezdnym 2:0. Na więcej PTPS nie pozwolił rywalkom. Mało tego, na pierwszej przerwie technicznej, po bloku na Klaudii Kaczorowskiej wygrywał 8:6. Atak byłej atomówki Anity Kwiatkowskiej przyniósł pilankom wynik 13:7. Przyjezdne rzuciły się do odrabiania start i udało się to po zbiciu Anny Miros (15:15). Nie danem im było jednak prześcignąć rywalki. A gdy Miros zaatakowała w końcówce w aut, to pilanki wygrały partię 25:20.

W drugiej odsłonie meczu pierwsze 4 pkt zdobyło PTPS. Micelli musiał od razu prosić o czas. Sopockie siatkarki zaczęły jednak grać znacznie lepiej dopiero pomiędzy pierwszą a drugą przerwą techniczną. Od staniu 12:10 dla pilanek zdobyły 4 pkt. Ostateczny atak przypuściły dopiero pod koniec partii. Zbicia Damaske oraz Mai Tokarskiej oraz autowe zagranie Kwiatkowskiej przyniosły atomówkom zwycięstwo 25:20.

Takim samym stosunkiem punktów zakończyła się trzecia partia. Tym razem w roli głównej wystąpiła inna była siatkarka PGE Atomu Trefla Dorota Wilk. Autowy atak Kaczorowskiej przyniósł remis 16:16. Następnie w pole zagrywki weszła rozgrywająca PTPS i przyczyniła się do zdobycia przez jej zespół 4 pkt z rzędu (20:16). Partię zakończyły dwa skuteczne ataki Kwiatkowskiej.

PTPS był już pewny 7. miejsca na koniec rundy zasadniczej, ale nie odpuścił atomówkom także w czwartym secie. Dużo piłek z zagrywki kierowanych było w Damaske, a ta miała problemy z przyjęciem - 35 proc. pozytywnego w całym meczu. Do tego myliła się w ataku. Podobnie było zresztą ze zbiciami Miros czy Tokarskiej. I tak przed decydującą fazą seta PGE Atom Trefl przegrywał 15:20. Dwa kolejne punkty dla przyjezdnych zdobyła Tokarska jednak rywalki także odpowiadały skutecznymi atakami (22:17). Przewagę powiększyła z zagrywki Katarzyna Lewandowska (23:17) i było po meczu.

Wyniki 22 kolejki

• PTPS Piła - PGE ATOM TREFL SOPOT 3:1 (25:20, 20:25, 25:20, 25:18)
  • Impel Wrocław - Aluprof Bielsko-Biała 3:0 (25:16, 25:18, 25:21)
  • Pałac Bydgoszcz - Legionovia Legionowo 2:3 (25:19, 19:25, 19:25, 25:20, 10:15)
  • Polski Cukier Muszynianka Enea - KSZO Ostrowiec 3:0 (25:11, 25:11, 26:24)
  • Developres SkyRes Rzeszów - Chemik Police 0:3 (15:25, 15:15, 16:25)
  • Budowlani Łódź - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:17, 24:26, 25:19, 26:24)

Opinie (22)

• Porazka!Zadnej walki,brak ambicji!Zenada!Powinny zostac ukarane finansowo jezeli jeszcze w tym klubie cos jest za lekcewazenie kibicow i tu nie ma zadnego usprawiedliwienia!Wstyd!

• 17 18

• Kalkulacje, kalkulacje

Proszę o nich pamiętać po ostatnim meczu sezonu i tłumaczeniu trenera z braku złota

• 8 14

• :-(

Patrząc na to, co Atom ostatnio prezentuje to srebro brałbym w ciemno. Szanse przejścia Impela określam na 50%. Szanse na pokonanie Chemika w obecnej formie wielu zawodniczek Atomu są iluzoryczne.

• 15 6

• Trochę przykro

Szkoda trochę tego meczu bo można było zakończyć tą rundę wygraną. Martwi forma, właściwie to jej brak, Ani Miros Magda musi popracować nad odbiorem. Fajnie że Kaczka wróciła. Dziewczyny - więcej wiary w siebie!!
    Nie dziwię się trenerowi, że nie wziął podstawowych siatkarek bo licho nie śpi. Kaczka raz skręciła nogę w meczu z Legionowem i dobrze, że nie ryzykował. Porażkę jakoś przełknę, ale niech to będzie ostatnia w tym sezonie!!
    Powodzenia w Pucharze i playoffach!

• 13 4

• czyli co , laski też nie dostają kasy?

wyglądają te wyniki na jakiś protest w Treflach

• 6 9

• Czy ktoś z komentujących oglądał w ogóle mecz? (5)

Walka była, ale że pojechaliśmy składem pół rezerwowym to wynik niespecjalnie dziwi, tym bardziej że mecz dla nas tylko o pietruszkę, zaś Piła walczyła o 7 miejsce.
    Przypominam - nie pojechały do Piły: Zaroślińska, Grothues-Balkestein, Cooper, Radenkovic oraz Djerisilo.

Może więc skończcie ludzie to marudzenie. Jeśli macie kogoś winić za cokolwiek to sztab trenerski, to ich decyzja by takim składem jechać.
    Tyle.

• 21 8

• Piła u nas w tym sezonie też się postawiła, z tego co pamiętam, więc skąd to zdziwienie wynikiem gdy gramy na wyjeździe w meczu o nic i bez 4 podstawowych zawodniczek?

• 6 3

• (3)

Kibice chca zwyciestw i na tym polega sport a nie na oszukiwaniu i wystawianiu gorszego sortu i dalej my,ktorzy chodzimy nacwszystkie mecze twierdzimy,ze to zenada i oby to sie zle nie skonczylo!

• 3 3

• (2)

Chcieć to sobie możesz, kibicu zwycięstwa, to jest tylko sport i nie zawsze się wygrywa. A walki w tym meczu dziewczynom odmówić nie można.
        Poza tym co by ci dała kolejna wygrana z Piłą osiągnięta w najsilniejszym składzie w meczu o nic? A tak to sobie chociaż rezerwowe pograły zamiast stać w kwadracie. Pretensje mam tylko do trenera że Łukasik praktycznie nie zagrała.

• 3 5

• (1)

Jezdzimy po Polsce na mecze i nikt nam a nawet nie chcemy zlotowki nie da na paliwo ale nie przyjmujemy takiej postawy klubu bo robi kpiny z kibicow i tyle znawco free!!!

• 7 5

• cóż za poświęcenie :D
            chyba jeździcie dla własnej przyjemności, prawda? No to musicie się liczyć z tym że czasem jest mniej przyjemnie,
            bo to sport a nie teatr i wynik nie jest z góry znamy.
            A skoro tak ciągle jeździsz to po prostu pogadaj z dziewczynami oko w oko, bo chyba już trochę je znasz - a nie tu się anonimowo skarżysz jaka to cię krzywda straszna spotkała bo Atomówki śmiały przegrać w Pile :D

• 2 3

• Siatkówka się wali.

• 4 12

• Skończyłem oglądanie tego badziewia w połowie trzeciego seta. Tragedia co one wyprawiają. Cały zespół jest do bani. Żadnej poprawy gry od dawna. To jest tylko plumkanie.

• 4 14

• (2)

widać jak do niczego są polskie siatkarki ,bez zagranicznych nie istnieją !!